Jums ir brīvi naudas līdzekļi, kurus vēlaties ieguldīt nekustamajā īpašumā un saņemt stabilus ienākumus, bet trūkst pieredzes? Vai tieši pretēji, jums pieder nekustamais īpašums, ko vēlētos attīstīt, bet nav vajadzīgo zināšanu un finanšu resursu? Šādām situācijām ir risinājums! Aicinām jūs uz tikšanos ar Brionix, kas paplašina savu investīciju tvērumu un var palīdzēt jums gūt peļņu, ieguldot jūsu līdzekļus nekustamajā īpašumā, vai palīdzēs maksimāli palielināt jūsu būvobjektu rentabilitāti!

Brionix ir ambiciozs daudznozaru uzņēmums, kas strauji attīstās, – stāsta Aleksandrs Abramovs, Brionix dibinātājs un līdzīpašnieks. - Mēs ne tikai sniedzam klasiskos starpniecības pakalpojumus, bet arī nodrošinām Latvijas mākleriem pilna cikla pakalpojumus un iekārtotas darba vietas. Viens no mūsu darbības virzieniem piemērots plašam Latvijas iedzīvotāju lokam, kam ir pieejami brīvie līdzekļi un kuri vēlas gūt pasīvo ienākumu. Šādā gadījumā nekustamais īpašums ir viens no labākajiem un drošākajiem investēšanas instrumentiem.
Statistikas rādītāji liecina, ka vairāk nekā puse no visiem pasaules finanšu līdzekļiem ir ieguldīti nekustamajā īpašumā – dzīvojamos, industriālajos, noliktavu un komercobjekots, kā arī sabiedriskajos un infrastruktūras objektos. Tādējādi nekustamais īpašums sniedz iespēju vairot savu kapitālu. Pareizi pārvaldot šos ieguldījumus, tie dos lielāku peļņu nekā depozītieguldījumi bankās un citi alternatīvie finanšu instrumenti. Cilvēki, kas vēlas investēt, protams, var paši mēģināt veikt ieguldījumus nekustamajā īpašumā, ja vien viņi izprot šīs nozares darbību. Ja viņiem šādu zināšanu nav, tad drošāk un likumsakarīgāk sadarboties ar profesionāļiem. Šādi profesionāļi ir uzņēmuma Brionix dibinātāji un vadītāji.

– Pastāstiet, lūdzu par Brionix īpašnieku pieredzi šajā jomā.

Aleksandrs Abramovs: Es pats nekustamo īpašumu nozarē darbojos jau kopš 2005. gada. Sākumā apkalpoju un pārvaldīju dažādus dzīvojamos un komerciālos nekustamos īpašumus. Vēlāk apguvu māklera profesiju. Esmu strādājis Latvijas, ASV, Krievijas un Ukrainas nekustamo īpašumu tirgū. Latvijā dibināju uzņēmumu AVA, kas savulaik bija viena no lielākajām nekustamo īpašumu starpniecības kompānijām valstī – mums bija vairāk nekā 110 darbinieku. Mums ir sadarbības pieredze ar lielāko Krievijas mākleru kompāniju Этажи. Un tagad kopā ar partneri Pāvelu Tomiļinu es attīstu Latvijas zīmolu Brionix, kas ietver vairākus ar nekustamo īpašumu jomu saistītus darbības virzienus.
– Man ir vairāk nekā piecpadsmit gadu ilga pieredze nekustamo īpašumu tirgū, - sarunā iesaistās Pāvels Tomiļins, otrs Brionix līdzdibinātājs. - Mana pieredze ir daudzslāņaina. Kopš 2003. gada strādāju Rīgas domē, biju ekonomikas un nekustamo īpašumu nozares padomnieks grupā, kurā bija trīs bijušie Rīgas mēri. Daudzus gadus veidoju un pārvaldīju pats savu nekustamo īpašumu būvobjektu investīciju portfeli. Esmu līdzdibinātājs un līdzīpašnieks vairākiem uzņēmumiem, kas apvienoti zīmolā Laba Māja, kas attīsta ciematu projektus Rīgas apkaimē. Šis uzņēmums sadala lielus zemes gabalus mazākos apbūves gabalos, ierīko ciematos visas nepieciešamās komunikācijas. Mēs būvējam privātmājas, organizējam to pārdošanu.
Mūsu plašā profesionālā pieredze ir garantija klientiem, ka viņu ieguldījumiem Latvijas nekustamajā īpašumā būs labi rezultāti. Mēs uzskatām, ka šī veiksmes formula balstās uz ”trim vaļiem”.

– Pastāstiet mums, kas ir šie ”trīs vaļi”?

Aleksandrs Abramovs: Pirmais, – lai tvertu tirgus kopskatu un spētu analizēt iespējamos nekustamā īpašuma tirgus attīstības virzienus, ir nepieciešama liela pieredze, ko iegūst, strādājot šajā tirgū daudzus gadus, pārzinot tā dažādos segmentus. To var iegūt tikai ilgākā laika posmā – ik dienu sniedzot starpniecības, nekustamo īpašumu objektu pārvaldības un apkalpošanas pakalpojumus. Kā arī investējot, ko mēs darām jau vairāk nekā piecpadsmit gadu.
Otrs būtisks faktors, – profesionāla un talantīga komanda, kuru veido savas jomas eksperti. Komanda, kas spēj nodrošināt plaša spektra konsultācijas un juridiskos pakalpojumus. Šai komandai ir jāsniedz investoram palīdzība piemērota investīciju būvobjekta izvēlē un tā iegādes darījuma noslēgšanā. Ir jāizstrādā šī aktīva turpmākās attīstības stratēģija, lai spētu iegūt maksimāli lielu likviditāti un rentabilitāti. Pašlaik uzņēmumam Brionix ir deviņi departamenti, to skaitā, investīciju, juridiskais, finanšu, mārketinga, IT u. c. Šāda struktūra ļauj mums rast risinājumus visdažādākajiem jautājumiem.
Trešais fundamentālais faktors, kas veiktajām investīcijām nodrošina labu rezultātu, – informētība. Tas paredz informācijas apkopošanu par visām nekustamā īpašuma tirgus norisēm, tā tendencēm un interesantiem un pievilcīgiem piedāvājumiem, kas parādījušies tirgū vai vēl tiek plānoti. Šādu informētību nevar sasniegt, tikai pārlasot sludinājumus internetā. Ir svarīga bieži vien no privātiem avotiem personiski iegūta informācija, kuras apkopošanu un analīzi veicina aktīva uz Brionix bāzes izveidotā mākleru apvienības savstarpējā komunikācija.
Pāvels Tomiļins: Mēs īpaši akcentējam augstas raudzes profesionalitāti, kas nepieciešama investīcijām nekustamajā īpašumā, jo ikvienam investoram, kurš vēlas saņemt peļņu, jāapzinās, ka ne katrs būvobjekts varēs sniegt tādu rentabilitāti, uz kādu cer investors. Ir ārkārtīgi svarīgi, kādā objektā tiek veikts ieguldījums!

– Kuri Latvijas nekustamā īpašuma tirgus segmenti, jūsuprāt, ir investīcijām perspektīvākie un drošākie?

1. Nekustamo īpašumu attīstības projekti ārpus pilsētas

Pāvels Tomiļins: Brionix uzskata, ka pašreizējā Latvijas nekustamo īpašumu tirgū viens no daudzsološākajiem segmentiem ir projektu attīstība ārpus pilsētas – Rīgas apkaimē. Šis tirgus segments ir ieguvis otro elpu, proti, privātmāju un daudzdzīvokļu māju būvniecība un pārdošana. Pēdējā pusotra gada laikā pārdošanas apjoms ciematos ap Latvijas galvaspilsētu ir pieaudzis vairākkārtēji. Pandēmijas apstākļos šis segments ieguva lielas priekšrocības un būs aktuāls ilgtermiņā. Cilvēki ir apzinājušies, ka koronavīruss, kā arī citas slimības var kļūt par mūsu ikdienu vēl ilgus gadus. Un pandēmijas laikā ir daudz ērtāk un drošāk dzīvot privātmājā, vēl labāk, ja tā atrodas dabā, ārpus pilsētas. Tirgus gan šai tendencei nebija gatavs, – kvalitatīvs šāda veida produkts ir deficīts. Pieprasījums būtiski pārsniedza piedāvājumu.
Krasu intereses pieaugumu par privāto apbūvi veicina arī augošā inflācija un niecīgais piedāvājums privātmāju otrreizējā tirgū. Latvijas iedzīvotāji, kas pārstāv vidusšķiru, visvairāk pieprasa ekonomiskās klases 100-150 m2 lielas privātmājas ar 1200 m2 lielu zemes gabalu un kopējo cenu 150 000 – 200 000 eiro. Šāds produkts tirgū ir milzīgs retums. Vairums privātmāju, kas tiek piedāvātas pārdošanai, maksā aptuveni 260 000 – 500 000 eiro, tas vidusšķiras pircējam ir par dārgu. Tādēļ cilvēki izvēlas par labu zemes gabala pirkšanai un būvēšanai.
Investīcijas ciematu būvniecības projektos nodrošina labu atdevi. Mēs esam gatavi to parādīt investoriem, kas vēlas atrast drošu un izdevīgu ieguldījuma veidu. Pašlaik tirgū ir vien daži uzņēmumi, kas attīsta ciematu projektus. Investori paši neriskē un nebūvē ciematus, jo viņiem nav šādas pieredzes un viņi nezina, kā radīt peļņu nesošu produktu. Mēs – Brionix – esam gatavi dalīties ar savu profesionālo pieredzi šajā jomā un piedalīties projekta līdzfinansēšanā. Es pats esmu veiksmīgi piedalījies vairāk nekā desmit Latvijas ciematu projektu attīstībā, katrā no tiem bija no 50 līdz 120 mājām. Mūsu būvēto ciematu atpazīstamās īpašības ir visu komunikāciju un apgaismojuma ierīkošana, bruģētas ietves un ceļi, individuālo zemes gabalu iežogojuma tipveida dizains. Privātmājas, kas atrodas sakoptā vidē, ir pircējiem pievilcīgākas, tās tiek pārdotas ātrāk un dārgāk nekā mājas ciematos, kur nav vienotas attīstības koncepcijas.
Ir vairāki iemesli, kādēļ mēs esam gatavi piesaistīt finanšu partnerus gan privātmāju, gan daudzdzīvokļu ciematu būvniecībai un dalīties ar peļņu, kas iegūta no šiem projektiem. Viens no galvenajiem iemesliem ir tā savstarpējais izdevīgums. Mēs šādā veidā atrisinām apgrozāmo līdzekļu pieejamību, mums nevajag tos ņemt ārā no citiem projektiem, savukārt investoriem ir iespēja nopelnīt, ieguldot līdzekļus drošā aktīvā. Bet zemes gabalu un citu nekustamo īpašumu objektu īpašniekiem mēs piedāvājam cita veida sadarbību – veidot kopīgus attīstības projektus. Šādā gadījumā Brionix izstrādā šī īpašuma attīstības stratēģiju un piesaista nepieciešamos finanšu resursus.

2. Pārbūve un ātra pārdošana

– Vai arī šādu objektu īpašniekiem var noderēt jūsu pieredze investīciju jomā?

Pāvels Tomiļins: Jā, mēs aicinām sadarboties nekustamo īpašumu būvobjektu īpašniekus, kuri vēl domā, ko iesākt ar savu īpašumu. Tos, kuri, no vienas puses, vēlas īpašumu pārdot, bet tas ir tik sliktā stāvokli, ka nevar pārdot par vēlamo cenu un par puscenu atdot viņi nevēlas. Brionix ar šādu īpašumu īpašniekiem ir gatavs sadarboties pats vai kopā ar partneriem-investoriem. Mēs izstrādājam sadarbības stratēģiju un modeli, izsniedzam līdzekļus īpašuma remontam – tas var būt gan kosmētiskais remonts, gan pilnīga renovācija, tādējādi šīs īpašums būs pircējiem daudz pievilcīgāks. Mēs aprēķinām finanšu modeli un maksimāli izdevīgas pārdošanas iespēju. Šādā sadarbībā ieguvējs ir gan īpašnieks, gan investori. Piepilsētas attīstības segmentā ieguldītāju atdeve var būt aptuveni 20% gadā.

3. Pelnošu objektu iegāde un optimizācija

Aleksandrs Abramovs: Vēl viena daudzsološa nekustamo īpašumu investīciju niša ir tādu īres būvobjektu iegāde, kas jau rada naudas plūsmu no telpu īres/nomas. Tie ir gan komerctelpu, gan mājokļu objekti. Šādu objektu iegādei mēs esam gatavi radīt pūļa finansējuma platformu un atrast vajadzīgos līdzekļus. Vai arī sadarbībā ar investoriem dibināt konkrētajam objektam akciju sabiedrību. Pēc darījuma veikšanas Brionix optimizēs visus darbības procesus un sasniegs būtisku nekustamā īpašuma rentabilitātes pieaugumu.
Viss iepriekš minētais ir vien daži varianti izdevīgām un drošām investīcijām, ko mēs piedāvājam potenciālajiem investoriem. Protams, sadarbības formas un segmenti tiek izvēlēti pēc sarunas ar klientiem, - pēc tam, kad tiek izzinātas viņu vēlmes un vēlamie investīciju atdeves rādītāji.

– Kādi ir standarta termiņi un noteikumi, kas investoriem jāņem vērā, ja viņi vēlas, lai Brionix palīdz viņiem izvēlēties, iegādāties un pēc tam apkalpot nekustamā īpašuma objektus?

Aleksandrs Abramovs: Maksimālais ieguldījumu termiņš mūsu projektos ir no 6 mēnešiem līdz 5 gadiem, savukārt investoriem minimālais ieguldījumu slieksnis sākas no 20 000 eiro. Ieguldījumu rentabilitātes līmenis tiek aprēķināts katram investīciju projektam atsevišķi. Piepilsētas attīstības segmentā ieguldītāju atdeve var būt aptuveni 20% gadā. Pārbūves segmentā - ap 12%. Pelnošiem objektiem mēs nodrošināsim ienākumus 6%–10% gadā. Tajā pašā laikā visu operatīvo darbu veiks mūsu profesionālā komanda. Investoram tas parasti ir svarīgs arguments.
Pāvels Tomiļins: Apstākļos, kad inflācija aug un depozītu procentu likmes ir zemas, turēt naudu bankas kontos nav īpaši lietderīgi. Naudai ir jāstrādā. Mēs aicinām uz sarunām visus, kas vēlas saņemt stabilu pasīvo ienākumu, lai apspriestu sadarbības iespējas. Brionix nodrošinās jums ērtu investīciju procesu, mēs izpētīsim objektu un veiksim tā ekspertīzi, kā arī nodrošināsim visus procesus, kas saistīti ar objekta turpmāku attīstību un pārvaldību. Jums nav jāuzņemas rūpes. Katrā nekustamo īpašumu investīciju projektā, kas tiks piedāvāts klientiem, uzņēmums Brionix piedalīsies kā līdzfinansētājs ar saviem līdzekļiem, kas būs papildu garantija jūsu ieguldījumu lietderībai un jebkādu risku optimizācijai. Investīciju nodrošinājums būs likvīds nekustamais īpašums!
Aleksandrs Abramovs: Uzņēmuma Brionix Investīciju departamenta misija ir kļūt par tiltu starp investoriem un nekustamo īpašumu īpašniekiem un piedāvāt viņiem risinājumu, kas maksimāli ļaus monetizēt nekustamā īpašuma objektus un paaugstināt, tajos ieguldīto, finanšu līdzekļu atdevi!