Vasaras otrajā pusē tiks pabeigta namīpašuma rekonstrukcija galvaspilsētā, Miera ielā 5. Dzīvokļu pārdošana tajā ir sākta. Vietējiem pircējiem varētu būt pieņemamas to cenas – no 1 300 līdz 1 500 eiro par kvadrātmetru.
– River Properties – jauns nekustamā īpašuma tirgus zīmols Latvijā. Mūsu komanda, kurai ir profesionāla un pietiekami bagāta darba pieredze nekustamā īpašuma un attīstīšanas jomā, ir radījusi zīmolu savu dzīvojamo projektu turpmākajai virzībai, – žurnālam m2 un portālam varianti.lv stāsta River Properties direktora vietniece Jana Jursa. – Un mūsu biznesam ir dažādi virzieni - sākot ar nekustamā īpašuma investīciju objektu atrašanu un analīzi, iespējamo risku novērtējumu, nekustamā īpašuma attīstības koncepcijas izstrādi un beidzot ar dzīvokļu mazumtirdzniecību. Šodien River Properties portfelī ir desmit namīpašumi dažādās attīstības stadijās. Mēs cenšamies vienlaikus nodarboties ne vairāk kā ar trim projektiem. Līdz šim brīdim tie bija namīpašumi, kam paredzēta rekonstrukcija, bet pašlaik gaidāma arī pirmā jaunbūve. Par mūsu komandas stilu un kvalitāti var spriest pēc galvaspilsētas namīpašumiem Barona ielā 30, Kuldīgas ielā 32 un Blaumaņa ielā 34. Tās ir rekonstruētas ēkas, un dzīvokļi ir izpārdoti.
Pats aktuālākais River Properties projekts šovasar ir dzīvojamās mājas rekonstrukcijas pabeigšana Rīgā, Miera ielā 5. Galvenie būvdarbi tajā jau gandrīz ir pabeigti, palikuši pēdējie sīkumi – labiekārtojam apkārtējo teritoriju. Esam sākuši aktīvāku dzīvokļu pārdošanas kampaņu.
– Ko nozīmē šis namīpašums? Kādi mājokļu varianti ir pieejami pircējiem?
– Ēka Miera ielā 5 ir jūgendstila arhitektūras piemineklis, kas būvēts 1912. gadā. Projekta autors - arhitekts Aleksandrs Šmēlings, tā izstrādē palīdzēja Edgars Hartmanis un Viktors Unferhauss. 7-stāvu ēka atrodas Miera un Maiznīcas ielas krustojumā, netālu no Brīvības ielas, tā ir stratēģiska vieta ar diezgan labu cilvēku plūsmu. Tieši tāpēc fasādes ēkas pirmajā stāvā paredzētas trīs komerctelpas. Lielākā daļa dzīvokļu, izņemot četrus, atrodas no otrā līdz septītajam stāvam. Mājas kopējā lietderīgā platība ir 3 500 kvadrātmetri.
Miera ielā 5 esošais mājokļu formāts paredz dažādus variantus, sākot no vienistabas dzīvokļiem (ar atsevišķu virtuvi un pilnvērtīgu istabu) līdz piecistabu dzīvokļiem. To platība ir no 31,7 līdz 165,5 kvadrātmetriem. Mēs nemainījām esošos vēsturiskos dzīvokļu plānojumus – Rīgas centrs ir pārsātināts ar kompakta mājokļa piedāvājumiem. Griestu augstums Miera ielas 5 dzīvokļos atkarībā no izvēlētā stāva ir 2,9 līdz 3,15 metri. Kļūstot par šīs ēkas īpašniekiem, pēdējā gada laikā pilnībā atjaunojām tā ārsienas gan no fasādes, gan no pagalma puses, veicām abu kāpņu telpu remontu. Īpaši uzsvēršu, ka kāpņu telpās, kuras ieguvušas modernu krāsu gammu, ir saglabāta virkne vēsturisku elementu. Mēs pilnībā atjaunojām un izremontējām liftus. Nomainījām visas komunikācijas, tostarp no jauna izbūvēta ūdensapgāde un kanalizācija. Savukārt mājas logi tika nomainīti vēl pirms mums. Tiesa gan, dzīvokļu remontus neesam veikuši, toties esam saglabājuši autentiskus elementus, piemēram, koka durvis, griestu rozetes un parketa grīdas.
– Kāpēc nolēmāt sākt dzīvokļu pārdošanu bez remonta?
– Pirmkārt, lielākā daļa dzīvokļu ir tādā stāvoklī, kas ļauj tajos ievākties un sākt dzīvot, ja klientam nav īpašu prasību.
Otrkārt, tas, ka mēs nesākām dzīvokļu iekštelpu remontu, ļāva mums piedāvāt ļoti labu cenu – 1 300-1 500 eiro par kvadrātmetru. Skatoties uz saviem iepriekšējiem projektiem, esam pārliecinājušies, ka šāds cenu līmenis līdzvērtīgam Rīgas centra produkatm raisa interesi no vietējo pircēju puses. Tieši viņi ir mūsu pamatauditorija. Vislētākais mūsu dzīvoklis maksā 47 850 eiro, bet divi dārgākie – 230 860 un 158 900 eiro. Pārējās cenas ir zemākas. Visiem mājokļiem Miera ielā 5 ir dzīvokļa īpašuma statuss. Pircējiem ir pieejamas arī izremontētas pagrabtelpas personīgo mantu glabāšanai. Tās tiek piedāvātas par 6 000 eiro.
– Vai ir pieejama personiskā transporta stāvvieta? Kādas ir mājas apsaimniekošanas izmaksas?
– Namīpašumam savu autostāvvietu nav – iekšpagalms tā iedzīvotājiem paredzēts kā zaļa atpūtas zona ar bērnu rotaļu laukumu. Taču ar mašīnas novietošanu problēmu nav: uz blakus esošā zemes gabala atrodas maksas autostāvvieta.
Mājas apsaimniekošana nav dārga. Ar to nodarbojas kompānija, kas pārvalda arī citus mūsu projektus. Par savu pakalpojumu viņi iekasē 0,5 eiro par kvadrātmetru plus PVN. Tiek veidots arī uzkrājumu fonds - 0,1 eiro par kvadrātmetru.
– Kā veicās ar dzīvokļu pārdošanu šajā pavasarī, karantīnas laikā?
– Ekskluzīvam mājoklim ārkārtas situācijas laikā pieprasījums ir samazinājies, bet budžeta piedāvājumi ir kļuvuši pieprasītāki – visos mūsu projektos tika veikts viens divi pārdošanas darījumi nedēļā. Miera ielā 5 pašlaik ir pārdoti septiņi dzīvokļi. Vasarā un rudenī, pēc visu remont-darbu pabeigšanas Miera ielā 5, varēsim redzēt pircēju aktivizēšanos: tad viņi klātienē varēs pārliecināties par mūsu projekta plusiem. Pēdējos divos mēnešos bija diezgan daudz klientu, kuri centās pārliecināt mūs par nepieciešamību pārdot viņiem dzīvokļus ar atlaidēm 25-30% apmērā no dzīvokļa vērtības. Mūsu vadība atbildot tikai smaidīja – piedāvājiet mums objektu ar tādu bonusu... mēs paši to nopirksim! Uzskatām, ka šādas sarunas nav nopietnas. Neviens saprātīgs attīstītājs, izstrādājot dzīvojamā projekta biznesa plānu, nerēķinās ar to, ka dzīvokļi tiks realizēti pusgada laikā. Visi reāli rēķinās ar vienu diviem gadiem. Un mēs esam pārliecināti – Latvijas nekustamā īpašuma tirgus normālā stāvoklī atgriezīsies gada laikā.