Komerciālajos nekustamajos īpašumos Latvijā 2021. gada pēdējā ceturksnī investēti 165 miljoni eiro. Tas ļāva sasniegt, ņemot vērā visa gada rezultātus, pēdējā laikā augstāko rādītāju – 665 miljonus eiro. Uzņēmuma Colliers International tirgus apskatā norādīts, ka šis rekords divas reizes pārsniedza to investīciju apmēru, kuras reģistrētas gadu iepriekš. 48% investīciju 2021. gadā tika izmantotas tirdzniecības centru iegādei, tādu kā t/c Rīgā Alfa, Ozols, Stockmann, Juglas centrs, Depo Imantā, kā arī Valdeka Jelgavā. Tajā pašā laikā, kā atzīmē Colliers International, tirgū investīcijām akūti trūkst pievilcīgu objektu un pieprasījums pēc tiem nepārprotami pārsniedz piedāvājumu.
Biroju telpu segmentā Rīgā pagājušajā gadā noslēgti nomas līgumi par 52 000 kvadrātmetriem jaunu platību, 37% no šiem līgumiem bija priekšlīgumi par būvējamiem objektiem. Nomas maksas jaunajos biroju kompleksos kopumā ir augstākas nekā vecākajās ēkās, taču ikdienā šo apstākli kompensē zemāki apkures rēķini. Pētījuma autori prognozē, ka 2022. gada pirmajā pusgadā pieaugs to nomnieku skaits, kuri savus birojus vēlēsies pārcelt no vecām neenergoefektīvām ēkām uz jaunajiem projektiem, kas samazinās to komunālos maksājumus un uzlabos darba apstākļus darbiniekiem.
Ļoti liels pieprasījums, kā izriet no Colliers International datiem, fiksēts jauno noliktavu telpu segmentā: brīvo platību īpatsvars tajās gada laikā samazinājies no 4,5% līdz 3,4%, un šobrīd Rīgas apkaimēs šādas telpas iespējams iznomāt par 3,5-4 eiro par kvadrātmetru mēnesī.
Piebilde: Igaunijā komerciālajos nekustamajos īpašumos 2021. gadā investēti 565 miljoni eiro, Lietuvā – 678 miljoni eiro.