Noslēdzot būvniecības un labiekārtošanas darbus, Vastint Latvia attīstītā premium klases dzīvojamā kvartāla Lindenholma pirmās kārtas ēku dzīvokļi ir pieejami īrei un rezervācijai. Projekta pirmās kārtas ietvaros izbūvētas sešas dzīvojamās ēkas ar 209 dažādas konfigurācijas dzīvokļiem, bet kopumā Lindenholmā plānoti vairāk nekā 660 dzīvokļi 19 ēkās.

Lindenholma ir jauns premium klases dzīvojamais kvartāls Rīgas un Mārupes robežvietā – vienā no Rīgas pieprasītākajiem rajoniem starp Kārļa Ulmaņa gatvi, Malduguņu ielu un Daibes ielu. Lindenholmas priekšrocība, kas atšķir to no citiem jaunajiem projektiem šajā pilsētas daļā, ir tā daudzveidīgā apbūve un kvalitatīvā ārtelpas vide – 36% apbūves un 54% zaļās zonas brīvas no automašīnām. Projekts apvieno pilsētai raksturīgās daudzdzīvokļu ēkas ar piepilsētas sajūtu un privātmājām raksturīgajiem elementiem. Pirmās kārtas ietvaros izbūvētas sešas dzīvojamās ēkas ar 107 dzīvokļiem un 12 apartamentiem īrei un 90 dzīvokļiem pārdošanai, kā arī neliela ēka ar komerctelpām – vīna studijai. 

Ēku iekšpagalmos ir izveidotas aktīvās atpūtas zonas ar četriem spēļu laukumiem bērniem un jauniešiem, āra trenažieriem, sporta laukumiem un piemājas teritoriju rāmai atpūtai. To visu ieskauj bagātīgi apstādījumi – kopumā Lindenholmā iestādīti vairāk nekā 100 koki un 14 400 dažādu krūmu un augu. Katram dzīvoklim ir līdz pat 13,6 m2 liels balkons, pilsētvillu tipa ēkās – līdz pat 46 m2 plašas terases. Visi dzīvokļi ir ar pilnu iekšējo apdari, kur izmantoti augstas kvalitātes materiāli. Ēku pagrabos ir pieejamas individuālas noliktavas telpas, slēdzama velosipēdu novietne un koplietošanas veļas telpa. Īres cenas Lindenholmā ir no 550 līdz 1400 € dzīvokļiem un no 1500 € apartamentiem pilsētvillās. Dzīvokļu iegādes cenas no 120 000 līdz 270 000 €.

Lindenholmas projekta autori ir SIA “Didrihsons arhitekti” komanda Gata Didrihsona un Anša Klīdzēja vadībā, būvprojekta tehnisko izstrādi vadījuši Arvīds Līkops un Kristaps Blaubergs no SIA “Linia”, ēku interjeru autors – Svjatoslavs Aļeiņikovs no SIA “in4 design ideas”, būvdarbu ģenerāluzņēmējs – SIA “Deprom LV”, par būvuzraudzību rūpējās SIA “Forma 2”. Teritorijas labiekārtojuma projektu izstrādājuši SIA “Labie koki”, bet labiekārtošanas darbus veikuši SIA “Pēterdārzs” speciālisti.

Gatis Didrihsons, SIA “Didrihsons arhitekti”: “Lindenholma ir projekts, kuram klāt esam stāvējuši kopš 2011. gada. Tā stāsta pamatā ir spēcīgā saikne ar ārtelpu, dabas tuvums un daudzveidīgs tās baudīšanas piedāvājums. Projektā ir rūpīgi izvērtēts cilvēkam patiesi būtiskais un atmests liekais, tādējādi panākot balansu starp estētiku un funkcionalitāti.”

Lindenholmā jau ir ievākušies pirmie 20 īrnieki. Bez īres līgumu patlaban aktīvi tiek slēgtas arī rezervācijas dzīvokļu iegādei. Rezervācijas maksa ir 1% no pirkuma summas. Pirkuma līgumu parakstīšanas laiks ir pakārtots grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumam, kas pašlaik tiek gatavoti izskatīšanai Saeima 3. lasījumā, un ēku sadalīšanai atsevišķos dzīvokļu īpašumos, kas var notikt uzreiz pēc likuma grozījumu pieņemšanas. Tiek lēsts, ka 3 mēnešu laika šī situācija atrisināsies.

Lindenholmas kvalitāti un ilgtspēju apliecina jau divas saņemtās nozares balvas – “Latvijas būvniecības gada balvā 2020” iegūtā otrā vieta nominācijā “Jaunbūvedzīvojamā ēka” un konkursā “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” iegūtā 3. vieta kategorijā “Ilgtspējīgākais projekts 2020”.

Teritorija apkārt Lindenholmai šobrīd strauji attīstās, veidojot to kā jaunu pilsētas daļu, kas piedāvās komfortablu dzīves, darba un atpūtas vidi ar lielisku infrastruktūru ne tikai tās iemītniekiem un biroju darbiniekiem, bet arī apkārtnes iedzīvotājiem un viesiem. 2020. gada nogalē ir saņemtas nākamo kārtu būvatļaujas, un arhitektu birojs “Didrihsons arhitekti” ir uzsācis projektēšanu. Nākamajās kārtās paredzēts turpināt attīstīt apzaļumoto vidi bez auto un 13 dažādas ēkas ar 457 dzīvokļiem. Blakus Lindenholmai atrodas viens no lielākajiem biroju kompleksiem Pārdaugavā – “Business Garden Rīga”, kam šobrīd ir pabeigta pirmā kārta un plānots uzsākt tā otrās kārtas būvniecību. Turpat blakus, Daibes 27 norit daudzstāvu autostāvvietas celtniecība, kas nodrošinās vietu automašīnām gan “Business Garden Rīga” darbiniekiem un viesiem, gan Lindenholmas iedzīvotājiem.