Ārpus galvaspilsētas un vienlaikus tikai deviņu kilometru attālumā no Vecrīgas – šādu nākotnes dzīvesvietu piedāvā izvēlēties jaunais projekts Apiņi, kura būvniecība tiks uzsākta jūnijā – jūlijā. Jaunā dzīvojamā kompleksa būvlaukums atrodas Ķekavas pagastā, Krustkalnos, aiz tirdzniecības centra A7 un veikala Kurši.
Tuvākajos gados šeit, Apiņu ielā, – prom no pilsētas burzmas, blakus priežu mežam, vienlaikus jāparādās septiņām jaunām mazstāvu daudzdzīvokļu mājām, kuru būvniecību plānots veikt četros posmos. Projekta pasūtītājs ir Latvijas uzņēmums ELKO, kurš nolēmis uzsākt divu četrstāvu māju būvniecību, katrā mājā paredzēti 14 dzīvokļi. Projekta Apiņi pārdošanas vadītājs Kārlis Liepiņš žurnālam m2 un portālam varianti.lv darīja zināmu, ka šo māju nodošana ekspluatācijā paredzēta 2022. gada sākumā un ka pirmie iedzīvotāji varēs pārcelties uz saviem jaunajiem dzīvokļiem ziemas beigās – pavasara sākumā.
Krustkalnos īstenotā projekta mērķauditorija ir ģimenes ar bērniem, tāpēc pirmajās mājās lielākā daļa ir trīsistabu un četristabu dzīvokļi. Viskompaktākie piedāvājumi ir identiski divistabu dzīvokļi katras mājas pirmajā stāvā, to iekšējā platība ir 39,7 kvadrātmetri. Dzīvokļu bonuss ir zaļās norobežotās terases, kas nodrošina, ka katram dzīvoklim kopplatība ir 79,3 kvadrātmetri. Varam teikt, ka tieši divistabu dzīvokļi bija vieni no pirmajiem, kas iekļuva jaunā projekta pirmās kārtas pārdošanas topā,– tie ir rezervēti. Tiem pieteiktā cena – 79 000 eiro līmenī.
Visdārgākie mājokļu varianti Apiņos ir divi četristabu dzīvokļi ar kopplatību 146,6 kvadrātmetri, no kuriem 111,1 kvadrātmetrs ir iekšējā platība. Abi dzīvokļi atrodas māju 4. stāvā. To cena – 249 000 eiro.
Svarīga norāde: nākamajiem īpašniekiem dzīvokļi tiks piedāvāti ne tikai ar pilno apdari, tie būs arī mēbelēti, aprīkoti ar virtuvēm un vannasistabām. Tas ir, papildus iebūvētām mēbelēm virtuves tiks aprīkotas ar tādu sadzīves tehniku kā ledusskapi, indukcijas plīti, trauku mazgājamo mašīnu, tvaiku nosūcēju un cepeškrāsni. Sanitārajā mezglā papildus tehnikai būs skapīši. Šāds iekārtojums šobrīd Latvijas jauno mājokļu tirgū ir diezgan reti sastopams, lai arī pieprasījums ir augsts.
Attīstītāja piesaistītie dizaineri projektam izstrādāja trīs dzīvokļu iekšējās apdares veidus. “Pirmajiem pircējiem, kuri plāno veikt rezervāciju jūnijā, mēs piedāvājam iespēju izvēlēties sava nākotnes dzīvokļa apdares variantu,” par bonusiem pirmajiem pircējiem stāsta Kārlis Liepiņš. “Pēc tam, analizējot vēlmes, paši izlemsim, kuri dzīvokļi un kādā interjera stilā tiks veidoti. Tātad pircējiem, kuri projekta mājokli izvēlēsies sākot ar vasaras otro pusi, būs jārēķinās ar to, ka viņiem nebūs iespēju pašiem veikt izmaiņas apdarē.”
Apiņu nākamajiem iedzīvotājiem papildus tiek piedāvāta iespēja iegādāties vietu pazemes autostāvvietā un mantu glabāšanas telpu. Tas ir komplekss piedāvājums, kas netiek pārdots atsevišķi. Cena – 16 500 eiro. Turklāt katras mājas pazemes stāvvietā būs pieejamas 35 apvienotas autostāvvietas ar mantu glabāšanas telpām.
Jau pirmās kārtas ietvaros kompleksa teritorijā parādīsies bērnu rotaļu laukums un zaļā atpūtas zona. Projekta otrās kārtas ietvaros tiks uzcelta viena māja, pēc tam vēl trīs, bet ceturtais posms noslēgsies ar pēdējo jaunbūvi. Sešas no septiņām mājām ir projektētas uz 14 dzīvokļiem, bet vēl vienas mājas, krietni lielākas, parametri tiek precizēti. Bet skaidrs, ka Apiņu kompleksā būs vairāk nekā 100 dzīvokļu.