Viena no Baltijas vadošajām komercīpašumu investīciju kompānijām Summus Capital ir veiksmīgi noslēgusi savu pirmo obligāciju emisiju 10 miljonu eiro apmērā. Summus Capital nekustamo īpašumu portfeļa vērtība šobrīd pārsniedz 300 milj. eiro. Savu pirmo investīciju Latvijā kompānija veica aizvadītā gada nogalē, iegādājoties Riga Plaza tirdzniecības centru. Obligāciju emisijā iegūtos līdzekļus Summus Capital plāno izlietot jaunu nekustamā īpašuma objektu iegādei Baltijā, t.sk. jau parakstīta darījuma realizēšanai Latvijā, apliecinot Summus Capital plānus paplašināt savu klātbūtni Latvijas tirgū.
2021. gada 18. jūnijā Summus Capital emitējusi nenodrošinātās obligācijas 10 miljonu EUR apmērā ar termiņu 3 gadi un fiksētu kupona likmi 6.75%. Šī ir pirmā Summus Capital obligāciju emisija, un emitents plāno iekļaut obligācijas Nasdaq First North alternatīvajā tirgū.
Investoru interese par obligācijām bija liela, pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu, rezultātā kopējai summai sasniedzot 11 miljonus eiro. Slēgtajā obligāciju emisijā piedalījās vairāk nekā 40 investoru no visām trim Baltijas valstīm, tostarp gan institucionālie investori – obligāciju fondi, vairākas bankas un ieguldījumu sabiedrības, gan privātie investori. Kopumā pieprasījums no institucionālajiem investoriem veidoja 52% no obligāciju emisijas, bet privātajiem– 48%. Ģeogrāfiskā griezumā visaktīvākie bija Latvijas investori (65%), kas ir kārtējais apliecinājums pieaugošajai vietējo investoru aktivitātei.
Boriss Skvortsovs, Summus Capital Padomes priekšsēdētājs: “Pirmā obligāciju emisija sniedz Summus Capital iespēju kļūt par institucionālu investīciju kompāniju Baltijas nekustamā īpašuma nozarē, kuras vārds ir zināms ne vien finanšu institūcijām un tirgus profesionāļiem, bet arī plašākam investoru lokam.”
Emisiju organizēja Signet Bank AS. Bankas kapitāla tirgus komanda sniedz Baltijas uzņēmumiem atbalstu parāda un kapitāla darījumu strukturēšanā un līdzekļu piesaistē kapitāla tirgū – šogad papildus Summus Capital, Signet Bank ir noorganizējusi arī ELKO Grupa (20 milj. EUR) un AS Mogo (30 milj. EUR) obligāciju emisijas.
Roberts Idelsons, Signet Bank AS valdes priekšsēdētājs: “Viena no Bankas prioritātēm ir palīdzēt jauniem ambicioziem emitentiem nokļūt Baltijas kapitāla tirgū, un Summus Capital ir tam lielisks piemērs. Mēs esam pagodināti par iespēju palīdzēt vienam no vadošajiem spēlētājiem Baltijas nekustamo īpašumu tirgū – Summus Capital – viņu pirmajā obligāciju emisijā un priecīgi par spēcīgo investoru interesi. Investoru pieprasījums pārsniedza piedāvājumu, atspoguļojot ticību Baltijas nekustamā īpašuma tirgus ilgtermiņa perspektīvām un sniedzot vēl vienu pierādījumu, ka obligāciju emisijas ir efektīvs instruments Baltijas uzņēmumiem finansējuma piesaistē. Esam pārliecināti, ka Summus Capital ar savu profesionālo vadības komandu sagaida garš un veiksmīgs ceļš kapitāla tirgū.”