SEB banka ir piešķīrusi Latvijas lielākajam savvaļas ogu un sēņu pārstrādes un tirdzniecības uzņēmumam Pharmeko Lettland finansējumu ilgtermiņa investīcijām, apgrozāmajiem līdzekļiem, kā arī faktoringam kopumā 2 miljonu eiro apmērā.

Ilgtermiņa aizdevums tiks ieguldīts jaunas ražošanas ēkas būvniecībā Madonā ar mērķi paplašināt uzņēmuma ražošanas apjomus. Pašlaik sezonas laikā 90% produkcijas uzņēmums uzglabā Latvijā gan sev piederošajās saldētavās, gan, izmantojot citu uzņēmumu pakalpojumus Salaspilī un Saulkrastos. Jaunās ēkas platība būs 500 kvadrātmetri, paplašinot esošo ražošanas ēku. Jaunā piebūve pašlaik atrodas būvniecības stadijā. Īstenojot šo projektu, tiks iegūtas papildus saldētavas telpas, kas uzņēmumam ļaus ietaupīt līdzekļus produkcijas saldēšanai, glabāšanai un transportēšanai. Projekta ietvaros tiks iegādātas jaunas saldēšanas iekārtas un ātrās saldēšanas tunelis (šoka kamera).

Jaunā ražošanas ēka paredzēta sēņu iepirkšanas un pārstrādes apjomu audzēšanai, un tajā tiks ierīkotas arī papildus saldētavas telpas. Šis projekts uzņēmumam ļaus arī uzlabot efektivitāti, samazinot produkcijas uzglabāšanas, saldēšanas un transportēšanas izmaksas. Projekta īstenošanai piesaistīts arī Eiropas Savienības fondu atbalsts 40% apmērā no tā kopējām izmaksām.

Uzņēmums Pharmeko Lettland tika izveidots 2008. gadā, un tas nodarbojas ar ogu, sēņu un ārstniecības augu iepirkšanu, uzglabāšanu, pārstrādi un eksportu. 2017. gadā uzņēmums iepirka 783 tonnas dažādu ogu, piemēram, mellenes, brūklenes, dzērvenes un upenes. Šogad Latvijā darbojas aptuveni 200 Pharmeko Lettland ogu un sēņu uzpirkšanas punkti. Uzņēmuma klientu vidū ir Rietumeiropas kompānijas, kas tās ražojumus tālāk izmanto farmācijas, kosmētikas, pārtikas, krāsvielu un citu produktu ražošanai.