Latvijas galvaspilsēta turpina piesaistīt ārvalstu būvniekus. Izraēlas nekustamo īpašumu attīstības grupa Electra šogad sākusi veidot galvaspilsētas apkaimes Pļavnieki jaunu vizuālo tēlu. Projekta devīze Iekrāsosim Rīgu zaļu. Šobrīd minētā grupa būvē divas desmitstāvu ēkas, bet, kad dzīvojamais komplekss tiks pabeigts, tajā būs sešas ēkas. Dzīvokļu rezervācija pirmās kārtas ēkās jau ir sākusies!

Deglava Gleznotāju rezidence ir Izraēlas uzņēmuma debijas projekts Latvijā. Šo brīdi viņi ir gaidījuši vairāk nekā 13 gadus. Plašo zemes gabalu starp Dravnieku ielu un Augusta Deglava ielu, kā arī tā apbūves projektu Izraēlas uzņēmums iegādājās jau 2007. gadā. Bet darbus uzsākt nepaspēja: Latvijas nekustamo īpašumu tirgu satricināja krīze, kas izraisīja cenu burbuļa kritumu. Samazinoties pircēju aktivitātei, uzņēmuma vadība pieņēma lēmumu apturēt darbu – tas gan attiecās tikai uz Latvijas projektu, jo citviet grupa pārliecinoši turpināja attīstību.
Uzņēmums Electra dibināts 1945. gadā, kopš 1971. gada tā akcijas tiek tirgotas Telavivas fondu biržā. Electra meitas uzņēmumi šobrīd attīsta dažāda apjoma nekustamā īpašuma projektus 17 valstīs, četros kontinentos. Uzņēmuma projektu portfelī ir dzīvojamās ēkas visos tirgus segmentos – sākot no ekonomiskajiem mājokļiem līdz elitāriem projektiem, industriālie un augsto tehnoloģiju objekti, tostarp slimnīcas un sabiedriskās ēkas, kā arī infrastruktūras objekti. Uzņēmuma Electra daudzslāņainā profesionālā kompetence atspoguļojas ikvienā jaunā projektā, tam ikviens būvniecības uzdevums praktiski ir pa spēkam.
Eksperti apgalvo, ka Electra risinājumi sava pirmā Latvijas projekta koncepcijas izstrādē, projekta detaļu izveidošanā un mārketinga pozicionējumā Latvijas tirgū ir savā ziņā pat inovatīvi. Iekrāsojot Rīgu jaunās krāsās, Izraēlas būvnieks jaunajā dzīvojamajā kvartālā cenšas ietvert ne vien tradicionālās ērtības un izveidot komfortablu dzīves vidi, bet arī piešķirt tam jēgpilnu saturu. Latvijas galvaspilsēta ir tā cienīga, lai kļūtu aizvien krāšņāka un krāšņāka, tādēļ tai ir nepieciešami dzīvojamie projekti, ne jau velti tā devīze - Iekrāsosim Rīgu zaļu. Projekta Deglava Gleznotāju rezidence saturiskā koncepcija ir iekļauta nosaukumā, tā izpaužas mākslinieciskajās izpausmēs, un projekta pasūtītāji ir pārliecināti, ka skaistuma cienītājiem šis projekts būs pa prātam.
Pabeigtajā projektā Deglava Gleznotāju rezidence būs sešas desmitstāvu ēkas. Katrai no tām dots kāda izcila mākslinieka vārds: Rembrants, Degā, Renuārs, Dalī, Monē un van Gogs. Pašreiz pirmajā kārtā būvē ēku Monē un ēku Van Gogs. Vasaras beigās abas ēkas jau ieguvušas savas aprises, vēl tikai jāveic apdares darbi. Ēku nodošana ekspluatācijā paredzēta 2022. gada septembrī.

Visām kompleksa desmitstāvu ēkām ir saliekamais dzelzsbetona karkass, kuru galvenās konstrukcijas izgatavotas Latvijas rūpnīcās pēc individuāla pasūtījuma. Paneļu slāņi izveidoti tādējādi, ka ēkām tiks piešķirts A klases energoefektivitātes sertifikāts. Kvalitatīvie logi (logu stikli ir trīs kārtās), individuālie skaitītāji un siltumpatēriņa regulācijas iespēja nodrošinās iedzīvotājiem nelielas apkures izmaksas. Visas kompleksa ēkas ir vienādas: desmit stāvi, viena kāpņu telpa, ietilpīgi lifti. Sākot no otrā stāva, katrā stāvā ir astoņi dzīvokļi. Pirmajā stāvā ir arī individuālas noliktavas un komerctelpas, kuras var iegādāties.
Divās pirmajās ēkās – Monē un Van Gogs –, ko šobrīd būvē, ir 152 dzīvokļi, 76 katrā ēkā. Pircēji var iegādāties dzīvokļus ar pilno apdari, kas veikta trīs dažādos stilos. Griestu augstums istabās – 2,65 metri. Dzīvokļu plānojums veikts atbilstoši mūsdienu klientu prasībām. Ir pieejami 11 dažādi dzīvokļu plānojumi. Mazākā - studijas tipa - dzīvokļa platība ir 33 kvadrātmetri, no kuriem 4,2 m2 ir balkons. 3,05 m2 plašajā vannas-istabā ir iebūvēta dušas kabīne. Šādu dzīvokļu cenas sākas no 53 009 eiro. Deglava Gleznotāju rezidence dzīvokļi pirmās kārtas būvniecība tiks pabeigta 2022. gada septembrī. Divas desmitstāvu ēkas, 152 dzīvokļi – studijas tipa, divistabu, trīsistabu un četristabu. Cenas dzīvokļiem ar pilno apdari – sākot no 53 009 līdz 160 000 eiro. Deglava Gleznotāju rezidences projekta kopējās aprises: 500 jauni dzīvokļi, 350 virszemes autostāvvietas, 148 noliktavu telpas.
Pircēji, kuri meklē dzīvokli ar vienu guļamistabu, var izvēlēties vienu no trim variantiem, kas ir samērā līdzīgi. Mazākā divistabu dzīvokļa platība ir 48,58 m2. To cena ir no 79 954 eiro. 49,01 m2 lielu divistabu dzīvokļu cenas sākas no 87 374 eiro.
Plašāks piedāvājums ēkās Monē un Van Gogs ir trīsistabu dzīvokļiem – ir pieejami pieci dažādi plānojumi: tie sākas no 65,33 m2 līdz 71,48 m2, cenas attiecīgi sākas no 109 860 līdz 126 451 eiro. Vienā no trīsistabu dzīvokļu plānojumiem paredzēti divi sanitārie mezgli, pārējos - viens apvienots. Ģimenēm ar vairākiem bērniem un pircējiem, kas vēlas plašumu, noteikti patiks Deglava Gleznotāju rezidences četristabu dzīvokļi. Tie pieejami divos variantos – 86,37 m2 un 86,77 m2 lieli, ar atšķirīgu istabu izkārtojumu. Šādu dzīvokli var iegūt īpašumā, sākot no 155 952 eiro. Visas minētās cenas ir par dzīvokļiem ar pilno apdari un aprīkotiem sanitārajiem mezgliem. Nākamie ēkas iemītnieki, kuri pirmie noslēgs pirkuma līgumus, papildus varēs iegādāties noliktavas telpas (katrā ēkā tādas ir 48), kā arī virszemes autostāvvietas. Pirmajā Deglava Gleznotāju rezidences kārtā paredzētas 140 autostāvvietas, septiņas no tām ir ar nojumi. Četristabu pircējiem ir tiesības iegādāties divas autostāvvietas. Studijas tipa dzīvokļiem autostāvvietas nav paredzētas. Par to gan nevajadzētu satraukties, jo gājiena attālumā ir vairākas apsargātas diennakts maksas stāvvietas.
Deglava Gleznotāju rezidences infrastruktūra iekļauj bērnu rotaļlaukumu un sporta laukumu, divriteņu stāvvietu un glabātuvi, apzaļumotas teritorijas un vietu atpūtai. Daļa no minētā tiks pabeigta jau pirmās kārtas būvniecības laikā.
Dzīvokļu pārdošana ēkās Monē un Van Gogs notiek jau kopš vasaras sākuma. Pircēji paraksta rezervācijas līgumu, veic pirmo iemaksu, bet pamatsumma jāapmaksā pēc tam, kad ēkas būs nodotas ekspluatācijā. Latvijas lielākās bankas Deglava Gleznotāju rezidences dzīvokļu iegādei piedāvā pievilcīgas aizņēmuma likmes.