Rīgas zaļākais biroju komplekss “VERDE” būvējas strauji un 2022. gada pirmajā pusgadā kļūs par vienīgo pabeigto jauno A klases biroju kompleksu Rīgā. Tas atrodas Skanstes un Hanzas ielas krustojumā, pirmās ēkas būvniecība norit pēc plāna un noslēgsies 2022.gada jūnijā. Būvniecības process sasniedzis pusi – izbūvēta pazemes autostāvvieta, karkass pieciem no 11 pirmās ēkas stāviem, kā arī uzsākti pirmā stāva fasādes darbi un inženiertehniskie darbi, kas norit paralēli pārējā apjoma izbūvei. Vienlaikus norit aktīvs darbs ar potenciālajiem nomniekiem, ļaujot tiem iepazīt būvniecības aizkulises.

““VERDE” pirmās ēkas būvniecība norit strauji pēc plāna un atsevišķi darbi pat apsteidz jau tā ļoti saspringto būvniecības grafiku par spīti apgrūtinātai būvniecības materiālu piegādes ķēdei un pieaugošajām būvniecības materiālu cenām, kas ir šī brīža tirgus realitāte. Plānojam darbus pie “VERDE” pirmās ēkas noslēgt jau nākamā gada jūnijā. “VERDE” projekta būvnieks “Velve” vienlaikus veic gan lielizmēra konstrukciju un plātņu betonēšanas darbus, gan nultā un pirmā stāva fasādes montāžu un inženiertehniskos darbus, objektā lielu uzmanību vēršot gan darba drošībai un veselībai, gan objekta tīrībai un kārtībai,” tā par “VERDE” attīstību informē uzņēmuma komercdirektore Iveta Lāce.

Pānots, ka divu gadu laikā, investējot vairāk nekā 65 miljonus eiro, jaunajos birojos 30 000 m2 platībā (kopējā platība ar pazemes autostāvvietām – 45 000 m2) strādās vairāk nekā 3000 cilvēku. Tiek prognozēts, ka vairāk nekā puse no nomniekiem būs starptautiski uzņēmumi, kuri aktīvi meklē ilgtspējīgus, videi nekaitīgus, enerģētiski efektīvus birojus, kas ir pielāgoti jaunās paaudzes darbinieku vajadzībām.

“Vienlaikus intensīvai “VERDE” pirmās ēkas būvniecībai norit aktīvs darbs ar potenciālajiem nomniekiem. Lai laicīgi dotu iespēju sajust “VERDE” priekšrocības, esam izveidojuši mini “oāzi” jeb īpašu tikšanās vietu turpat blakus būvlaukumam – VERDE POP-UP TERRACE, kurā jau uzņemti pirmie viesi. Viņiem tiek dota iespēja pašiem aplūkot un izzināt projekta tapšanas procesu ekskursijā uz būvlaukumu kopā ar celtniecības ekspertiem, kā arī individuāli apspriest sava uzņēmuma vajadzības kopīgi ar “Colliers International” un “VERDE” pārstāvjiem. Jau pirmajās nomnieku vizītēs novērojama nepieciešamība pret biroja telpām, kas atklāj jaunas klātienes darba priekšrocības. Tās lielākoties saistītas ar vidi, kura atbalsta gan kopradi, gan individuālu produktīvu darbu, un atbilst augstākiem labklājības standartiem, kā arī vietu, kura atrodas tuvu nomnieku dzīvesvietām un aktīvajam pilsētas centram,” papildina Iveta Lāce.

Starptautiskie ilgtspējības eksperti, izvērtējot “VERDE” biroju kompleksu projektēšanas posmā, piešķīruši tam BREEAM “Excellent” sertifikātu, kas apliecina, ka “VERDE” biroji tiks būvēti, ievērojot visaugstākos ilgtspējības standartus. Ēkā tiks izmantota augstākā standarta apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas (HVAC) sistēma, ko vada iekštelpu klimata pārvaldības pieeja, izmantojot BMS (ēku vadības sistēma) un telpas termostatus. Turklāt, lai radītu pēc iespējas tīrāku gaisu, tiks uzstādītas tādas funkcijas kā gaisa mitrināšanas sistēmas, dzesējamās sijas (chilled beams) un CO2 sensori. Komplekss atbildīs gandrīz nulles enerģijas ēku jeb nZEB (nearly Zero Energy Building) standartam. Katrā “VERDE” biroju kompleksa ēku piektajā stāvā tiks ierīkotas 600 m2 plašas zaļās terases ar simtiem augu un pat vairākiem 5m augstiem kokiem. Terasēs un zaļajā pagalmā, kas būs teju no auto brīvs, būs ierīkotas desmitiem āra darba vietas. “VERDE” kompleksā automašīnām, elektroauto un videi draudzīgiem transporta līdzekļiem – velosipēdiem un skrejriteņiem – paredzēta plaša pazemes stāvvieta ar piekļūšanu no Roberta Hirša ielas.

“VERDE” biroju kompleksa būvniecībā tiks investēti vairāk nekā 65 miljoni eiro, no kuriem 22 miljonus eiro kredītu piešķīra Eiropas Investīciju banka (EIB), kas apstiprināja finansējumu no cīņai ar klimata pārmaiņām paredzēto investīciju paketes. Projekta attīstītājs un investors ir uzņēmums "Capitalica Asset Management", kas ietilpst Lietuvas lielākajā daudznozaru uzņēmumu grupā "SBA Group".

Par “VERDE”
“VERDE” būs zaļākais A klases biroju komplekss Rīgā, Skanstes kvartālā, vietā, kur satiekas Skanstes un Hanzas ielas, iepretim Latvijas Ugunsdzēsības muzejam, un vienīgais A klases biroju komplekss, kura pirmo kārtu atklās 2022.gada pirmajā pusgadā. “VERDE” biroju komplekss sastāv no divām biroju ēkām ar kopējo iznomājamo platību 30 000 m2 (kopējā platība ar pazemes autostāvvietām – 45 000 m2). “VERDE” izstrādāts atbilstoši BREEAM “Excellent” un gandrīz nulles enerģijas ēku jeb nZEB (nearly Zero Energy Building) standartiem. “VERDE” atzīts par otru ilgtspējīgāko projektu konkursā “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, un dizainā 2020”.

“VERDE” savu “zaļo domāšanu” iemieso godalgoto Latvijas arhitektu Andra Kronberga un Jāņa Zvejnieka (Arhis Architects) ilgtspējīgā un mūsdienīgā arhitektūras risinājumā, kuru iedzīvina ar A klases energoefektivitātes un gudro ēku pārvaldības risinājumiem. “VERDE” īpašā atšķirības zīme būs nepārspējams zaļums gan uz 600 m2 plašām ar kokiem un augiem apstādītām terasēm katrā no ēkām, gan apstādījumiem bagātu un āra darba vietām aprīkotu pagalmu. Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem ir zinātniski pierādīts, ka relaksējošas terases, apstādījumi, vismodernākās gaisa ventilācijas sistēmas, viedais apgaismojums, gudri telpu izkārtojumi, dažādas ērtības un citi A klases pakalpojumi uzlabo labklājību un produktivitāti.