Individuālajiem Latvijas nekustamo īpašumu aģentiem un nelieliem nekustamo īpašumu starpniecības uzņēmumiem tiek piedāvāta iespēja optimizēt izdevumus un būtiski uzlabot darba efektivitāti. To var paveikt, izmantojot uzņēmuma Brionix pakalpojumus. Sarunā ar žurnālu m2 un portālu varianti.lv Aleksandrs Abramovs, viens no pakalpojumu kompānijas koncepcijas autoriem, pastāstīja, kas ir Brionix
 piedāvātā nišas kopstrādes (coworking) telpa un kādu labumu no šīs sadarbības var gūt Latvijas nekustamo īpašumu darījumu aģenti. Pēc Aleksandra Abramova vārdiem, Brionix mērķis ir sadarboties ar vairāk nekā trīsarpus simtiem nekustamā īpašuma tirgus pārstāvjiem.

 

APSTEIDZOT LAIKU
– Iepriekšējo reizi mēs tikāmies žurnāla lapaspusēs pirms pusotra gada. Toreiz, 2020. gada ziemā, neviens nenojauta, ka mūs sagaida Covid-19 pandēmija un ka daudzu dzīvēs notiks nozīmīgas pārmaiņas. Toreiz jūs informējāt par jaunu pakalpojumu – ekspertu palīdzību jauna mājokļa iegādē. Vienlaikus jūs radījāt pakalpojumu kompāniju Brionix, kas piedāvā pakalpojumus nekustamo īpašumu aģentiem. Kā sokas jūsu iecerēm, un kā to īstenošanu ietekmējis koronavīruss?
Brionix ir:
* specializētā kopstrādes telpa nekustamā īpašumu darījumu aģentiem;
* 100% komisijas maksa no darījumiem;
* līdz 80% komisijas maksa jaunbūvētajos projektos;
* deviņi departamenti, kas sniedz atbalstu.
– Pakalpojumu kompāniju Brionix mēs patiešām sākām veidot vēl pirms koronavīrusa pandēmijas. Varu teikt, ka pat nedaudz apsteidzām laiku un paredzējām izmaiņas, kas notika tirgū pēdējā pusotra gada laikā. Latvijas mākleru tirgū šobrīd vienlīdz attīstīti ir visi darbības modeļi. Pirmais – klasiskais. Tas paredz, ka nekustamo īpašumu mākleri strādā samērā lielos uzņēmumos un par veiktajiem darījumiem saņem komisijas maksu. Otrs modelis – individuāli starpnieki un nelieli uzņēmumi, kuriem mēs gatavojam specializēto nišas kopstrādes (coworking) telpu. Šī pakalpojuma aktualitāti tieši izgaismoja pandēmijas apstākļi. Bet jo īpaša nozīme Latvijas likumdošanā tika piešķirta izmaiņām, kas saistītas ar nekustamo īpašumu darījumu starpnieku reģistrāciju.
Koronavīruss, protams, ir ietekmējis mūsu plānus – vajadzēja tos koriģēt un mainīt to izpildes termiņus. Tajā pašā laikā tam bija arī pozitīvie aspekti – mūsu rīcībā bija ilgāks laiks, lai uzlabotu tehniskos un organizatoriskos procesus un pabeigtu detaļu izstrādi. Šobrīd mēs esam absolūti gatavi, lai iepazīstinātu tirgu ar saviem pakalpojumiem un piedāvātu tos nekustamo īpašumu aģentiem. Latvijā pašlaik mūsu piedāvājumam nav analogu piedāvājumu.
Kas ir noticis? Pandēmijas laikā ārkārtas situācijā daudzi mākleri strādāja mājās, vairs nedevās uz ierastajiem birojiem. Un daudzos gadījumos klasiskie uzņēmumi nespēja nodrošināt kvalitatīvus darba apstākļus. Nespēja piedāvāt instrumentus, kas būtu vērtīgs palīgs nekustamo īpašumu darījumu aģentiem. Daži mūsu ceha kolēģi apsvēra domu, vai šādā situācijā ir lietderīgi strādāt konkrētajā uzņēmumā, ko reāli tas var sniegt? Varbūt labāk darīt visu pašiem? Bet birojs? Vai varēs veiksmīgi darboties bez biroja!? Mūsu atbilde, kas balstīta mūsdienīgos pētījumos: nē! Kādēļ? Ir vairāki iemesli. Viens no galvenajiem – cilvēkiem ir nepieciešama sociālā vide, tostarp, arī profesionālajā jomā. Ir nepieciešama komunikācija ar kolēģiem, mācības. Vislabākais veids, kā to paveikt un saglabāt savu individualitāti, ir pakalpojumu uzņēmuma paspārnē.
Ņemot vērā dažādas aplēses, Latvijā strādā no 1 000 līdz 2 000 nekustamo īpašumu darījumu starpnieku. Mēs saskaitījām apmēram 1 300 speciālistu. No viņiem apmēram 500 strādā lielos uzņēmumos: atgādināšu, ka Latvijā ir vien dažas nekustamo īpašumu kompānijas, kuru darbinieku skaits pārsniedz 40. Pārējie 65% tirgus dalībnieku strādā vai nu uzņēmumos ar diviem līdz septiņiem darbiniekiem, vai ir individuālie speciālisti. Tieši viņi ir mērķauditorija mūsu jaunajiem produktiem – kopstrādes telpai nekustamo īpašumu tirgus aģentiem un specializēto pakalpojumu saņemšanai. Atkārtošu vēlreiz – Brionix nav nekustamo īpašumu aģentu kompānija, tas ir uzņēmums, kas sniedz pakalpojumus ikvienam nekustamo īpašumu aģentam. Bet Brionix ir izveidojuši šī tirgus profesionāļi.

TIRGUS APZINĀŠANA
Es darbojos nekustamo īpašumu nozarē kopš 1996. gada. Esmu strādājis ASV, Ukrainā un Krievijā. 2005. gadā dibināju uzņēmumu AVA, kas veica nekustamo īpašumu darījumus Latvijā. Savulaik, 2007.-2008. gadā, mēs bijām lielākā nekustamo īpašumu darījumu kompānija mūsu valstī (mums bija vairāk nekā 115 darbinieku). Trīs gadus mēs sadarbojāmies ar kompāniju Этажи, kas ir lielākā Krievijā. Tādējādi Brionix investori (to skaitā ir arī būvniecības kompānijas un nekustamo īpašumu projektu attīstītāji), kas izstrādāja produktu, lieliski pārzina Latvijas nekustamo īpašumu aģentu darbības problēmas un vajadzības. 
– ”Problēmas un vajadzības”, kādas? PAKALPOJUMI, KURUS PIEDĀVĀ PAKALPOJUMU KOMPĀNIJA  Brionix:
– reprezentabls birojs
un ērta darba vieta;
– palīdzība darījumu slēgšanā;
– piekļuve CRMMLS sistēmai;                                                            KĀ ARĪ ATBALSTS, KO SNIEDZ
Brionix:
– Mārketinga departaments;
– Finanšu departaments;
HR departaments;
– Pārdošanas departaments;
IT departaments;
– Investīciju departaments;
– Drošības departaments.

– Individuālu aģentu-vientuļnieku pirmā problēma – viņiem ir vajadzīgs atbalsta punkts, t.i., birojs, lai varētu strādāt ārpus mājām, lai būtu reprezentatīva vieta pārrunām ar klientiem. Šādu pārrunu telpu pieejamība ļauj starpniekam pārdot savus pakalpojumus par dārgāku cenu, paaugstina viņa statusu.
Otra aktuāla vajadzība ir piekļuve objektu uzskaites sistēmai un CRM, klientu attiecību pārvaldes sistēmai. Mana darba pieredze ASV rāda, ka viens no nekustamo īpašumu aģenta veiksmes kritērijiem ir viņa datubāzē esošajiem klientiem. Klasisks amerikāņu nekustamo īpašumu aģents ir vecumā virs 50 gadiem, viņa klientu datubāzē ir vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku. Tas ir viņa galvenais aktīvs. Šāds aģents netērē laiku, meklējot jaunus pieprasījumus. Gan pārdevēji, gan pircēji paši uzrunā viņu, un aģentam ir iespēja izvēlēties, ar kuru vēlas strādāt, parasti izvēloties vairāk motivētus klientus.
Daudzi Latvijas kolēģi neuztur savu klientu datubāzi regulāri. Bet tas ir ļoti svarīgi no LTV indeksa (lifetime value – klienta dzīves cikla) skatupunkta. Viens un tas pats cilvēks vairāku desmit gadu laikā var nodrošināt vairākus darījumus – gan kā pircējs, gan pārdevējs, iespējams, bērniem kaut ko vajag, bet pēc dažām dienām ieteiks tevi saviem draugiem… Bet, ja nestrādājat ar viņu regulāri, neatgādināt par sevi kā par jomas ekspertu, nesūtat vēstkopas ar noderīgām ziņām, neapsveicat dzimšanas dienā, jūsu savstarpējā saikne pārtrūkst. Tādēļ, lai veidotu regulāras attiecības ar klientiem, ir nepieciešams tāds instruments kā CRM sistēma. Es esmu pārliecināts, ka tieši tā ļauj uzturēt attiecības ar klientiem, nodrošināt automātisku pasūtījumu pieteikumu plūsmu. Tas ir īpaši svarīgi apstākļos, kad pieaug konkurence par klientu un objektu piesaisti, kā arī samazinoties pieprasījumam. Tie, kuri savā darbībā lieto sistemātisku pieeju, jebkurā tirgū saņem pieprasījumu ieteikumus. Brionix CRM sistēma šādu risinājumu piedāvā.

KOPĪGIEM SPĒKIEM
Mūsu nozares speciālistiem ir aktuāla arī MLS, slēgta profesionāla objektu datubāze, kas pieejama tikai tirgus dalībniekiem. Tā ļauj vairākkārtīgi palielināt darba efektivitāti. ASV, kur nekustamo īpašumu aģentu bizness ir attīstītākais pasaulē, vienlaikus darbojas četras MLS sistēmas. Un, ja tev ir kāds objekts, tam noteikti jābūt iekļautam šajā sistēmā. Ja nekustamais īpašums tiek tirgots individuāli, iespējamība to ātri pārdot ir ap 10%, bet, ja tiek iesaisti kolēģi un izmantotas profesionālās datubāzes, tā pieaug līdz 90%. Ar MLS sistēmu starpniecību notiek sadarbība ar kolēģiem, un tas vairākas reizes palielina darījumu skaitu un objekta mērķauditoriju.
Ir svarīgi piedāvāt lietotājam produktu, kas darbojas automatizētā režīmā, brīvi un bez stingriem noteikumiem. Ir nepareizi pieprasīt aģentam, lai viņš atdod pusi no savas komisijas. Objekti, līdzīgi kā klienti, ir dažādi. Brionix izveidotā MLS sistēma atbilst visām mūsdienu prasībām. Tā piedāvā daudzveidīgus filtrus objekta meklēšanā. Izvērtējot meklējuma rezultātus, nekustamā īpašuma aģents pats izlemj, vai vēlas sadarboties ar vienu vai otru kolēģi. Mēs uzreiz norādām, kādu atalgojumu – 50%, 30% vai 25% – saņems tas, kurš sameklēs pircēju. Mēs esam izveidojuši pārdošanas platformu, kurā nekustamā tirgus spēlētāji var slēgt savstarpējus darījumus. MLS palīdz nekustamā īpašuma aģentiem pilnveidot savas prasmes un apzināt tirgus aktualitātes. Man šķiet, ka ir labāk sadarbībā ar kolēģiem noslēgt divus trīs darījumus mēnesī un sadalīt ar viņiem atlīdzības komisiju nekā atteikties no sadarbības un mēnešiem gaidīt pircēju, uzskatot, ka tirgus ir miris. Ar laiku visi Latvijas nekustamā īpašuma tirgus dalībnieki apzināsies, ka MLS viņu darbā ir absolūta nepieciešamība.

PAPILDU LABUMI
Turpinot uzskaitīt, kas vēl ir vajadzīgs daļai Latvijas brokeru, noteikti minēšu, ka tā ir pieejamība darījumiem ar objektiem jaunbūvēs. Tas ir fakts, ka pircēju piesaistīšanai daudzi Latvijas nekustamo īpašumu attīstītāji nesadarbojas ar individuāliem mākleriem, tātad arī nemaksā viņiem atlīdzības komisiju. Brionix saviem klientiem ļauj izmantot unikālu jauno projektu katalogu, ar kuru īpašniekiem noslēgti sadarbības līgumi, un, reģistrējot klientu iekšējā CRM, par darījumiem šajos projektos saņem komisiju. Tās apmērs ir līdz 80% no kopējās atlīdzības. Ja kāds mākleris nevēlas konkrētu darījumu pabeigt līdz galam, šo klientu var nodot mūsu Pārdošanas departamentam un saņemt pusi no paredzētās komisijas. Šobrīd Brionix jauno projektu katalogā ir iekļauti vairāk nekā 100 jauno mājokļu projekti Latvijā. Izvēle ir liela!
Vēl viens arguments par labu sadarbībai ar Brionix – izvietojot savu objektu mūsu MLS, sistēmas lietotāji iegūst iespēju izvietot savus sludinājumus populārākajos Latvijas sludinājumu portālos. Gada beigās mums būs izveidota automātiskā informācijas izvietošana ar 12 šādiem portāliem. Kur un kādus objektus reklamēt, – to izlems paši nekustamo īpašumu attīstītāji, aktivizējot konkrēto sludinājumu konkrētā kanālā. Mūsu CRM sistēma darbojas arī mobilajās lietotnēs. Tai ir plaša funkcionalitāte. Tā ir daudzpusīga atbalsta sistēma: ir iekļauts kalendārs, nepieciešamie dokumenti, pirkuma un īres līgumu paraugi, pieņemšanas nodošanas akti… Pašam nekas nav jāraksta. Līgumus var izveidot automātiski, vien jāievada abu darījumu pušu informācija. Līdz 40% procesu, kas saistīti ar darījuma slēgšanu, ir automatizēti.

KOMPETENCES TĀ IR NĀKOTNE
Vēl viens svarīgs pakalpojumu uzņēmuma darbības virziens būs apmācības. Mēs veiksim jauno profesionāļu apmācību un viņu atestāciju, tādējādi palīdzot uzsākt darbu šajā profesijā. Savas profesionālās dzīves laikā es esmu sagatavojis vairāk nekā pustūkstoti nekustamā īpašuma tirgus speciālistu. Turklāt mēs arī palīdzam uzlabot jau esošo tirgus dalībnieku prasmes un kompetenci. Pirms 1. jūlija ļoti nozīmīga bija Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likuma izvērtēšana, pievēršot uzmanību tajā noteiktajām prasībām par profesionālās darbības apdrošināšanu, sistēmas izveidošanu, lai pārbaudītu pircēju naudas līdzekļu izcelsmes likumību. Teikšu godīgi, individuālam māklerim ir grūti ievērot šīs prasības. Bet mēs, Brionix, esam sagatavojuši programmnodrošinājumu, kas to atrisina. Šis programmnodrošinājums strādā, tas tika radīts finanšu struktūrām. No jūlija darbojas datu mākoņa risinājums, kas ļauj ievadīt klientu datus un pārbaudīt tos, tostarp arī atsauksmes internetā. Mēs jau esam saņēmuši FKTK akreditāciju, esam pirmais tehnoloģiju jaunuzņēmums jeb start-up (startup).

LĪDZĪGI KĀ AR ALADINA BURVJU LAMPU 
Brionix kopstrādes telpā Krasta ielā 86 tiek nodrošināts ātrgaitas internets un bezlimita Wi-Fi, biroja tehnika un materiāli, biroja administratora/sekretāra pakalpojumi, virtuve, atpūtas un pārrunu telpa, garšīga kafija, tēja un saldumi. Un pats galvenais, – šeit radīta ekosistēma veiksmīgiem un darbīgiem cilvēkiem, kas vēlas sasniegt aizvien vairāk! Apciemojiet mūs un pārliecinieties paši, cik tas ir izdevīgi un ērti! Uzņēmuma Brionix deviņi departamenti ir gatavi sniegt nekustamo īpašumu aģentiem jebkuru pakalpojumu, kas tiem nepieciešams. Tas ir kā pasakā – paberzē Aladina burvju lampu un iedomājies vēlēšanos: vajadzīgs jurists – lūdzu. Vajadzīgs IT pārstāvis – viņš ir pieejams, pieejami ir arī kvalificēti mārketinga speciālisti. Mums ir cilvēki, kuri palīdzēs izgatavot objektu bildes un video, noformēt pircējam hipotekāro kredītu, sniegt konsultācijas finanšu jautājumos. Mēs varam palīdzēt nekustamo īpašumu reprezentāciju sagatavošanā – sākot no reprezentācijas materiālu līdz interneta vietnes izveidei. Varam palīdzēt meklēt un atrast klientus, kas atbilst noteiktiem kritērijiem. Nāciet pie mums, izvēlieties sev vajadzīgo un maksājiet tikai par to. Ja nevajag darba vietu kopstrādes telpā, tas nav šķērslis sadarbībai citās jomās.
– Cik cilvēku jau ir jums pievienojušies?
– Vairāk nekā divdesmit pieci. Pašlaik notiek pārrunas ar vairākiem uzņēmumiem, kur katrā strādā desmit aģenti. Paplašinām savu biroju tīklu. Patlaban mūsu galvenā kopstrādes telpa atrodas Krasta ielā 86. No šejienes viegli nokļūt jebkurā galvaspilsētas apkaimē. Līdz 2022. gada beigām plānojam atvērt vēl divus birojus – Rīgas centrā un Pārdaugavā. Tie būs pieejami visiem Brionix dalībniekiem. Vēl jāpiebilst, ka dalībnieki, kas mums pievienosies, turpinās darboties ar savu zīmolu, un ar šo zīmolu tiks reģistrēti CRM sistēmā.
Apkopojot visu, mēs piedāvājam visus pakalpojumus, kas nepieciešami nekustamā īpašuma darījumos iesaistītajiem aģentiem, nekas nebūs jāmeklē pašiem, par visu jau ir padomāts. Mēs aicinām izmantot mūsu pakalpojumus gan pašnodarbinātos aģentus, gan tos, kuri tiecas sasniegt ko vairāk. Brionix – tā ir pakalpojumus sniedzoša kompānija, kas strādā, lai visiem būtu labi! Mūsu moto ”Kopā ar mums jūs nopelnīsiet vairāk!” Minimālā Brionix pakalpojumu komplekta mēneša abonementa cena ir 29 eiro. Vienas darba vietas cena – sākot no 59 eiro! Ja jums šis piedāvājums šķiet interesants, mēs jūs gaidām!