Latvijas nekustamā īpašuma tirgus ekskluzīvo īpašumu segments ir samērā neliels, tas nevar lepoties ar daudziem pasaules līmeņa objektiem. Tomēr laiku pa laikam tajā var atklāt īstenas pērles. Piemēram, tādu kā Sea Breeze – tas ir apartamentu komplekss Jūrmalā, kur pagājušajā gadā pārdeva dārgāko nekustamo īpašumu Latvijas dzīvokļu un apartamentu tirgus vēsturē. Lai pašreiz iegādātos īpašumu šajā projektā, minimālā summa ir 2,5 miljoni eiro.

Sea Breeze ir unikāls projekts visos aspektos – pirmkārt jau savas atrašanās vietas dēļ: Ērgļu iela Jūrmalā, pie pludmales. Kompleksa pasūtītājs – uzņēmums Seagull Investments 2014.gadā par 8 miljoniem eiro iegādājās 4904 kvadrātmetrus lielu zemes gabalu kāpās. Tolaik tas bija viens no dārgākajiem zemes darījumiem.
Unikālajai vietai bija nepieciešams līdzvērtīgs arhitektonisks risinājums. Ekskluzīvā kompleksa koncepcijas izstrādi uzticēja franču arhitektam Anrī Geidānam (Henri Gueydan) no Ciel Rouge Creation, divdesmit gadu laikā viņa radītos arhitektūras šedevrus var apskatīt ne vien Francijā, bet arī Japānā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Krievijā, Melnkalnē un citās valstīs... Dizaina koncepciju radīja Totana Kuzembajeva arhitektūras studija Maskavā. Projekta adaptēšanu vietējiem apstākļiem un tā konstruktīvo risinājumu veica vietējais uzņēmums MA Desing arhitekta Mārča Apsīša vadībā. Projekta būvniecības darbus veica LNK Group, viens no Latvijas būvniecības nozares līderiem. Visu šo piesaistīto projekta dalībnieku kopdarbs un arī sadarbībā ar vairākiem citiem uzņēmumiem, kā arī pasūtītāja dāsnais finansējums ir radījis apartamentu kompleksu, kam prestiža un cenu līmeņa ziņā līdzvērtīga īpašuma nav ne vien Latvijā, bet arī Baltijas valstīs.
Apartamentu ēka Sea Breeze – tie ir 17 ekskluzīvi apartamenti, kuru platība ir no 142 līdz 590 kv.m. Tos pārdod bez iekšējās apdares. Minimālais griestu augstums sākas no trim metriem. Visiem apartamentiem ir tiešais skats uz Rīgas jūras līci (kādam lielāks, kādam mazāks). Apartamentu cenā iekļauts maksājums par autostāvvietām un noliktavu telpām.Sea Breeze ir četrstāvu kluba stila rezidence ar vienu pazemes līmeni, kas atrodas uz augstas kāpas Rīgas jūras līča krastā. Rezidencē ir 17 apartamenti, kuru platība 142 – 570 kvadrātmetri. Jaunbūves izteiksmīgās fasādes arhitektūras veidolu rada plašas terases, izliektas līdzīgi jūras viļņu plūsmai, vertikālas līnijas, rievoti dekoratīvie paneļi un plaši izmantotais stiklojums. Projekta gaišās un vieglās aprises rada iespaidu, ka tas pacēlies gaisā virs Latvijas galvenā kūrorta smilšu pludmalēm. Savukārt apkārtnē augošās slaidās priedes un platlapju gobas veido dabisku ierāmējumu, kas piešķir projektam pamatīgumu un mieru.
Maijā žurnāls m2 un portāls varianti.lv viesojās projektā. Kompleksa interjerā izmantoti izsmalcināti un eleganti dizaina risinājumi, akcentējot tā augsto statusu. Onikss, marmors, travertīns, paneļi no augstvērtīgiem kokiem un daudzveidīgi apgaismošanas risinājumi veido izsmalcinātu un pievilcīgu Sea Breeze iekšējās apdares skatu. Eleganto dizainu papildina plašais vestibils un ēkas iekšpusē izvietotais cilindrveida stikla ātrijs, kas sniedzas no pirmā stāva līdz jumtam. Ātrija ārējā siena veido arī apartamentu sienu, tādējādi nodrošinot tiem papildu dabisko apgaismojumu.
Sarežģītākais tehniskais uzdevums, kas bija jāatrisina projektētājiem, inženieriem un būvētājiem, bija kompleksa unikālās atpūtas un spa teritorijas projekta īstenošana. Tā atrodas augšējā (ceturtajā) stāvā, atpūtas vietas galvenais elements ir 20 metru garais baseins! Šāda veida baseins Latvijā vēl nav bijis – tam ir bīdāmais jumts, kuru siltā laikā var atvērt un baudīt saules peldes. Plašajā spa teritorijā ierīkotas hidromasāžas vannas, bārs, masāžas kabinets, ģērbtuves ar dušu, tvaika pirts un sauna. Šeit pat, augšējā stāvā, atrodas trenažieru zāle, kas aprīkota ar moderniem Technogym trenažieriem un aprīkojumu fizioterapijas nodarbībām. Savukārt skrejceliņi ir novietoti tādējādi, ka treniņa laikā var baudīt dažādas ainavas – gan Jūrmalas priežu zaļās galotnes, gan skatu uz Rīgas jūras līci.
Jebkurš kompleksā lietotais risinājums ir vērsts uz to, lai apmierinātu visprasīgāko iemītnieku vēlmes un prasības. Piemēram, 26 automašīnām paredzētās pazemes autostāvvietas griestu augstums ir trīs metri. Autostāvvietas iebrauktuve ir apsildāma, ierīkota drenāžas sistēma, kas nodrošina, ka stāvvieta ir sausa jebkuros laikapstākļos, aukstajā sezonā tiek apsildītas ārējās notekcaurules, ir rezerves elektroapgādes sistēma... – ik detaļa liecina par projekta pārdomāto plānojumu un vērtību. Komplekss ir pilnībā automatizēts – vadības kontroles aprīkojums pārbauda desmitiem dažādu rādītāju, lai nodrošinātu inženiertehnisko tīklu darbību un komfortablus apstākļus visās ēkas telpās.
Katrā apartamentā ir integrēta “gudrās mājas” sistēma, kurā var patstāvīgi un attālināti uzstatīt individuālos parametrus, kas nepieciešami ērtai dzīvošanai. Nama ārējie, superenergoefektīvie logi sniedzas no grīdas līdz griestiem un atveras automātiski. Šis ir viens no dārgākajiem ēkas elementiem, tam līdzīgu Latvijas tirgū nav.
Milzīga uzmanība pievērsta drošības jautājumiem, kā jau pienākas šāda līmeņa objektā. Nama un apkārtējās teritorijas drošības kontroli nodrošina daudzpakāpju sistēma ar videonovērošanu, signalizāciju, piekļuves kontroli un visdažādākajiem sensoriem – tā novērš, atklāj un likvidē jebkādus draudus Sea Breeze iemītniekiem un viesiem – viņu dzīvībai, veselībai, īpašumam vai apkārtējai videi.
Ekskluzīvais Jūrmalas apartamentu nams jau ieguvis profesionāļu un pircēju atzinību. Pagājušajā pavasarī konkursā Latvijas būvniecības gada balva 2020 iegūta otrā vieta kategorijā Jauna dzīvojamā ēka. Savukārt 2020.gada nogalē veiktais darījums kļuvis par visdārgāko darījumu Latvijas dzīvokļu un apartamentu tirgus vēsturē. Saskaņā ar Cenu Bankas informāciju par divu līmeņu un 590 kvadrātmetru plašo rezidenci pircējs samaksāja 5 620 459 eiro! Ne Jūrmala, ne Rīga šādus skaitļus saistībā ar dzīvokļa īpašuma darījumu līdz šim vēl nebija pieredzējušas! Turklāt visi Sea Breeze apartamenti tiek pārdoti bez iekšējās apdares, t.i., vēl jāveic ieguldījumi dizainam atbilstoša remonta veikšanā.
Cenu Banka informē vēl par kādu lielu darījumu apartamentu ēkā Ērgļu ielā 2 – 304 kv.m lieli apartamenti tika pārdoti par 3,5 miljoniem eiro. Žurnāla m2 un portāla varianti.lv rīcībā ir informācija, ka to pircējs ir vietējais iedzīvotājs, kā arī projektam ir vēl cits Latvijas klients. Šīs ir patīkamas ziņas, mūsu nekustamo īpašumu tirgus var būt gandarīts. Ir jāpiebilst, ka, lai kļūtu par Sea Breeze iemītnieku, nepietiek vien ar vēlmi un finansējuma pieejamību. Kompleksā ieviests kondominiuma (dzīvokļu īpašuma) princips, kas populārs ekskluzīvākajos ASV īpašumos. Tas ir, projekta īpašnieks un tā iedzīvotāji kopīgi izlemj, vai konkrētais potenciālais kaimiņš ir viņiem vēlams vai nē! Vasaras sākumā pircēji varēja izvēlēties kādu no desmit brīvajiem Sea Breeze apartamentiem. Oficiālās cenas sākas no 2,5 miljoniem eiro. Saskaņā ar žurnāla m2 un portāla varianti.lv rīcībā esošo informāciju šo Baltijas valstu ekskluzīvāko un dārgāko apartamentu cenas sākas no 15 000 eiro par kvadrātmetru.