Rīgas vēsturiskā centra kartē iezīmēta jauna premium klases dzīvojamā ēka – pilnībā atjaunots nams Krišjāņa Barona ielā 6. Tajā ir tikai 12 dzīvokļu, vairums no tiem – ar lieliskiem skatiem. Jaunie īpašnieki varēs iemitināties te jau pavasarī: dzīvokļi tiek piedāvāti ar pilno apdari, cenas sākas no 3 000 eiro par kvadrātmetru.


Nams K. Barona ielā 6 ir arhitektūras piemineklis, ievērojams gan tā atrašanās vietas dēļ, gan zīmīgā interjera dēļ. Tas būvēts 1880.gadā, projekta autors - slavenais latviešu arhitekts Jānis Frīdrihs Baumanis iecerēja ēku kā klasisku un prestižu īres namu. Tomēr vēsturiskās norises pusotra gadsimta laikā piešķīra šim namīpašumam dažādas funkcijas. Tagad šo valsts nozīmes arhitektūras pieminekli atjauno tā pirmatnējā spožumā. To veic grupa River properties, kas aktīvi atjauno Rīgas centra vēsturiskos namīpašumus. Tieši viņu centieni ļāva K.Barona ielas 6 piecstāvu fasādes ēkai iegūt otru elpu un cienīgu dzīvi, kļūstot par iekārojamu dzīvesvietu.
„Restauratoriem un būvniekiem bija nepieciešams pusotrs gads, lai atjaunotu kultūrvēsturisko ēku, ko iegādājās mūsu grupa. Pašlaik mēs vei- cam pēdējos apdares darbus. Dzīvokļu pārdošana ir atvērta kopš 1.februāra,” stāsta River properties projektu pārdošanas vadītāja Laura Semjonova.
K. Barona ielas 6 ēkas fasāde ir lakoniska, taču izsmalcināta. Tās vizuālo tēlu definē elegantas starpstāvu karnīzes, pusapaļas logu arkas, frīzes un dekoratīvi plastiskie elementi. Fasādes krāsu gammu veido saskanīgas gaiši zaļās un baltās krāsas, radot pacilātu noskaņojumu.
Iespaidīgās ēkas pirmais stāvs atvēlēts komerctelpām, dzīvokļi atrodas no otrā līdz piektajam stāvam. Kopā ir divpadsmit dzīvokļu: četri div-istabu dzīvokļi ar platību 33 m2, četri – trīsistabu ar platību 95 m2, un četri 142 m2 plaši četristabu dzīvokļi. Trīsistabu un četristabu dzīvokļu logi vērsti uz ēkas abām pusēm. Tikko pārkāpjot fasādes dzīvokļu slieksni, jūs varat izbaudīt krāšņo skatu uz slaveno Vērmanes parku un no augšējiem stāviem - Katedrāles baznīcas apzeltīto kupolu. Frontālās puses dzīvokļu priekšrocība – nav šauro pagalma aku, un skats paveras uz Rīgas cirka kupolu, kas pavisam drīz zaigos jaunās krāsās – valsts ir piešķīrusi cirka kapitālajam remontam nepieciešamo finansējumu.
“Nams Barona ielā 6 šobrīd ir viens no nozīmīgākajiem River properties projektiem. Šeit norisinās plaši remonta, būvniecības un restaurācijas darbi (profesionāli restauratori ir veltījuši šim projektam daudzas stundas), darbs tiek veikts visaugstākajā kvalitātē, apdarē tiek izmantoti augstākās raudzes būvniecības materiāli. Ēkas dizaina projektu un dzīvokļu plānojumus izstrādāja arhitektūras dizaina studija OPEN AD Zanes Teteres-Šulces vadībā (viņa ir viena no nedaudzajiem Latvijas arhitektiem, kas ieguvusi pasaules atzinību). Būvniecības un remonta laikā mēs vairākas reizes esam ieviesuši uzlabojumus. Tostarp izvēlējāmies augstākas kvalitātes apdares materiālus, mainījām vairākas detaļas. Un tas viss tika veikts tamdēļ, lai šis nams pilnībā atbilstu tā iecerētajam statusam,” - Laura Semjonova iepazīstina ar ēkas restaurācijas gaitu.
Ēkai Krišjāņa Barona ielā 6 atjaunota fasāde, un tā aprīkota ar nakts apgaismojumu. Atjaunota galvenā ieeja un kāpņu telpa, kurā restaurēti plastiskie elementi, kāpņu margas un citi elementi, saglabājot vēsturisko auru, un tajā pašā laikā šeit ierīkots lifts, modernās krāsas, apdares flīzes un sienās iebūvētie gaismekļi rada jaunu, mūsdienām aktuālu skanējumu. Paveikto darbu sarakstā ir arī jaunu inženierkomunikāciju ierīkošana, elektroinstalācijas nomaiņa, jumta atjaunošana, mūsdienīga ēkas siltummezgla uzstādīšana. Siltummezgls un jaunāko modeļu regulējamie radiatori nodrošinās iemītniekiem zemas apkures izmaksas.
Pavasarī tiks pabeigta iekšpagalma teritorijas atjaunošana. Šeit tiek ierīkotas iedzīvotāju mašīnām paredzētās autostāvvietas, kas pilsētas centrā ir rets un pieprasīts piedāvājums. Ir plānotas piecas stāvvietas.
Barona ielas 6 nama piedāvājums ir atšķirīgs ar to, ka šeit piedāvās dzīvokļus tikai ar pilno apdari. Dzīvokļu vecais ierīkojums tika iztīrīts līdz pat nesošajām konstrukcijām, pēc tam dzīvokļus sagatavo ar jaunu, pilnu apdari. Plašajos dzīvokļos (pirmajos stāvos griestu augstums ir 3,5 metri, augšējos – ne mazāk par 2,9 metriem) ir viegli elpot un var izbaudīt istabu elegantos interjera dekorus. Projekta attīstītājs restaurēja vai izveidoja no jauna visus griestu un sienu plastiskos dekorus, karnīzes un ģipša rozetes. Vairākās viesistabās restaurēti vēsturiskie kamīni (tur, kur tie bija saglabājušies). Dzīvokļos grīdas ir ieklātas ar klasisku skujiņas raksta parketu, kas izgatavots no parketa dēļiem - vai nu oša, vai ozola, visas sienas un griesti ir izlīdzinātas un krāsotas. Visas durvis izgatavotas no koka pēc individuāla pasūtījuma. Radiatori – no čuguna, ražoti Čehijā, lieliski iederas dzīvokļu kopējā stilā. Vannas istabu apdarē izmantotas Itālijas zīmola Ornament un Spānijas zīmola Inalco lielformāta akmens masas flīzes, kuru piegādi nodrošināja Rīgas salons Trentini. Vairums santehnikas aprīkojuma - balti matēts, viena no pasaules vadošā šīs nozares zīmola Flaminia ražojums, savukārt vannas ir no Latvijas augstvērtīgā ražotāja CasaDiVanna. Jaucējkrāni – no Itālijas zīmola Cristina izsmalcinātās melnās sērijas. Visās vannas istabās ir iebūvētas mēbeles.
K.Barona ielas 6 dzīvokļu pārdošana oficiāli uzsākta 1.februārī. Pircējiem tie pieejami par cenu no 3 000 līdz 3 200 eiro par kv.m. Autostāvvietas cena ir 20 000 eiro. Tās var iegādāties tikai četristabu un trīsistabu pircēji, un ne vairāk kā vienu autostāvvietu vienam dzīvoklim. “Pirkuma līgumā mums ir atrunāts stingrs noteikums par to, ka šī nama dzīvokļus nedrīkst nomāt uz īsu termiņu, par noteikumu neievērošanu ir soda sankcijas, – River properties pārdošanas vadītāja akcentē svarīgo nosacījumu,- tādējadi mēs ceram, ka piepildīsim māju ar pircējiem, kuri šeit vēlas dzīvot, kuri mīl vēsturi un augstu novērtē iespēju dzīvot tik unikālā vietā. Mēs vēlamies nodrošināt nākamajiem iedzīvotājiem mieru un klusumu, garantēt ērtus apstākļus un augstu projekta statusu."

P. S. Par pieprasījumu Rīgas centrā:
– River properties mājaslapā ir publicēti vairāk nekā desmit projektu, kas ir jau pabeigti, tiek attīstīti vai tiek plānoti nākotnē. Vairumā tie ir vēsturisko ēku renovācijas projekti, bet ir arī jaunceltnes. Mēs redzam ļoti lielu pieprasījumu pēc mājām, kuras esam atjaunojuši Rīgas centrā un tirgojām pagājušajā gadā. Mums ir palicis tikai viens piedavājums projektā Stabu ielā 99, un nav absolūti nekā cita, ko klientiem piedāvāt ēkā Marijas ielā 14. Miera ielas 5 projektā, ko nodevām ekspluatācijā pagājušā gada otrajā pusgadā, pārdota jau puse no dzīvokļiem. Janvāris, kas nekustamo īpašumu nozarē tradicionāli tiek uzskatīts par kluso mēnesi, 2021.gadā priecē mūs ar lielu pircēju aktivitāti. Mūsu pārdošanas rādītāji apgāž apgalvojumu, ka Rīgas centrs vietējiem pircējiem vairs nav pievilcīgs. Joprojām ir interese par labu mājokļu piedāvājumu par cenām, kas vietējiem iedzīvotājiem šķiet saprātīgas. Cilvēki vēlas dzīvot ēkā ar atjaunotu kāpņu telpu, restaurētu fasādi, jaunām komunikācijām un labiem kaimiņiem. Ir grūti ieinteresēt pircējus mājai, kas nav savesta kārtībā. Mēs sakārtojam un atjaunojam visus savus namīpašumus!