Rīgas centrā tiek piedāvāti daudzi biznesa klases dzīvojamie projekti. Bet tikai dažus no tiem var dēvēt par izciliem – tie ietver augstvērtīgu kvalitāti, nevainojamu vēsturisko stilu un mūsdienīgas ērtības.

 Šo emocionāli piesātināto sajūsmu, pirmkārt, var attiecināt uz vēsturisko ēku Antonijas ielā 20, kas būvēta 20.gs. sākumā un tagad ir pilnībā atjaunota. Projekta nosaukums – Twenty atspoguļo gan tā būvēšanas laikmetu, gan nama adresi.

Ēku Antonijas ielā 20 nodeva ekspluatācijā vien pirms dažām dienām – vasaras beigās, bet jau ir pārdoti vairāk nekā 60% dzīvokļu. Visiem dzīvokļiem ir baltā apdare, cena no 2 800 līdz 3 100 eiro par kvadrātmetru.

Projekta Twenty pasūtītājs ir uzņēmums LNK Properties. Uzņēmums nekad nav nodarbojies ar plaša patēriņa projektiem. Katrs LNK Properties projekts ir individuāli izstrādāts un kļūst par patiesu vērtību Latvijas nekustamā īpašuma tirgū. Antonijas ielas 20 dzīvokļu pircējiem tiek piedāvāts kļūt par līdzdalībniekiem nama simts gadus ilgajā vēsturē. Twenty namu 1911.gadā būvējis latviešu arhitekts Nikolajs Nords tā laika arhitektūrā populārajā jūgendstilā. Uz augšu izstieptie logi, rizalīti – virs ieejām izvirzītas ēkas fasādes daļas, plastiskie dekori – visi šie elementi piešķīra ēkas fasādei vertikāles iezīmes, kas Rīgā sastopamas samērā reti. Arhitektam izdevies tās harmoniski apvienot ar ieejas ārdurvīm, kas dekorētas ar doriskā ordera kolonnām. Savukārt neparastie krāsu risinājumi piešķir fasādei īpašu izsmalcinātību.

20.gs. 20.-30.gados ēka Antonijas ielā 20 bija viena no modernākajām un iekārojamākajām dzīvesvietām Rīgas centrā. Tās iemītnieki bija ievērojami valstsvīri, kultūras darbinieki, Latvijas inteliģence.

2017.gadā uzņēmums LNK Properties nolēma atjaunot šī slavenā nama bijušo spozmi un ļoti rūpīgi restaurēja gan tā ārpusi, gan iekšpusi.

“Mēs lepojamies ar to, ka esam spējuši iedvest jaunu dzīvi šajā Rīgas klusā centra vēsturiskajā šedevrā,” – pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā. teic Aleksandra Strode, LNK Properties valdes locekle. “Lai saglabātu ēkas garu un dvēseli, pirms remontdarbu veikšanas mēs veicām plašu vēsturisko, arhitektonisko un tehnisko izpēti, uzņēmām milzīgu skaitu fotogrāfiju. Mūsu pietāte un cieņpilnā attieksme pret vēsturisko mantojumu ļāva mums atjaunot ēku tās sākotnējā izskatā, kā arī deva iespēju iekļaut mūsdienīgus risinājumus iekštelpās.” Antonijas ielas 20 ēkas rekonstrukcijas laikā tika nomainītas visas komunikācijas un inženiertīkli, atjaunota nama fasāde un ierīkota tās apgaismošanas sistēma nakts laikā, veikta sienu un pārsegumu siltināšana un to skaņas izolācijas uzlabošana. Vēsturiski precīzi restaurētas ieejas, atjaunoti plastiskā dekora elementi kāpņu telpās, uzstādīti moderni un vēsturiskajam stilam atbilstoši logi un durvis no videi draudzīgiem materiāliem.

Veicot kvalitatīvu darbu, šobrīd vēsturiskajā ēkā ir ierīkoti jauni, Vācijā ražoti lifti, modernākās videonovērošanas un drošības sistēmas. Projekta apkārtējā teritorija ir labiekārtota, pagalmā ierīkotas autostāvvietas, izveidotas īpašas telpas bērnu ratiņu un velosipēdu uzglabāšanai.

Twenty nama restaurācijas darbus veica speciālisti, kas piedalījās Rīgas pils, Nacionālā mākslas muzeja un Rīgas Biržas ēkas restaurēšanā. Twenty nama atjaunošanai nepieciešamā vēsturiskā furnitūra tika pasūtīta Vācijā.

Projekta īpašnieki ieguldīja milzīgu darbu tā projektēšanas posmā, kad tika izstrādāti dzīvokļu plānojumi. Šajā vēsturiskajā namā ir izdevies saplānot dzīvokļus tādējādi, ka katrā dzīvoklī ir ērta virtuve, viesistaba un vismaz viena izolēta guļamistaba ar skatu uz pagalmu. Skaidrā dienā visu dzīvokļu apgaismošanu ar dabīgo saules gaismu nodrošina labvēlīgais ēkas novietojums attiecībā pret gaismas pusēm un tas, ka ēkai nav iekšpagalma aku. “Mūsu ēku var dēvēt par kluba tipa māju: tajā ir 23 dzīvokļi un četras komerc- telpas pirmajā stāvā,” Aleksandra Strode turpina iepazīstināt ar Twenty projektu. “Vismazākais dzivoklis mūsu ēkā ir ar viesistabu un vienu guļamistabu ar kopējo platību 40 kvadrātmetru. Savukārt plašākajā dzīvoklī, kas ir 120 kvadrātmetru liels, ir trīs guļamistabas un viesistaba. Abi šie dzīvokļi jau ir pārdoti. Šobrīd potenciālie pircēji var izvēlēties dzīvokļus ar platību no 58 (ar vienu guļamistabu) līdz 108 kvadrātmetriem (ar divām guļamistabām un plašu halli). Griestu augstums šajos dzīvokļos ir 3,2 metri.”

Dzīvokļi Antonijas ielā 20 tiek piedāvāti pircējiem ar tā saucamo “balto apdari”: iekštelpās ir izveidotas starpsienas, uzstādīti dizaina stikla pakešu logi un elegantas masīvkoka durvis, grīdas, sienas un griesti ir sagatavoti apdarei, ierīkotas nišas skapjiem, ievilktas elektroinstalācijas, vannas istabās pieslēguma punkti ir sagatavoti santehnikas un elektrisko ierīču uzstādīšanai. Tas ļauj jaunajiem īpašniekiem izvairīties no visiem “netīrajiem” darbiem.

Ēkā ir uzstādīta centrālā apkures sistēma. Radiatori dzīvokļos ir izgatavoti retro stilā. Visos dzīvokļos ierīkoti individuālie apkures, elektrības un ūdens skaitītāji, kuru rādītājus mājas apsaimniekotājs nolasa attālināti. Ēkas siltināšana un modernā apkures sistēma nodrošinās zemas apkures izmaksas ziemas sezonā.

“Pārādodamajiem Twenty dzīvokļiem ir tāds apdares līmenis, ka remonta pabeigšana neprasīs lielas pūles. Mēs esam gatavi sniegt jebkādu palīdzību, kas nepieciešama, lai pabeigtu apdares darbus. Aicinām apmeklēt mūsu demo dzīvokļus un gūt priekšstatu par veikto iekšdarbu kvalitāti. Pilnīgi pabeigtu dzīvokļa apdari ar augst- vērtīgiem apdares materiāliem un kvalitatīvu santehniku mēs piedāvājam par apmēram 300 eiro par kvadrātmetru. Dzīvokļa remonts ilgs no viena līdz pusotram mēnesim, kas atkarīgs no pasūtītāja izvēlēto interjera risinājumu sarežģītības un dzīvokļa platības,” LNK Properties pārstāve piedāvā palīdzību potenciālajiem pircējiem.

Ir svarīgi, ka Twenty iedzīvotājiem būs zema ēkas apsaimniekošanas maksa salīdzinot ar maksu Rīgas centrā, – vien 0,8 eiro par kvadrātmetru, iekļaujot PVN. Savukārt vēsturiskā nama atrašanās vietas priekšrocības ir acīmredzamas ikvienam, kas apmeklē šo apkārtni – blakus ir skolas, bērnudārzi, restorāni, veikali, parki, sporta infrastruktūra.

– Kādi ir jūsu novērojumi par Antonijas ielas 20 dzīvokļu pircējiem? – jautājam Aleksandrai Strodei.

– Galvenokārt tie ir rīdzinieki. No 35 līdz nedaudz virs 50 gadiem veci cilvēki, kuriem nekustamais īpašums ir ne tikai dzīvesvieta, bet arī paliekoša vērtība, ko viņi varēs nodot nākamajām paaudzēm. Visātrāk mēs pārdevām lielākos un mazākos dzīvokļus.

Vērtējot no nekustamā tirgus viedokļa, Latvijā tradicionāli populāri ir divu veidu dzīvokļi. Pirmie – dzīvokļi tajā Jūrmalas daļā, kas atrodas vistuvāk Rīgai, Zelta jūdzē. Turīgu pircēju pieprasījums pēc tiem ir ļoti liels. Otrs dzīvokļu veids - jūgendstila šedevri Klusajā centrā. Ar savu projektu Twenty un piedāvāto cenu (šobrīd pieejamo dzīvokļu cenas sākas no 177 000 eiro) mums izdevās precīzi iekļauties pieprasījumā. Turklāt kvalitatīvu piedāvājumu skaits ir ļoti ierobežots. Rīgas centrā ir tikai daži nesen un kvalitatīvi restaurēti vēsturiskie namīpašumi, kas ir saglabājuši jūgendstila noskaņu.

Twenty projektā pircējiem tiek piedāvātas astoņas privātas autostāvvietas ēkas pagalmā. Katras stāvvietas cena – 35 000 eiro. Ēkas tuvumā atrodas arī vairākas lielas diennakts pazemes un atklātās maksas autostāvvietas.

– Ņemot vērā labos pārdošanas rezultātus, vai plānojat citus projektus Rīgas centrā?

– Protams, mēs plānojam. Nākamā gada sākumā mēs sāksim ekskluzīvas ēkas būvniecību. Tas ir jaunais, augstākās klases projekts Renaissance, kas atradīsies galvaspilsētas darījumu centrā, Vesetas ielā 6. Tajā paredzēts izmantot mūsdienīgas arhitektūras formas, visaugstāko komforta un apdares līmeni. Domāju, ka ziemā varēšu jums pastāstīt par šo projektu.