Dzīvojamā kompleksa Albatross Home, kas atrodas Ķesterciemā, Engures novadā, pārdošana tika uzsākta vien šovasar, bet rezultāti ir pārsnieguši visdrosmīgākās prognozes. Visi pirmās kārtas dzīvokļi (45) pārdoti mēneša laikā. Vasaras beigās pārdoto un rezervēto dzīvokļu skaits ir sasniedzis gandrīz simtu.

Ķesterciems ir neliels ciemats Rīgas jūras līča piekrastē, kurā ir apmēram divsimt piecdesmit iedzīvotāju. Google Maps navigācija rāda, ka no Rīgas centra līdz Ķesterciemam ir 66 km, bet no Jūrmalas robežas – vien 27 km. Daudziem Latvijas un postpadomju telpas iedzīvotājiem šī apkārtne asociējas ar bērnu vasaras nometni – padomju laikā šeit bija pionieru nometne, bet pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas – Radiotehnikas izveidotā bērnu vasaras atpūtas nometne Albatross. Iepriekš kūrorts bijis popularitātes virsotnē, bet pēdējās desmitgades funkcionējis, izmantojot iepriekšējos resursus. Ne ēkas, ne teritorija netika atjaunoti un uzturēti tā, kā būtu vajadzējis. Dažās ēkās bija veikts iekštelpu remonts, lielākoties tad, kad izdevās saņemt Eiropas fondu finansējumu. Vairākas nometnes ēkas pat vasaras laikā bija tukšas un neizmantotas... līdz šopavasar Albatross piedzīvoja krasas izmaiņas – mainījās tā īpašnieks un izmantošanas mērķis. Par 11 hektāru plašās teritorijas un visu tās ēku jauno īpašnieku kļuva uzņēmums BALTLAINS, kas pavisam nesen Rīgā veiksmīgi pārdeva savu projektu Promenāde. Bijušās Ķesterciema nometnes koncepts tika pilnībā pārveidots, un uzņēmums uzsāka mūsdienīgu un nedārgu kūrorta mājokļu attīstību, un tas uzreiz guva lielu pircēju atsaucību.
– Atvainojiet, ka šodien varēju satikties ar jums tikai vakarpusē, jo visu dienu tiekos ar potenciālajiem pircējiem un rādu viņiem projektu. Pieci pircēji jau uzreiz, uz vietas parakstīja rezervācijas līgumu, kas desmit dienu laikā jāapstiprina ieskaitot attiecīgo iemaksu mūsu kontā, - ar šiem vārdiem žurnālu m2 un portālu varianti.lv Ķesterciemā sagaida Albatross Home pārdošanas vadītāja Līga Lapsale. – Jāatzīst, ka mēs paši bijām patīkami izbrīnīti par to, cik raita ir pārdošana, - tas ir pārsteigums arī mums.
Pārrunas par šī kompleksa iegādi uzņēmums veica kopš 2019.gada beigām un par tā īpašnieku kļuva 2020.gada martā. Esošā īpašuma attīstības jauno formātu iecerēja un izstrādāja mūsu īpašnieks, kurš projektēšanas procesam piesaistīja arhitektūras biroju Palast Architekts un arhitektu Normundu Zitmani. Pirmās kārtas sagatavošanas darbi tika sākti uzreiz: jūrai vistuvāk izvietoto trīs divstāvu ēku remontu un pārplānošanu. Tieši tajā brīdī sākās Covid-19 pandēmija. Tomēr, visu izvērtējot un veicot nepieciešamos piesardzības pasākumus, mēs nolēmām turpināt būvniecību. Tobrīd plānojām, ka pirmās kārtas pārdošanu sāksim septembrī, tad, kad jau būsim pabeiguši demo dzīvokļus. Mūsu apsvērumi bija, ka būvniecības sākuma stadijā interese par jaunu projektu būs neliela – projekts atrodas stundas brauciena attālumā no Rīgas. Taču jau pavasara beigās ik pa laikam saņēmām jautājumus par to, ko mēs būvējam un kādas būs cenas. Būvnieki neformālās sarunās ar apkārtējiem stāstīja par projektu. Jūnijā es informāciju par kompleksu Albatross Home izvietoju vietnē Facebook, nekur citur reklāma netika publicēta. Tas bija kā katalizators sprādzienveidīgajai interesei par projektu, pircēji sāka ierasties uz šejieni kā svētceļojumā. Mēneša laikā tika rezervēti visi pirmās kārtas dzīvokļi. Projektā Promenāde bija vidēji viens darījums uz katriem desmit apmeklējumiem, šeit šis rādītājs - astoņi darījumi uz desmit apmeklējumiem. Vēl viens interesants fakts – trijās ēkās kopā bija paredzēti 54 dzīvokļi, bet kopējo darījumu skaits ir 45. Daži klienti iegādājās vienistabas un divistabu dzīvokļus un, tos apvienojot, izveidoja trīsistabu vai četristabu dzīvokļus.
– Pastāstiet, lūdzu, par projekta konceptu.
– Mēs veidojam pilnvērtīgu daudzdzīvokļu kompleksu, kas piemērots dzīvošanai visos gadalaikos. Tie ir kompakti jauni mājokļi, pabeigti un gatavi tūlītējai jauno īpašnieku izmitināšanai, turklāt par vietējiem klientiem pieejamām cenām.
11 hektāru plašā teritorija ir iežogota, tajā atrodas vienpadsmit divstāvu un trīsstāvu ēkas. Kopā apmēram 220 dzīvokļu, kas tiek noformēti kā dzīvokļa īpašums un ar zemes domājamām daļām. Dzīvokļu skaits ir aptuvens, jo, kā pirmā kārta rāda, ir pircēji, kas iegādājas vairākus dzīvokļus un tos apvieno.
Dzīvojamajā kompleksā tiks radīta mūsdienīga atpūtas infrastruktūra. Līdz 2020.gadam būs pabeigts 25m garā baseina remonts (baseinam ir trīs peldēšanas celiņi). Tas strādās visu gadu. Tiks izveidots arī neliels spa centrs ar saunu, džakuzi, baseinu bērniem un skaistumkopšanas procedūru kabinetiem – daļa no tiem būs izvietoti ēkā, kas savienota ar baseinu. Šeit strādās arī peldēšanas treneris. Baseins būs pieejams ne tikai mūsu kompleksa iedzīvotājiem, bet arī cilvēkiem no apkārtējiem ciematiem. Iepriekšējos gados uz šejieni peldēt brauca pat no Tukuma, kur baseina nav.
Ierīkosim lielu bērnu rotaļlaukumu ar visdažādākajām atrakcijām un šūpolēm, jaunu basketbola laukumu un tenisa kortu. Visa šī infrastruktūra, līdz ar lielo futbola laukumu būs pieejama iedzīvotājiem. Augustā kompleksa teritoriju labiekārtosim ar bruģētiem celiņiem, apstādījumus ierīko ainavu dizaineris, apkārt visai teritorijai tiek uzstādīts mūsdienīgs un pievilcīgs žogs. Teritorijas rietumu daļā ierīkosim lielu autostāvvietu, kur vienlaikus varēs novietot apmēram 400 automašīnu. Iedzīvotāji varēs piebraukt pie pašas mājas tikai tajos gadījumos, kad jāizkrauj pirkumi. Tuvāk jūras krastam būvējam paši savu zivju restorānu, kas būs atvērts visu gadu.
Savukārt bijušo administrācijas ēku, kas atrodas teritorijas centrālajā daļā, pārbūvēsim par viesnīcu ar 20 istabām. Pirmajā stāvā būs ēdamtelpa brokstīm. Arī viesnīca strādās visu gadu. Esam pārliecināti, ka atpūtnieku plūsma būs pietiekama, jo apkārtnē ir daudz brīnišķīgu dabas pērļu. Un līdz jūrai ir vien 200 m, tā jūs sagaida ar lielisku pludmali, ar baltām smiltīm un interesantu piejūras piekrasti. Šī vieta ir ērta arī peldēm, jo atšķirībā no Jūrmalas šeit nav jāiet simtiem metru līdz peldēšanai piemērotam dziļumam.
Visu teikto apkopojot, var apgalvot, ka Albatross Home ir pirmais šāda koncepta nekustamā īpašuma projekts Latvijā.
– Nedaudz par dzīvokļiem…
– Visām ēkām ir pusmetru biezas ķieģeļu sienas, ēkas tiks kapitāli remontētas un pārplānotas. Mēs mainām jumtus, veidojam jaunas un modernas fasādes, radām skaistas ieejas, mainām visas komunikācijas. Esošie dzelzsbetona pārsegumi ir droši. Tiem pa virsu klājam modernas apkures sistēmas, kas būs iebūvētas grīdās. Dzīvokļos būs lieli panorāmas logi, kas ļaus pilnībā izbaudīt apkārtējās dabas krāšņumu. Visiem pārdodamajiem dzīvokļiem ir pilnā apdare, iebūvētas Ikea virtuves un Electrolux virtuves tehnika, Laufen santehnika un apgaismes ierīces visā dzīvoklī. Pirmā stāva dzīvokļiem būs terases, otrā un trešā stāva dzīvokļiem – franču balkoniņi (otrajā kārtā visiem dzīvokļiem būs terases). Domājams, ka arī nākamajās ēkās saglabāsim tādu pašu plānojumu. Personisko mantu glabāšanai tiks izveidotas noliktavas, to kopskaits sasniegs 120.
Projekta Albatross Home attīstību paredzēts nodrošināt secīgi – pirmajā kārtā trīs ēkas tiks nodota ekspluatācijā šoruden. Vienlaikus jau sākam remontēt divas blakus esošās trīsstāvu ēkas. Mūsu plāns – ik pusgadu nodot ekspluatācijā 50 dzīvokļu. Tos mēs pabeigsim 2021.gada pavasarī. Nākamos 50 – 2021.gada rudenī. Projektu pabeigsim ar 50 dzīvokļiem 2022.gada pavasarī. Kopsummā – apmēram 200 dzīvokļu. Teritorijas labiekārtošanu un visas infrastruktūras izveidi ceram pabeigt 2021.gadā.
– Pastāstiet, lūdzu, kādas ir dzīvokļu cenas, maksa par sniegtajiem pakalpojumiem un plānotais nekustamā īpašuma nodoklis.
– Standarta varianta cenas ir šādas: vienistabas dzīvoklis ar pilno apdari un visām iepriekš minētajām iekārtām – 35 000 eiro. Divistabu dzīvoklis (35 m2) – 55 000 eiro. Ja dzīvokļus apvieno un izveido trīsistabu vai četristabu dzīvokļus (60 m2) – 85 000 eiro. Trešajā un ceturtajā kārtā dzīvokļu cenas noteikti būs augstākas. Dzīvokļu apsaimniekošana nebūs dārga. Maksa par sniegtajiem pakalpojumiem – 0,7 eiro par kvadrātmetru, un turklāt ņemams vērā, ka kompleksa teritorijā visu diennakti atradīsies apsaimniekotāja darbinieki.
Mums ir pašiem sava atjaunota un mūsdienīga šķeldas katlumāja. Tādējādi ziemas periodā vienistabas dzīvokļa apkures rēķins nepārsniegs 10-15 eiro mēnesi. Līdz ar to neliela dzīvokļa uzturēšana ziemas sezonā nepārsniegs 35 eiro. Ūdens un elektrības apmaksa veicama papildus - atbilstoši tā patēriņam.
Arī nekustamā īpašuma nodoklis nav liels, pat divistabu dzīvoklim tas, iespējams, nepārsniegs 20 eiro gadā. Vietējiem iedzīvotājiem tie ir pieņemami izdevumi. Ārvalstnieku šeit nav, mūsu pircēji ir no Rīgas, Jūrmalas, Mārupes un Babītes... Trīs dzīvokļus nopirka Tukuma iedzīvotāji, kas vēlas pārcelties šeit uz pastāvīgu dzīvi. Viens klients no Rīgas pēc darījuma noslēgšanas atveda pie mums 11 (!) draugus un paziņas. Sākumā domājām, ka viņi būs investori, kas pērk īpašumu turpmākai izīrēšanai. Bet šobrīd redzam, ka visi klienti pērk dzīvokļus sev. Ir ģimenes – brāļi un māsas, bērni un vecāki, kas saliek naudu kopā un kopīgi nopērk dzīvokli atpūtai. Savukārt citi nopērk dzīvokli, lai šeit dzīvotu un strādātu garajās nedēļas nogalēs – no ceturtdienas līdz pirmdienai, jāpiebilst, ka interneta sakari šeit ir lieliski. Kāds pērk vietu, kur var atpūsties vecmāmiņas ar mazbērniem. SEB un Swedbank izsniedz kredītus dzīvokļu iegādei mūsu projektā. Albatross Home dzīvokļi atbilst arī Altum finansēšanas atbalsta programmas kritērijiem, ja cilvēki pērk šeit dzīvokli kā galveno mājokli. Tas nozīmē, ka var noslēgt darījumu ar pirmo iemaksu vien 10% apmērā. Vairāki mūsu klienti ir to izmantojuši. Šobrīd ir jāgaida pirmās kārtas nodošana ekspluatācijā un jāsāk noformēt pirkuma darījumus. Pašlaik mēs jau tirgojam dzīvokļus otrajā kārtā, kuras būvniecību vēl neesam sākuši, bet ir palikuši brīvi tikai mazāk nekā divdesmit dzīvokļu. Tādējādi mēs esam pietuvojušies mūsu simtajam pārdošanas darījumam.