Unikāla autostāvvieta, upes tuvums, brīnišķīga dabiska vide, inovatīvas tehnoloģijas, lieliska infrastruktūra un ērta transporta satiksme... Turklāt projekts pamatā atbilst visām prasībām, kas noteiktas premium klases nekustamā īpašuma mājokļu segmentam... Viss minētais ir pieejams jaunajā Jūrmalas kompleksā Admirāļu osta, kurā 2018.gada sākumā bija pārdoti vairāk nekā 30% dzīvokļu. Nerealizētie brīvie dzīvokļi gaida savus potenciālos pircējus; cena, sākot no 2 900 eiro/m2.
Admirāļu osta ir ļoti pamanāma. Iebraucot Jūrmalā pa Lielupes tiltu, šis projekts piesaista skatienu. Tas atrodas Līvu ūdens atrakciju parka labajā pusē, aiz jahtkluba un sporta centra Concept; komplekss veidots no četriem trīsstāvu korpusiem gaišos un brūnganos toņos; tas ērti izvietots pašā Lielupes krastā, nedaudz attālināts no intensīvās transporta plūsmas. Bruģēts ceļš un ietves, “kabatas” automašīnu novietošanai, zaļie apstādījumi visa gada garumā – minētais jau pašā sākumā rada patīkamu iespaidu. Pietauvotās jahtas un laivas kaimiņos esošajā jahtklubā, saulītes spoguļošanās ūdenī apmeklējuma laikā papildina spilgto krāsu buķeti ar pozitīvām emocijām.

“Viena no sarežģītākajām (no inženiertehniskā viedokļa) un dārgākajām mūsu kompleksa sastāvdaļām ir autostāvvieta. Tas ir mūsu lepnums, “ tik neparasti uzsāk savu iepazīšanos ar žurnālu  un portālu varianti.lv Normunds Bērzkalns, Admirāļu ostas tirdzniecības vadītājs. Un paskaidro:  “Gandrīz 50% projekta būvniecības  izmaksu tika izmantotas pazemes stāvvietas viena stāva izbūvei. Zinoši cilvēki saprot, ka būvnieku galvenā problēma Jūrmalā ir

gruntsūdeņu augstais līmenis. Jāatgādina, ka mūsu komplekss izvietots upes krastā. Līdz ar to, lai novērstu pat minimālas kādas problēmas rašanās iespējas, kas būtu saistītas ar ūdens tuvumu, jau projektēšanas darba posmā mēs piesaistījām vācu speciālistus. Esam pārliecināti, ka lēmumi un izmantotie paņēmieni pazemes stāva hidroizolācijas veikšanā ir vieni no modernākajiem un progresīvākajiem Latvijā.”

Plaša un moderna pazemes stāvvietas platība ir atbilstoša visa kompleksa teritorijas platībai. Stāvvietā ir augstie griesti, iekštelpās – patīkama baltā apdare. Inovatīvas nosūces ventilācijas sistēmas ir analogas tām, ko uzstāda kalnu tuneļos. Tās nodrošina komforta temperatūru un pieņemamu mitruma līmeni. Stāvvieta paredzēta 60 automašīnām; iebraukšanai un izbraukšanai no stāvvietas izmanto divus dažādus pandusus, kas ir liels retums Latvijas dzīvojamos projektos. Mājas iedzīvotāji no stāvvietas uz savu stāvu nokļūst ar liftu Otis, izmantojot čipus. Lifti ierīkoti katrā kāpņu telpā, lai arī ēkai ir tikai trīs stāvi. “Mēs saprotam un ņemam vērā, ka atbilstošas kvalitātes objektā jāpievērš uzmanība ikvienai detaļai un jebkuram sīkumam,” šādas rīcības nepieciešamību paskaidro Normunds Bērzkalns.

Divi Admirāļu ostas korpusi novietoti paralēli upei, vēl divi – perpendikulāri, attālinoties no upes krasta malas. Jāpiebilst, ka korpusā, kuram ir tiešs skats uz Lielupi, dzīvokļi ir pilnībā izpārdoti. Otrajā korpusā kaimiņos palikuši tikai divi brīvi dzīvokļi.

Projekta būvniecību veica, izmantojot monolīto betonēšanas metodi, būvniecība tika pabeigta 2015.gadā. Tad tika uzsākti apdares darbi. Visu ēku fasādēs izmantoti elpojoši akmens paneļi, vienkārši ikdienas ekspluatācijā, taču gadu desmitiem saglabā lielisku ārējo izskatu. Tas ir dārgs risinājums, bet attaisno sevi ilgtermiņā.

Kāpņu telpu apdare – viegla un eleganta. Īpašu šarmu telpām piešķir gaišā granīta apdare un brūnās, vertikāli novietotās stilizētās koka plātnes ailēs.

“Ēkā kopumā ir 43 dzīvokļi, no kuriem 30% jau pārdoti,” turpina mūsu sarunas partneris, iepazīstinot ar Admirāļu ostas šī brīža aktuālākajiem dzīvokļu pārdošanas piedāvājumiem. Brīvo dzīvokļu platība svārstās no 58 līdz 138,4 m2. Klientiem dzīvokļi ir pieejami dažādās stadijās – gan pilnīgi izremontēti un pat apmēbelēti, gan bez veiktas pēdējās apdares. Izremontēto un neizremontēto dzīvokļu proporcija – apmēram 1:2. Tiklīdz tiek noslēgts darījums par dzīvokļa pirkšanu, kuram ir veikta pilnā apdare, sākam nākamā dzīvokļa remontu. Lai klients varētu iegūt pilnīgu priekšstatu par to, kā reāli izskatītos mājoklis bez apdares, piedāvājam analoģisku, bet gatavā stadijā: dzīvokļi, kuri atrodas viens virs otra, ir ar identisku plānojumu. Būvnieki nodrošina dzīvokļus gan ar pilno apdari, gan izpilda konkrētā klienta individuālās vēlmes.

Visu kompleksa dzīvokļu griestu augstums ir 3 m, trešajā stāvā – 3,10 m. Ieejas durvis – izsmalcinātas un pievilcīgas, nodrošinātas ar augstu izturību un ugunsdrošību. Dzīvokļu logu ailēs ir ielikti paši biezākie Latvijas tirgū piedāvātie alumīnija konstrukcijas logu profili, kurus ražo kompānija Schűco. Stikla pakete ir trīsdaļīga, stikla biezums – 6,4 un 6 mm. Šādi logi nodrošina gandrīz ideālu skaņas izolāciju. Palodzes ir izgatavotas no marmora. Izstrādājot atsevišķu dzīvokļu iekštelpu veidolu, būvnieki kā konsultantus pieaicināja pazīstamus dizainerus, citus dzīvokļus būvnieki iekārtoja paši, izmantojot savu izpratni un savu redzējumu un piedāvājot pievilcīgākos variantus potenciālajiem klientiem.

Žurnālam  un portālam varianti.lv demonstrētā Admirāļu ostas augstākās kvalitātes dzīvokļa apdare ir šāda: kvalitatīvi nokrāsotas, patīkamu gaišu krāsas toņu sienas, gatavi griesti ar ēnainām šuvēm un moderniem led gaismekļu risinājumiem, kvalitatīvs parkets, itāļu mēbeles, tajā skaitā iebūvētā virtuve ar Kopperbergs sadzīves tehniku, iebūvētie skapji, pabeigti sanitārie mezgli ar Duravit tehniku, aizkari ar automātisku atvēršanas un aizvēršanas sistēmu, iekštelpu temperatūras regulēšanas sistēma, kondicionēšanas sistēma, modernākā ugunsdrošības aizsardzības sistēma.

Mūsu viesošanās laikā uz viena no kompleksa ēkas jumta notika slēgtās terases iekārtošanas darbi. “Pirmā korpusa, kurš pilnībā izpārdots, iedzīvotāji darbus veica pēc savas iniciatīvas; tagad ziemā un vasarā izmanto šīs platības dažādu pasākumu organizēšanai un norisei. Mums šī ideja likās interesanta, tāpēc jumta darbus šobrīd veicam arī uz cita ēkas korpusa jumta, paredzot, ka papildu telpu izbūve piesaistīs jauno dzīvokļu pircējus. Visas terases tiek piedāvātas kā atsevišķs īpašums, no katras terases ir izcils panorāmas skats, var redzēt arī netālu esošo upi,” atzīst Normunds Bērzkalns.

Runājot par citām šī projekta niansēm, jāpiemin, ka katrai mājai ir savs apkures katls, visu diennakti tiek nodrošināta apsardze, kura vēro teritorijā notiekošo ar novērošanas monitoru palīdzību, iekšpagalmā labiekārtots bērnu rotaļlaukums. Dzīvokļu apsaimniekošanas maksa ir 1,2 eiro par kvadrātmetru mēnesī, visiem dzīvokļiem ir ideālas domājamās zemes daļas, stāvvietai ir noformēta atsevišķa zemesgrāmata, pazemes stāvā paredzētas telpas personīgo mantu glabāšanai...

“Kāds noskaņojums valda Jūrmalas nekustamā īpašuma tirgū pēdējā gada laikā?” interesējamies mūsu sārunas noslēgumā.

“ Nevaru runāt par visu tirgu kopumā. Taču, skatoties uz mūsu projektu, varu teikt, ka interese par Jūrmalas nekustamo īpašumu pakāpeniski atgriežas. Tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, sācis darboties klusais telefons. Tie, kuri šeit dzīvo, stāsta saviem draugiem un paziņām par kompleksa labumiem un priekšrocībām . Tie savukārt brauc ciemos un pārliecinās par šo vārdu patiesumu. Otrkārt, Jūrmalā parādās tendence optimizēt dzīvojamās platības, un to dara tie cilvēki, kuri iegādājušies apartamentus pirmajā līnijā vēl pirms 4 – 8 gadiem. Viņu plašo nekustamo īpašumu uzturēšana šobrīd izmaksā pietiekami dārgi. Cilvēki domā par aizvien kompaktākām alternatīvām. Un tāpēc mūsu komplekss, kaut arī neatrodas tiešā jūras tuvumā, izraisa pircēju interesi. Potenciālie dzīvokļu pircēji ir latvieši, krievi, lietuvieši un igauņi. Aizvien lielāka nozīme ir attīstītai infrastruktūrai jaunbūvējamā dzīvojamā kompleksa apkārtnē, nevis tam, cik liels attālums ir līdz jūrai. Līdz jūrai var aiziet pastaigājoties. Admirāļu ostas vieta ir praktiski ideāla – tirdzniecības centrs, restorāni, sporta, atpūtas un izklaides vietas – viss blakus. Līdz Rīgas šosejai ar mašīnu – pusotra minūte,” tā kompleksa priekšrocības raksturo Admirāļu ostas tirdzniecības vadītājs. Un piebilst: ”Nedrīkst aizmirst par trešo priekšrocību, kura ir tik patīkama pircējiem. Sākuma posmā mēs teicām, ka dzīvojamās platības cena svārstās ap 4 500 eiro/m2, šobrīd tā ir, sākot no 2 900 eiro par kvadrātmetru. Šāds cenas piedāvājums ir svarīgs arguments, lai panāktu vienošanos par darījumu.”

 

Īres piedāvājums

Daļa jau pabeigto Admirāļu ostas dzīvokļu ir pieejami īres tirgū. Jāpiebilst, ka kompleksā ir dažādi ofisa īres piedāvājumi, un tas Jūrmalā ir liels retums. Telpas ir pilnībā apmēbelētas un aprīkotas ar visu nepieciešamo darbam. Telpām ir divas ieejas-izejas, arī uz upes pusi, kas no reprezentatīvā viedokļa ir būtisks faktors.