Jaunā premium klases dzīvojamā projekta Club Central Residence II būvniecība ir pabeigta! Aprīlī tiks pabeigti pēdējie darbi, un jau maijā pirmie tā iemītnieki varēs pārcelties uz saviem dzīvokļiem. Vienlaikus Club Central Residence II ir kļuvis par spilgtu akcentu jaunajā un pilnvērtīgajā Baznīcas ielas kvartālā starp Lāčplēša un Ģertrūdes ielu. Šis kvartāls sniedz Rīgai visai retu iespēju dzīvot viendabīgā un pievilcīgā vidē.

Club Central Residence II ir brīnišķīgs 2014.gadā sāktā darba rezultāts. „Ņemot vērā daudzās prasības un normatīvus, ko ir noteikuši gan pašvaldības, gan arī būvniecības darbus uzraugošās iestādes un organizācijas, jaunu māju būvniecība Rīgas centrā ir visai sarežģīts uzdevums. Tagad, komunicējot ar cilvēkiem, kam ir iespēja reāli novērtēt mūsu produktu, saprotam, ka esam radījuši harmonisku un konkrētajai vietai interesantu risinājumu. To paveikt nebija viegli kā no cilvēciskā, tā arī no profesionālā viedokļa,” atzīmē projekta attīstītāja — kompānijas Axi Invest — vadītājs Normunds Lojāns. „Ēkas radīšanas process visos tā posmos bija ļoti pedantisks un radošs. Par Lāčplēša ielas 11 nama arhitektūras un tā interjeru koncepcijas autoru kļuva arhitektu biroja SZK/Z vadošais arhitekts Uģis Zābers. Viņa piedāvātā ēkas kubisma stilā veidotā vizuālā tēla pamatā ir Latvijas nacionālais simbols — Lielvārdes josta. Stiklotās fasādes daudzās lauztās līnijas kopā ar oriģināliem lielu erkeru izvirzījumiem ļāva iegūt atmiņā paliekošu arhitektūru, kas estētiski iekļaujas apkārtējā vidē. Mums, saskaņojot šo arhitektūras risinājumu gan ar visām iestādēm, gan būvniekiem, to īstenojot, klājās grūti. Lieliski saprotu kolēģus, kas šādas fasādes vietā izvēlas vienkāršus stila risinājumus — tas prasa mazāk pūļu, un ir vieglāk. Taču tas nav mūsu ceļš! Mūsu filozofijas pamatpostulāts — ikvienam projektam ir jāatbilst pieteiktajam statusam. Turklāt jāatbilst absolūti visā. Pārliecību, ka šāda mūsu kompānijas pieeja ir pareiza, ļāva gūt projekta Club Central Residence pirmā kārta. 2015.gada beigās ekspluatācijā nodotajā namā Baznīcas ielā 18a (20 dzīvokļu) sešu mēnešu laikā, ne būt ne vieglākajā mājokļu tirgū, izdevās pārdot 90% no dzīvokļiem.

Axi Invest jaunajā flagmaņprojektā Lāčplēša ielā 11 ir divas kāpņu telpas un 28 dzīvokļi. Šāds dzīvokļu skaits ļauj to klasificēt kā kluba tipa dzīvojamo māju. Iemītniekiem tiek nodrošināts augsts privātuma līmenis, tas rada personīgās telpas sajūtu.

— Kas ir jūsu jaunā projekta mērķa auditorija?

— Esam radījuši premium līmeņaproduktu. Mēs domājām, ka tas kļūs par vienu no modes paraugiem savā klasē. Orientējāmies uz Latvijas kompāniju un mūsu valstī strādājošo starptautisko kompāniju vadītājiem, kā arī vidējā un lielā biznesa īpašniekiem. Ja runājam par nerezidentiem, mūsu jaunais nams piesaistīs arī pircējus no Krievijas un Ukrainas un citām postpadomju valstīm. Lielākoties, klientiem no šiem reģioniem ir kāda saikne ar Latviju: emocionāla, sentimentāla vai arī bizness.

Izstrādājot projektu, pievērsām pastiprinātu uzmanību, lai projekts būtu izsmalcināts gan ārēji, gan dzīvokļu plānojumā un to komplektācijā. Centāmies maksimāli dažādot piedāvājumu un tādējādi nodrošināt plašu un daudzveidīgu piedāvājumu. Centāmies, lai katrs elements būtuīpašs. Augšējā, tas ir, septītajā stāvā, esam izveidojuši dzīvokli, kas aizņem visu stāvu un no kura logiem paveras fantastiska panorāma (bez pārspīlējuma). Domāju, līdzvērtīgus piedāvājumus Rīgas centrā var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. Tiesa, uzreiz lūdzu atvainot, ja kāds par šo dzīvokli būs ieinteresējies, —dzīvoklis jau ir pārdots.

Mūsdienu tendence ir tāda, ka mājokļu pircēji uzmanību pievērš istabu skaitam un praktiskumam, nevis kvadrātmetruskaitlim. Veidojot plānojumu, atkāpāmies no agrākā priekšstata, ka divistabu premium klases dzīvokļa platībai jābūt, teiksim, 60 vai 70 m2, trīsistabu — ap 100 m2 utt. Uzskatām, ka ir nepieciešams maksimāli apmierināt katra klienta vēlēšanos dzīvot pievilcīgā vidē. Vispieticīgākais mājokļa piedāvājums šajā projektā ir 46 m² dzīvoklis, kurā viesistaba ir apvienota ar virtuves zonu, ir plaša, premium klases cienīga guļamistaba, sanitārtehniskais mezgls un terase.

— Projekts Club Central Residence II ir pratis piedāvāt tirgum dzīvokļus dažādiem pircējiem, — sarunā iesaistās kompānijas Baltic Sotheby`s International Realty tirdzniecības speciāliste Inese Zaķīte. Šai kompānijai ir piešķirtas ekskluzīvas tiesības tirgot šo projektu. — Dzīvokļi ir izvietoti, sākot no otrā stāva. Mājā ir 12 divistabu dzīvokļi, kas ir absolūti dažādi, gan konfigurācijas, gan platības ziņā. Vislielākā dzīvokļa platība ir 77 m². Ir 11 trīsistabu dzīvokļi, un to platība ir robežās no 88 līdz 104 m². Visplašākie un prestižākie ir četristabu dzīvokļi. To ir pieci, un to platība ir no 127 līdz 252 m². Pēdējais skaitlis attiecas uz septītā stāva penthausu, kas, kā minēja Normunds, jau ir pārdots. Minimālais griestu augstums dzīvokļos ir 2,9 metri. Piedāvāto dzīvokļu cenas sākas no 3500 eiro/m². Dzīvokļi augšējos stāvos — par aptuveni 4000 eiro/m². Visiem pieejamajiem dzīvokļiem ir pilnā apdare, kas atbilstoši pieteiktajai ēkas klasei ir ļoti augsta līmeņa.

— Dzīvokļu pilna apdare — tā ir mūsu principiāla nostāja, — sarunā atgriežas Normunds Lojāns un paskaidro: — Tā ir garantija, ka pirmie pircēji uzreiz varēs dzīvot komfortablos un mierīgos apstākļos, un viņiem nebūs jācieš neērtības kaimiņos notiekošā remonta dēļ. Premium klases mājokļus pērk, balstoties arī savās sajūtās. Pilnībā gatavā mājā tās vienmēr ir patīkamākas. Par dzīvokļu iekšējās apdares atskaites punktu projekta autors izvēlējies grīdas seguma krāsu gammas. Tādas ir trīs: augstas kvalitātes ozolkoka parkets gaišos un vidēji tumšos toņos, kā arī tumša riekstkoka krāsa. To kombinācijas ļauj apmierināt 95% klientu vēlmes.

Visos dzīvokļos sanitārtehniskajos mezglos un virtuves zonās ir ieklātas siltās grīdas un apkures radiatori ir iegremdēti grīdā. Visos dzīvokļos ir iebūvēti siltuma konvektori, ierīkota automātiska ventilācijas sistēma ar gaisa rekuperācijas funkciju. Logos ir stikla paketes ar trim stikliem un divām kamerām, kuru skaņas izolācijas īpašības ievērojami pārsniedz klientu maksimālās prasības logu stiklojumam.

— Kā ir atrisināta automobiļu novietošanas problēma?

— Pazemes garāžā ir 18 vietas. Mūsu prasītā cena par tām nebūt nenosedz to būvniecības izdevumus. Taču mēs apzināti izšķīrāmies par šādiem izdevumiem, lai mājas iedzīvotājiem nodrošinātu maksimālu komfortu. Šī pati vēlēšanās bija pamatā lēmumam ierīkot iebrauktuvi pazemes garāžā no Baznīcas ielas puses. Jo vairāk tāpēc, ka tas ir drošāk, jo Baznīcas iela ir iela ar vienvirziena kustību. Piebildīšu, ka saskaņā ar pasaules vispārpieņemto praksi un neatkarīgi no tā, vai runa ir par Londonu, Parīzi vai Maskavu, mājokļi pilsētas centra ielās ar vienvirziena kustību pieder pie premium mājokļu kategorijas.

Mājas statusu apliecina arī tās parādes ieeja. Ienākot no ielas, iedzīvotāji un viesi vispirms nokļūst vestibilā un tikai no tā — abās kāpņu telpās. Vestibilā ir izmūrēts kamīns, ir ierīkota vieta konsjeržam. Īpašas pieminēšanas vērts ir tāds interjera elements kā apgleznoti XIX gadsimta koka griesti, kas bija agrākās būves daļa. Ar viena no Latvijas labākā restauratora palīdzību, izdevās iedvest jaunu dzīvību griestu klājumā un integrēt to mūsu jaunajā mājā.

— Kas pircējiem šodien ir reāli pieejams Lāčplēša ielā 11?

— Ir pārdota gandrīz trešā daļa dzīvokļu. Par vēl pieciem notiek sarunas. Bet visām pirmā stāva fasādes daļā esošajām komerciālajām telpām jau ir īpašnieki. Komerciālās telpas ir četras, taču viens klients iegādājās divas no tām. Pēdējais komerciālās platības daļas darījums tika noslēgts virs 4000 eiro/m². Ar šādiem skaitļiem tas tiks arī reģistrēts Zemesgrāmatā.

Tiklīdz bija pabeigta ēkas fasāde, būtiski pieauga dzīvokļu apskates skaits. Pamatā klienti ir vietējie pircēji, un viņi ir gatavi izšķirties par darījumu, kad var reāli pārliecināties, ka uzbūvētā māja un tajā esošie dzīvokļi pilnībā atbilst viņu gaidām. Kaimiņos esošajā projektā Baznīcas ielā 18a būvniecības pabeigšanas brīdī bija rezervēti tikai divi dzīvokļi. Taču, tiklīdz māja bija pieejama pilnvērtīgām apskatēm, darījumu skaits pieauga. Cenšamies visu taisīt kvalitatīvi un pareizi: jaunu projektu ar nepilnībām šodien vairs nepārdosi.

Īpaši uzsvēršu faktu, ka mūsu projektā tiek piedāvāta Rīgas centram tāda unikāla opcija kā iespēja dzīvot viendabīgā un sakoptā vidē. Visas ēkas ap jauno projektu, tostarp arī tās, kas atrodas pāri ielai, kārtībā esam saveduši mēs vai arī citi attīstītāji. Bez jau minētās, kaimiņos esošās, mājas Baznīcas ielā 18a, tas ir, bez projekta Сlub Central Residence pirmās kārtas, mums pieder arī namīpašums Lāčplēša ielā 13. Arī tajā mēs piedāvājam pircējiem dzīvokļus. Tā sanāca, ka šo ēku saņēmām kopā ar apbūves gabalu — vienā nekustamā īpašuma paketē. Jauno būvi iecerējām un īstenojām, ņemot vērā nepieciešamību to pieskaņot blakus esošajām ēkām — lai jaunais kaimiņš būtu ievērības cienīgs un pievērstu sev uzmanību.

Sešstāvu māja Lāčplēša ielā 13 ir pazīstamā eklektikas meistara arhitekta Kārļa Johana Felsko darbs. Pirms 120 gadiem uzbūvētā ēka ir saglabājusi ne tikai savu apjomu, bet arī ielas fasāžu kompozīciju un grezno renesanses stila dekorējumu. Iepriekšējais mājas remonts veikts pirms vairākiem desmitiem gadu un, kad māja nonāca mūsu īpašumā, tās fasāde bija jau „nogurusi”. Mums bija jālemj, ko darīt. Atstāt, kā ir, jo „gan jau pārdot varēs arī tāpat” — šo variantu atmetām uzreiz. Turpat 40 % mūsu Lāčplēša ielas 11 nama logu ir vērsti pret veco ēku. Tas nozīmēja, ka viss jādara, kā pienākas! Veicām pilnu vecās ēkas fasādes rekonstrukciju, ieguldot tajā miljonu eiro. Ir patīkami, ka mūsu veikums ir saņēmis augstu sabiedrības atzinību — prestižajā konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva — 2018 Lāčplēša ielas 13 nama fasāde ieguva otro vietu nominācijā Fasāžu rekonstrukcija. Speciālistiem izdevās saglabāt un atjaunot visus fasādes elementus un atjaunot tās vēsturisko krāsu. Īpašu šarmu atjaunotajam nekustamajam īpašumam piešķir izsmalcinātā nakts apgaismojuma sistēma, kuras fotogrāfijas ir redzamas dažādos drukātajos un interneta plašsaziņas līdzekļos.

Vēsturiskajā mājā visi logi ir nomainīti pret jauniem koka logiem, pilnībā ir izremontēta kāpņu telpa, uzstādītas jaunas ieejas durvis, iebūvēts jauns lifts un videonovērošanas sistēmas. Dzīvojamo un komerctelpu iekšējo apdari atstājām nemainītu. Lāčplēša ielas 13 namā ir 27 dzīvokļi, kuru platība ir no 36 līdz 128 m². Tos arī tirgo mūsu stratēģiskais partneris — kompānija Baltic Sotheby’s International Realty.

— Māja Lāčplēša ielā 13 dod iespēju, iztērējot mazāku budžetu, dzīvot atjaunotajā modes kvartālā starp Lāčplēša, Baznīcas un Ģertrūdes ielu, — sarunā atkal iesaistās Inese Zaķīte. — Mēs piedāvājam mazliet pieticīgāku, tomēr ne mazāk interesantu mājokļu segmentu. Dzīvokļi ir pieejami tādā tehniskajā stāvoklī kādā tie ir. Uz vieniem var uzreiz pārcelties dzīvot, citiem nenāktu par sliktu kosmētiskais remonts — aptuveni 200 eiro/m² robežās. Abi varianti ir ļoti pieprasīti vietējo pircēju vidū: pārdoto dzīvokļu skaits šajā mājā ir tuvu pusei no kopējā skaita. Brīvo dzīvokļu cenas sākas no 1900 eiro/m², pie vidējā rādītāja 2200 eiro/m². Visdārgākais fasādes dzīvoklis mājā ar vislieliskāko panorāmas skatu maksā 2400 eiro/m².

— Palūkojoties atpakaļ, esam lepni par paveikto, par to, ka mūsu kvartāls ir kļuvis pievilcīgs dzīvošanai un biznesam. Visi četri tajā ietilpstošie objekti (nepieminējām atjaunoto premium medicīnas klīniku kvartāla pagalmā) ir pilnībā pabeigti, kas turpmāk nodrošinās to iemītniekiem un uzņēmējiem bezrūpīgu dzīvi. Ceram, ka Club Central Residence otrajai kārtai izdosies atkārtot pirmās panākumus. Tāpat arī ceram, ka tuvākā gada laikā mums izdosies pārdot lielāko daļu dzīvokļu Lāčplēša ielas 13 namā, — sarunu ar žurnālu „Kvadrātmetrs” un portālu varianti.lv noslēdz Normunds Lojāns.

Par dzīvokļu iegādi projektā Club Central Residence II un mājā Lāčplēša ielā 13 interesēties, zvanot +371 22167887 un +371 67224645 vai rakstot info@balsir.com