Pagājušajā vasarā ekspluatācijā pilnībā nodotais dzīvojamais komplekss Imantas Ozoli joprojām ir viens no populārākajiem Rīgas jaunajiem projektiem – nepilna gada laikā ir pārdoti vairāk nekā 140 dzīvokļu. Vispieprasītākie ir četristabu dzīvokļi.

Projekta Imantas Ozoli vēsture sākās 2015.gada jūnijā, kad Rīgā, Imantas mikrorajonā, Jūrmalas gatvē 82, tika uzsākta pirmā (no plānoto divu) deviņstāvu dzīvojamās mājas būvniecība. Iemītnieki sāka to apdzīvot jau 2016.gada vasaras beigās. Pagājušajā vasarā tika pabeigta arī otrās mājas, kas ir identiska pirmajai, būvniecības darbi. Tādējādi apbūvētājs – kompānija KBO – galvaspilsētas tirgū šajā projektā pieteica 216 jaunus dzīvokļus. Šodien projekts Imantas Ozoli ir pilnībā pabeigts dzīvojamais komplekss ar pilnās apdares dzīvokļiem un norobežotu, labiekārtotu teritoriju.

Dzīvokļi abās deviņstāvu mājās ir sadalīti septiņās nosacītās grupās, ievērojot potenciālo pircēju vajadzības: Patstāvīgs jauneklis, Pašpietiekams pieaugušais, Jaunais pāris, Seniori, Ģimene ar bērnu, Ģimene ar diviem un vairāk bērniem un Ģimene ar vecvecākiem. Tie ir vienistabas, divistabu, trīsistabu un četristabu dzīvokļi ar platību no 30,1 līdz 79 kvadrātmetriem.

Pirmajā mājā, kuras adrese ir Jūrmalas gatve 82 k-1, augusta beigās bija pārdots vairāk nekā 80 % dzīvokļu, otrajā (tās norāde k-2) – īpašnieki nopirkuši jau vairāk par pusi no 108 dzīvokļiem. „Tas mūs iepriecina: tirdzniecība norisinās ļoti sekmīgi,” atzīst kompānijas KBO tirdzniecības vadītāja Sanita Zērvena. „Tirdzniecības tempu pieaugumu kāpumu sajutām jau kompleksa būvniecības vidusposmā. Sākumā cilvēki mūs vērtēja piesardzīgi – Imantas Ozoli ir mūsu kompānijas pirmais projekts Latvijā. Ar pirmo māju mēs pierādījām, ka varam uzbūvēt mūsdienīgu daudzdzīvokļu projektu, kurā katrs kvadrātmetrs ir pārdomāts. Būvējot pirmo māju, godam nopelnītā reputācija sāka nest augļus. Kad sākām tirgū piedāvāt otro māju, jau pirmajās dienās dzīvokļi tika aktīvi rezervēti. Turklāt pirmās mājas iemītnieki savā draugu un paziņu lokā mūsu projektu raksturoja pozitīvi un rekomendēja to iegādei."

Par atsevišķu pircēju kategoriju projektā Imantas Ozoli kļuva tā dēvētie „gada klienti”. Ko tas nozīmē? Vēl tad, kad kompleksa būvniecība tikai sākās, nāca klienti un interesējās par projektu. Tomēr lēmumu par darījumu viņi tobrīd nesteidzās pieņemt – skatījās, pētīja, salīdzināja ar citiem tuvumā esošajiem mikrorajonu jaunajiem projektiem. Un  tad, kad pagāja gads, tika noslēgti būvniecības darbi, liela daļa šo klientu atgriezās un noslēdza pirkšanaspārdošanas līgumus. Saņēmuši  īpašumtiesības apstiprinošo zemesgrāmatu, jaunie īpašnieki tūlīt pat pārcēlās uz jaunajiem mājokļiem – visi Imantas Ozolu dzīvokļi neprasa papildu ieguldījumus remontā, turklāt piedāvātajiem dzīvokļiem ir tikai pilnā apdare.

"Pretēji galvaspilsētas nekustamo īpašumu tirgus apskatiem, kurus gatavo Latvijas vadošās mākleru kompānijas, teikts, ka vispieprasītākie ir divistabu dzīvokļi, taču mūsu vispārdotākā prece ir četristabu dzīvokļi. Tos pērk ģimenes ar diviem vai vairākiem bērniem. Pirmajā mājā ir palikuši vairs tikai divi četristabu dzīvokļi, bet otrajā ir pārdoti 70% šo dzīvokļu. Tas ievērojami pārsniedz šīs mājas kopējo dzīvokļu tirdzniecības statistiku, kas, kā jau teicu, ir pārsniegusi 50 % atzīmi," par lielo dzīvokļu pieejamību projektā Imantas Ozoli stāsta Sanita Zērvena.

Starp galvenajiem iemesliem, kāpēc kompleksā četristabu dzīvokļi tiek tik labi pirkti, viņa min pārdomāto plānojumu (trīs atsevišķas guļamistabas, no kurām var nokļūt plašā viesistabā, kas ir apvienota ar virtuvi; ir divi sanitārtehniskie mezgli) un mazie apkures izdevumi. "Pagājušajā ziemā vislielākais apkures maksājums pirmās mājas četristabu dzīvoklim bija 25 eiro,” KBO pārstāve nosauc summu, kas šķiet pārsteidzoši pieticīga. „Kad atnāk klienti, kas dzīvo tuvumā esošajās padomju laika sērijveida mājās, un mēs viņiem parādām dažādu dzīvokļu reālos rēķinus, sākumā jūtam pārsteigumu un neizpratni: tā taču nevar būt! Piedāvājam viņiem aprunāties ar pirmās mājas iedzīvotājiem un pārliecināties par dzirdēto un redzēto, potenciālie pircēji to arī izmanto."

Ar abu māju pārvaldību kompānija KBO pagaidām nodarbojas pati. Sniegto pakalpojumu izmaksas, ņemot vērā galvaspilsētā noteikto, ir pavisam normālas – 0,5 eiro/m² mēnesī. Ziemas periodā standarta rēķins četristabu dzīvoklim par sniegtajiem pakalpojumiem, ūdeni, elektrību un apkuri reti kad pārsniedz 120 eiro mēnesī. Imantas Ozolos brīvie dzīvokļi tiek piedāvāti par 56 392 eiro (studio tipa dzīvoklim) un par 131 031 eiro (četristabu dzīvoklim). Trīsistabu un četristabu dzīvokļu cenā ir iekļauta arī viena vieta auto novietnē. Kā bonusu visi īpašnieki saņem pagraba telpu personīgo mantu glabāšanai: 3-7 m² atkarībā no iegādātā dzīvokļa platības.

Pēc žurnāla "Kvadrātmetrs" un portāla varianti.lv sarunas dalībnieces vārdiem, jaunajos galvaspilsētas projektos liels atvieglojums dzīvokļu pircējiem joprojām ir šādu darījumu labie kreditēšanas noteikumi: "Vienam no mūsu klientiem gada likme bija 1,6 %, tiesa, tas ir izņēmums. Biežāk projekta Imantas Ozoli dzīvokļu pircējiem kredīti tiek piešķirti ar tikpat pievilcīgu 2-2,5 % likmi. Bankas finansējuma izmantošana kļūst aizvien populārāka. Pirmajā mājā 40 % klientu dzīvokļus pirka par saviem uzkrājumiem, bet 60 % piesaistīja hipotekāros kredītus; otrajā mājā šī proporcija ir jau attiecīgi 20 % un 80 %. Tie, kuri noformē hipotēku, to cenšas darīt maksimāli iespējamā apmērā. Viņi izmanto iespējas, ko dod finanšu institūcijas Altum īstenotā valsts atbalsta programma mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem."

Projekts - Imantas Ozoli

Rīga, Jūrmalas gatve 82.

Divas deviņstāvu mājas, 216 dzīvokļu.

Pārdoti 140 dzīvokļi (uz 2017.gada augustu)

Norobežota kompleksa teritorija – 8822 m².

Virszemes auto novietne.

Noliktavu telpas pagrabā.

Bērnu rotaļlaukums.