Projekts Biķerziedi, kas bija nozīmīgs ne tikai kompānijai YIT LATVIJA, bet, gribētos cerēt, arī visam jaunajam un prestižajam Rīgas Teikas mikrorajonam, ir gandrīz pabeigts – rudenī tiks nodots ekspluatācijā tā pēdējais, sestais nams. Tirdzniecības tempi ir šādi: līdz gada beigām šajā namā, iespējams, tiks pārdoti atlikušie dzīvokļi. Vienlīdz labi tiek pirkti dzīvokļi arī citā, pavisam nesen Imantā uzsāktajā mūsu kompānijas projektā Annas Parks.

Andris Bože, kompānijas YIT LATVIJA valdes priekšsēdētājs

Biķerziedi

Biķerziedi – projekts ar interesantu, notikumiem bagātu vēsturi. Projekts ir veiksmīgi pārdzīvojis visas galvaspilsētas nekustamā īpašuma tirgus peripetijas pēdējo trīspadsmit gadu laikā. Par šī Teikas zemes gabala īpašnieku YIT LATVIJA kļuva jau 2006.gadā, kad tirgū bija vērojams straujš izaugsmes periods. Gadu vēlāk notika tā dēvētā cenu burbuļa plīšana, kas ieviesa projekta apbūves plānos savas korekcijas.
Pirmie divi kvartāla nami starp Bajāru, Tālivalža un Biķernieku ielu parādījās 2012.gada pavasarī. Kopumā namos – 60 dzīvokļu. 2014.gada sākumā kaimiņos tika uzbūvēti divi piecstāvu nami, kuros bija pieejami 90 dzīvokļi. 2015.gadā tika pabeigts nams nr.5 ar 65 dzīvokļiem. Un, lūk, šajā rudenī bei-dzot ir pabeigta arī sestā nama būvniecība, tas nozīmē, ka pabeigts pēdējais nams, veidojot vienotu, modernu kvartālu, kura neatņemama sastāvdaļa ir jaunais tirdzniecības centrs.
Pēdējā Biķerziedu namā ir 90 dzīvokļu, tie ir vienistabas, divistabu, trīsistabu, četristabu dzīvokļi, ar platību no 30,3 līdz 88 kvadrātmetriem. Mēs jau sen runājam par to, ka šis komplekss lieliski pārdod pats sevi. Kad sestais nams tika nodots ekspluatācijā, tajā nebija pārdoti tikai 15% dzīvokļu. YIT LATVIJA ir pārliecināta, ka tuvākajos trijos mēnešos pilnīgi noteikti visiem dzīvokļiem jau būs īpašnieki. Kamēr tas nav noticis, tiem, kuri meklē sev jaunu dzīvesvietu, ir iespēja izmantot mūsu piedāvājumu – izvēlēties kādu no brīvajiem šā projekta dzīvokļiem. Pats demokrātiskākais piedāvājums – divistabu dzīvoklis ar kopējo platību 47,4 kvadrātmetri, tā cena ir 70 100 eiro. Pats dārgākais un labākais dzīvoklis sestajā Biķerziedu namā septembra beigās tiek tirgots par 155 700 eiro, tas ir četristabu dzīvoklis, kura platība ir 88 kvadrātmetri.
Projekts Biķerziedi var kalpot kā labs indikators cenu maiņām, kuras tika novērotas Rīgas jaunbūvēs, sākot no 2011.gada. Pirmajos kompleksa namos dzīvokļu rezervācijas sākumcena no 810 latiem, tas ir, no 1 150 eiro par kvadrātmetru, sestajā namā cena sākās no 1 650 eiro par kvadrātmetru. Jāatzīst gan, ka arī šo piedāvājumu raksturojums ir uzlabojies. Ja salīdzina ekvivalentus variantus, var teikt, ka pēdējo septiņu gadu laikā budžeta klases dzīvokļi jaunajos galvaspilsētas projektos ir kļuvuši par vairāk nekā 30% dārgāki. Un dažādu iemeslu dēļ šī pozitīvā un ekonomiski pamatotā dinamika saglabājas. Labs atbalsts tai ir vietējo iedzīvotāju pieaugošais pieprasījums pēc jaunas dzīvesvietas gan budžeta dzīvokļu, gan biznesa klases dzīvokļu segmentā. To YIT LATVIJA ir sajutis savā pirmajā Ķīpsalas projekta kompleksa Riverstone Residence namā. Klasiskajiem apbūvētājiem par labu ir arī tas, ka praktiski vairs nav banku kompāniju aktīvu, kuru cenām nav nekādu saistību ar reālajām būvniecības izmaksām.
Pašlaik būvnieki strādā diezgan līdzīgos apstākļos – normālas konkurences vidē. Redzam, ka galvenā pircēju uzmanība tiek pievērsta ne tikai viena kvadrātmetra izmaksām, bet arī pilnai pirkuma cenai. Tai jābūt adekvātai cilvēku iespējām. Mūsu budžeta klases projektos šī robeža trīsistabu dzīvoklim ir līdz 110 000 eiro.
Annas Parks
Tieši tādu pašu pieeju un stratēģiju saglabāsim arī jaunajā dzīvojamajā YIT LATVIJA kompleksā, kurš ieguvis nosaukumu Annas Parks. Tā unikalitāte un augstā konkurētspēja, mūsuprāt, būs saistīta ar kompleksa atrašanās vietu – Imantas mikrorajona zaļo zonu Anniņmuižas bulvārī 21 un 21a. Tuvumā ir gan parkveidīga zaļā zona, gan visa nepieciešamā infrastruktūra komfortablai dzīvošanai.
Šobrīd Anniņmuižas bulvārī tiek būvēts pirmais četrstāvu nams (notiek nulles cikla darbi), novembrī uzsāksim darbus pie otrā. Nākamajā attīstības posmā Annas Parks tiks papildināts ar vēl diviem analoģiskiem dzīvojamiem namiem, projekta noslēgumā 2020.gadā visā kompleksā būs četras ēkas. Ir svarīgi, ka būvniecību mēs uzsākām ar namiem, kas atrodas vistālāk no ielas. Darba plāns ir tāds, ka projekta pirmie iemītnieki neizjutīs nekādas problēmas un neērtības būvniecības otrā posma īstenošanas laikā.
Vēl pirms gada, kad iegādājāmies šo Imantas zemes gabalu Annas Parkam, novietojām uz tā plakātu ar paziņojumu par to, kāds projekts tiks īstenots. Un uzreiz saņēmām milzīgu zvanu skaitu. Par lielo interesi par projektu liecina šādi skaitļi: pirmajā namā ir 44 dzīvokļi, un, uzsākot būvniecību, mums bija vairāk nekā 160 personu zvanu un e-vēstuļu ar lūgumu ierakstīt viņus gaidītāju rindā. Protams, ne jau visi kļūs par reāliem pircējiem, bet dzīvokļu rezervācija un pirkšanas darījumi sākās uzreiz pēc to oficiālā tirdzniecības sākuma.
Pilnīgi visiem Annas Parka pirmā nama dzīvokļiem ir pamatots un pārdomāts plānojums. Vienistabas studio tipa dzīvokļi ir 33,3 kvadrātmetru lieli. Piedāvātie div-istabu dzīvokļi ir ar dažādu platību – 39, 44,6, 46,1, 47,6, 51,3 un 52,7 kvadrātmetri. Trīsistabu dzīvokļi ir 59,4, 62,4, 63,3 64,5 un 66,4 kvadrātmetru lieli, četristabu dzīvokļi – 86,4 kvadrātmetru lieli. Vidējās cenas ir ap 1 900 eiro par kvadrātmetru.
Pazemes stāvvietā būs pieejamas stāvvietas 23 automašīnām un arī telpas personīgo mantu un velosipēdu glabāšanai. Oktobrī mēs pabeigsim stāvvietas būvniecības posmu un uzsāksim dzīvojamo stāvu būvniecību. Tas, ka šis jaunais projekts tiks uzbūvēts nevis padomju laika ēku kompleksā, bet zaļā, videi draudzīgā vietā, neapšaubāmi nodrošinās Annas Parkam ievērojamu pircēju pieprasījumu.