Vienā no Jūrmalas vissekmīgāk izīrējamajiem dzīvojamajiem projektiem – Turaidas kvartāls – šogad ir pieaudzis darījumu skaits. To ir sekmējusi projekta noturīgā reputācija un koriģētās cenas. Tagad apartamentus pašā kūrorta centrā esošajā kompleksā var iegādāties par cenām, sākot no 2600 eiro/m² – ar pilno apdari, mēbelējumu, sadzīves tehniku un visu dzīvošanai nepieciešamo.
2015.gada maijā ekspluatācijā nodotais projekts Turaidas kvartāls ātri vien piesaistīja tirgus uzmanību. Vispirms jau ar savu koncepciju un atrašanās vietu – 200 metru attālumā no Jomas ielas un Dzintaru koncertzāles. Īpašnieks – kompānija MC Turaida Property – viens no pirmajiem piedāvāja pilnībā mēbelētus un ar visu nepieciešamo aprīkotus mājokļus. Tas ir tieši tas gadījums, par kuru mēdz teikt, ka pircējam tikai jāņem līdzi personīgās mantas un čības, un viņš var pārcelties un dzīvot.
Tomēr tirgus situācija, ņemot vērā Latvijas bargos jaunos termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas noteikumus, kā arī ģeopolitisko situāciju, tolaik bija kļuvusi grūta. Ievērojami samazinājās pieprasījums pēc kūrorta nekustamajiem īpašumiem. Bija jāpārdzīvo sarežģītais laiks. Turaidas kvartāla īpašnieki izeju no situācijas atrada, piedāvājot savus mājokļus arī īres tirgū. Par laimi apartamentu gatavības pakāpe ļāva īstenot šādu ideju. Īres pieprasījums izrādījās ievērojami lielāks par tirgošanas pieprasījumu. Pēdējo gadu laikā šis projekts tika minēts ikreiz, kad tika runāts par Jūrmalas mājokļu īres augstajiem rādītājiem.
Arī 2018.gada vasaras sezonā komplekss bija pilnībā aizpildīts ar atpūtniekiem, – stāsta kompleksa Turaidas kvartāls tirdzniecības direktore Laura Ratniece, – Rezervēšanas pieprasījumi sāk pienākt jau iepriekšējā gada decembrī, bet martā mums jau vairs nebija ko klientiem piedāvāt uz jūliju un augustu: 95 % īres fonda uz šo laika periodu jau bija aizņemti.
Projektā Turaidas kvartāls ir deviņi korpusi ar kopumā 121 apartamentu, un vēl pavisam nesen nepilns simts no tiem bija pieejams īrēšanai. Turklāt pusei īres piedāvājumu bija ilgtermiņa, tas ir, līgumi uz gadu. Tiem, kuri vēlējās īrēt mājokli uz īsāku laika periodu, varēja izvēlēties kādu no četrdesmit pieciem apartamentiem, ja vien paguva to izdarīt.
„2018. gadā kompleksa piepildījumu 90 % līmenī mēs fiksējām ne tikai pierastajos siltajos mēnešos, bet arī jūnijā un septembra pirmajā pusē,” pieprasījumu turpina raksturot Laura Ratniece. – Un tas, neraugoties uz to, ka pirms šīs sezonas mēs pacēlām īres cenas un vispieejamākais piedāvājums jūlijam vai augustam maksāja 4600 eiro/mēn, bet vidējais maksājuma čeks par apartamentiem ar divām guļamistabām bija par 4800 eiro. Daudzi tagad spriedelē, ka lielo pieprasījumu pēc Jūrmalas sekmēja lieliskie laikapstākļi, kas šovasar mūs tiešām lutināja. Patiesībā siltais laiks motivēja tikai septembra pieprasījuma pieaugumu. Kā jau teicu, jūnijs, jūlijs un augusts tika rezervēti jau iepriekš, kad neviens pat nevarēja iedomāties, ka šogad mūs gaidīs tāda dabas dāvana. Tā kā pieprasījuma kāpumam bija dabīgs raksturs.”
Projekta Turaidas kvartāls īres maksā ietilpst absolūti visi komunālie maksājumi, iknedēļas dzīvokļa uzkopšanas un gultasveļas mainīšanas pakalpojumi, kā arī automobiļa izvietošana pazemes garāžā.
Pēc žurnāla un portāla varianti.lv sarunas biedres vārdiem, tieši lielais pieprasījums pēc īres mājokļiem motivēja kompleksa īpašniekus sākt aktīvāk piedāvāt dzīvokļus pārdošanai. „Mēs nopelnījām lieliska izīrētāja reputāciju un sākām saņemt pieprasījumus apartamentu kā investīciju objektu iegādei,” viņa paskaidroja. – Ir klienti, kas vēlējās paņemt vēl arī otru mājokli. Esam nokārtojuši jau otro darījumu desmitu. Cilvēki augstu novērtēja gan pašu projektu, gan tā atrašanās vietu un mūsu nodrošināto servisu. Un pieprasījums, kā zināms, rada piedāvājumu. Ņemot vērā pašreizējo tirgus realitāti, tika veikta neliela cenu korekcija, kas ļāva mums uztaustīt arī vietējo pircēju pieprasījumu.
Projektā Turaidas kvartāls pārdošanai šodien tiek piedāvāti apartamenti ar platību, sākot no 67 kvadrātmetriem, – ar viesistabu, divām guļamistabām un diviem sanitāri tehniskajiem mezgliem. Visplašākie un elites klases prasībām atbilstošākie ir ceturtā stāva penthausi ar plašām terasēm. Visi pārdošanai izliktie kompleksa apartamenti tiek piedāvāti ar pilno apdari četros dažādos stilos. Tas ietver arī mēbelējumu, firmas AEG sadzīves tehniku – ne tikai veļas mašīnu un trauku mašīnu, ledusskapi un mikroviļņu krāsni, bet arī tējkannu un tosteri. Pircējs saņem arī pusdienu trauku komplektu sešām personām, kā arī gultasveļas un segu komplektu.
„Mēs redzam, ka pircēji praktiski neko nemaina mūsu interjerā. Uz mūsu apartamentiem var uzreiz pārcelties un dzīvot, netērējot laiku nažu vai karošu iegādei. Dzīvokļu cenas projektā Turaidas kvartāls iepriekš minētajā stāvoklī sākas no 2600 eiro/m². Pirmā stāva dzīvokļiem komplektā ir patio ar zaļu mauriņu, bet augšējiem – balkoni vai terases. Vieta pazemes garāžā, kurā vienlaikus var novietot 164 automobiļus (maksā 25 000 eiro). Ja nav vēlēšanās pirkt vietu garāžā, to var īrēt par 150 eiro/mēn. Nākamie iemītnieki var paši izvēlēties viņiem izdevīgāko variantu.”
Turpat pazemes garāžā ir arī divas telpas iemītnieku velosipēdu novietošanai. Turaidas kvartāls teritorija ir aprīkota ar vairāklīmeņu drošības sistēmu: komplekss ir norobežots, ir uzstādīta videonovērošanas sistēma, visu diennakti dežūrē apsargs, piekļuvi nodrošina pieci vārtiņi, kas aprīkoti ar mikročipu caurlaides sistēmām.
Pastaigāties ar saviem bērniem kompleksa iemītnieki var labiekārtotā bērnu rotaļu laukumā. Pašlaik beigu stadijā ir vēsturiskas divstāvu ēkas atjaunošanas darbi, drīzumā tiks izvietots reģistrācijas dienests. Tas būs šīs vietas uzlabošanas noslēdzošais darbs, un ar kompānijas MC Turaida Property pūlēm šī vieta būs pārvērtusies par populāru dzīvošanas un atpūtas vietu. Turklāt svarīgi ir arī tas, ka tā ir kļuvusi pircējiem pieejamāka.