Šoruden kompānija Bonava Latvija ir uzsākusi vai tuvākajā laikā uzsāks dzīvokļu pārdošanu veselos trijos ekonomiskās klases jaunajos projektos. Divi no tiem būs ilgtermiņa projekti. Par to žurnālam un portālam varianti.lv stāsta kompānijas Bonava Latvija pārdošanas un mārketinga vadītājs Kaspars Ekša, sīkāk mūs iepazīstinot ar projektu Pūces ielā 19.

– 2018.gadā pabeigsim 250 dzīvokļu būvniecību un sāksim attīstīt jaunus projektus, – stāsta Kaspars Ekša un paskaidro – aktuālākais kompānijas Bonava Latvija projekts ir piecstāvu daudzdzīvokļu ēka ar divām kāpņu telpām Pūces ielā 19. Tas atradīsies Purvciemā netālu no vēl viena mūsu projekta – Hausmaņa terases – Stirnu ielā 20.
Dzīvokļus Pūces ielā 19 piedāvājam rezervēšanai jau kopš septembra vidus. Oktobrī plānojam uzsākt būvniecības darbus. Mēs vienlaikus būvēsim un turpināsim arī dzīvokļu pārdošanu. Šajā jaunajā projektā ir ieplānoti 65 pieejamās klases dzīvokļi – no studio tipa vienistabas līdz četristabu dzīvokļiem. To platība būs no 26 līdz 82 kvadrātmetriem. Interesanti, ka atšķirībā no mūsu iepriekšējām mājām četristabu dzīvokļi ir izvietoti nevis ēkas stūros, bet vidū. Tas ir ļāvis nedaudz mainīt plānojumu, un četristabu dzīvokļi būs izvietoti, sākot no 2.stāva. Taču piedāvājuma lielāko daļu joprojām veidos divistabu un trīsistabu dzīvokļi, kas ir vispieprasītākie. Aptuvenās pārdošanas cenas pirmajā posmā nepārsniegs 76 000 eiro divistabu dzīvokļiem un 99 000 eiro trīsistabu dzīvokļiem. Visiem dzīvokļiem šajā projektā ir paredzēti balkoni un tradicionāli tie tiks piedāvāti ar pilno apdari. Pircējiem būvniecības stadijā jau ierasti tiek piedāvāta iespēja izvēlēties sev tīkamāko apdari gan no standarta, gan papildu apdaru kolekcijām.
Mājai būs pieci stāvi, un tā būs bez lifta. Pagrabstāvā jau ierasti tiks izvietotas personīgo mantu glabātavas, kas pienāksies katram dzīvokļa pircējam bez papildu maksas.
Citas detaļas izceļot: lielākajai daļai pirmā stāva dzīvokļiem balkonu vietā būs ierīkoti privātie dārziņi. Citos Bonava projektos redzam, ka šāds produkts pircējiem patīk. Cilvēki šādos dārziņos atpūšas, gatavo ēdienu, cep gaļu, rotaļājas ar saviem mājdzīvniekiem. Visa projekta teritorija būs noslēgta, un to pa perimetru ierobežos žogs. Ieeja un iebrauktuve atradīsies Pūces ielas pusē. Ja iemītnieki vēlēsies, viņi pie ieejas varēs izveidot apsardzes posteni.
Abu kāpņu telpu pirmajos stāvos ir paredzētas speciālas telpas velosipēdiem un bērnu ratiņiem. Teritorijā ir paredzētas atsevišķas vietas diviem bērnu rotaļu laukumiem un piknika zonai. Automašīnu novietošanai piedāvājam gan atsegtās, gan stāvvietas zem nojumes. Segtās stāvvietas būs 19, un tās visdrīzāk izpirks pirmie pircēji.
Mājas būvniecību Pūces ielā 19 plānojam pilnībā pabeigt 2019.gada rudenī.
– Šā gada rudens ir zīmīgs arī citam jūsu kompānijas vērienīgam projektam Maskavas ielā − Krasta kvartālam.
– Un ne tikai tam. Bet vispirms par Krasta kvartālu. Rudens otrajā pusē sāksim būvēt pirmo deviņstāvu māju. Šajā kompleksā tādas būs sešas. Ar būvniecības darbiem esam iecerējuši tikt galā aptuveni gada laikā un ceram, ka pirmie iemītnieki jau varēs tajos pārcelties 2019.gada beigās. Mājā būs 94 dzīvokļi, jau septembrī bijām pārdevuši pusi no tiem.
2019.gada pirmajā ceturksnī uzsāksim rezervēt dzīvokļus Krasta kvartāla otrajā mājā. Tajā piedāvāsim plašākus dzīvokļus ar augstākas klases apdari. Protams, par augstākām cenām. Tomēr tās neaizies mākoņos. Kompleksa pirmajā mājā dzīvokļu cenas ir robežās no 42 000 līdz 114 000 eiro, plānojam, ka otrajā tās būs robežās no 70 000 līdz 125 000 eiro. Mēs turpinām ievērot biznesa stratēģiju, saskaņā ar kuru lielākā daļa Bonavas jauno projektu ir pieejamās klases segmentā un turpinās būt pircējiem vieni no pieejamākajiem.
Mēs tiecamies reaģēt uz vietējo vidusslāņa klientu pieprasījumiem. Viņu pirkt-spēju šodien lielā mērā nosaka maksimālais kredīta apmērs, ko ir ar mieru piešķirt banka. No ikdienas saziņas ar pircējiem un bankām zinām, ka tad, ja runa ir par divistabu dzīvokli jaunā ekonomiskās klases projektā Rīgā, tad tikai retajam klientam izdodas saņemt hipotekāro aizdevumu, kas būtu lielāks par 80 000 eiro. Ja tiek apsvērta trīsistabu dzīvokļa iegāde, maksimālais kredīta apmērs vairākumā gadījumu tiek ierobežots līdz 100 000 eiro. Nevajag aizmirst, ka cilvēkiem ir vajadzīgi līdzekļi arī jaunā mājokļa mēbelēšanai un virtuves iekārtošanai. Arī ar to ir jārēķinās. Protams, varētu uzbūvēt trīsistabu dzīvokļus, kuru cenas sniedzas pāri 120 000 eiro, taču to tirdzniecība noritētu daudz sliktāk nekā par 90 − 100 tūkstošiem eiro.
Dzīvokļiem jaunajos projektos galvaspilsētā svarīgi ir arī tas, cik lielā mērā to cena atšķiras no sērijveida dzīvokļu cenām. Pašlaik šī starpība ir salīdzinoši neliela. Tas ir papildu motīvs jauna mājokļa iegādei. Šajā sakarībā prātā nāk kāds nesens gadījums. Kāda kliente bija redzējusi Krasta kvartāla reklāmu un vērsās pie mums ar jautājumu, par kādu summu pie mums var nopirkt divistabu dzīvokli. Viņa izvēlējās plānojumu par 60 000 eiro. Pēc sarunas ar mūsu konsultantu kliente nekavējoties atteicās no jau uzsāktā 602.sērijas divistabu dzīvokļa pirkšanas darījuma Purvciemā. Viņa bija nospriedusi, ka loģiskāk un saprātīgāk būs paņemt kredītu un samaksāt nedaudz lielāku summu par pirkumu, taču iegūt pilnīgi jaunu dzīvokli, kas tuvākajos gadu desmitus viņai nesagādās nekādas raizes. Turklāt šādam dzīvoklim ir zemākas uzturēšanas izmaksas – it īpaši attiecībā uz apkuri.
Tas viss rada pozitīvu gaisotni. Jauno pieejamās klases mājokļu pārdošanas rādītāji Rīgā turpina pieaugt. To jūtam arī mūsu biznesā. Gada beigās ekspluatācijā tiks nodots mūsu projekts Sermuliņu ielā. Un jau šobrīd ir skaidrs, ka nodošanas brīdī brīvu dzīvokļu (to ir pavisam 88) šajā projektā nebūs.
Analoģisks stāvoklis ir mūsu projektā Stārķu ielā 2, kurā dažus mēnešus pirms būvniecības pabeigšanas savus īpašniekus ir ieguvuši visi 116 dzīvokļi.
Projektā Hausmaņa terases Stirnu ielā 20 septembra beigās no 84 dzīvokļiem pārdošanā bija palicis mazāk par 20. Tas ir augstākas- komforta klases projekts (cenas no 84 000 līdz 163 000 eiro), kas tiks pabeigts 2019.gada pirmajā ceturksnī.
Šampētera rajonā, Zasulauka ielā 13, kur pašlaik būvējam piecstāvu māju, no 45 dzīvokļiem pircējiem pieejami ir vairs tikai 15. Šo projektu ekspluatācijā nodosim gada beigās.
Noslēdzot mūsu projektu apskatu, piebildīšu, ka no Bonava Latvija pabeigtajiem projiektiem brīvi dzīvokļi ir pieejami vairs tikai projektā Doles mājas, un arī tikai divi.
– Atgriezīsimies pie jūsu rudens jaunumiem…
– Oktobrī sāksim vēl vienu lielu ilgtermiņa projektu, kuru garāmejot pieminēju iepriekš. Tas ir projekts, kas atrodas Dreiliņos uz Rīgas pilsētas un Stopiņu pagasta robežas. Tā attīstīšana var ilgt aptuveni 5-7 gadus, kuru laikā plānots uzbūvēt 16 daudzstāvu mājas. Tajās kopā varētu būt aptuveni 1000 dzīvokļu. Sāksim ar divām ēkām, taču oktobrī pārdošanu uzsāksim tikai vienā no tām. Rezervēšanai būs pieejami 58 dzīvokļi. Būvniecības darbus plānojam uzsākt līdz šī gada beigām.
Teikšu godīgi, ka projekts Dreiliņos mūs patīkami pārsteidz. Mēs to pieteicām pirms vairāk nekā pusotra gada, kad arī sākām mūsu mājaslapā apkopot projekta interesentus. Detalizēta plāna un projekta izstrāde prasīja zināmu laiku, un šo darbu nu esam pabeiguši. Tagad, kad projekts ir ieguvis skaidras aprises, atkārtoti aptaujājām potenciālos interesentus, kas bija atstājuši savu kontaktinformāciju. Izrādījās, ka 80 % klientu aizvien vēl gaida tieši Dreiliņu projekta būvniecības uzsākšanu. Tas nozīmē, ka tirgū joprojām pietrūkst pieejamās klases dzīvokļu, kādus piedāvā kompānija Bonava Latvija. Un mēs jau tā Rīgā esam līderi, ņemot vērā pārdoto dzīvokļu skaitu. Tas viss neļauj mums apstāties – gatavosim jaunus piedāvājumus.
Dreiliņi būs kompānijas Bonava vērienīgākais projekts Latvijā – tajā būs 16 māju.