Vasaras otrajā pusē Rīgas klusajā centrā tika nodota ekspluatācijā pēdējā – trešā ēka dzīvojamo namu kompleksā J5. Līdz ar šo notikumu projekts ir pilnībā pabeigts un ir pieejams visiem interesentiem. Dzīvojamo namu kompleksa otrajā ēkā īrnieki jau ir iekārtojušies kopš pavasara, kad šī ēka tika nodota ekspluatācijā. Dzīvojamo namu kompleksā J5 dzīvokļi tiek piedāvāti gan pārdošanai, gan ilgtermiņa īrei. Viena trešdaļa no dzīvokļiem jau ir aizņemta.

J5 ir lielisks piemērs, kā Rīgas vēsturiskā centra degradētās ēkas pārveidot par modernu un pievilcīgu dzīvojamo vidi, turklāt saglabājot arhitektūras mantojumu un vēsturisko šarmu. Par sākumpunktu, radot šī kompleksa veidolu, kalpoja XIX gadsimta četru stāvu ķieģeļu nams, kurš atrodas Jeruzalemes un Dzirnavu ielas krustojumā; projekta autors − arhitekts Florians fon Viganovskis. Vecais nams, rūpīgi un pamatīgi restaurēts un vienlaikus – mūsdienīgs un funkcionāls, harmoniski iekļaujas triju ēku ansamblī, no kurām divas ēkas ir jaunbūves.

Viena jaunbūve ar dekoratīvo ķieģeļu apmetumu ir septiņu stāvu stūra ēka, kura kopā ar blakus esošo vēsturisko būvi no Jeruzalemes ielas puses veido fasādi, respektīvi, kompleksa galveno veidolu. Otrs jaunais astoņu stāvu nams atrodas zemesgabala tālākajā daļā. Šis novietojums nekādā ziņā neiespaido skatu, kas paveras no lielākās dzīvokļu daļas. Pašlaik arī šī kompleksa ēka, kura tika nodot ekspluatācijā 2018.gada jūlijā, ir pieejama apdzīvošanai. Dzīvojamo namu kompleksa pirmā un otrā nama dzīvokļi kopš pavasara ir ierakstīti zemesgrāmatā, un tiem piešķirti savi kadastra numuri. Šādu pakāpenisku viena kompleksa vairāku ēku nodošanu ekspluatācijā nosaka vienīgi grozījumi galvaspilsētas būvniecības noteikumos, kuri ir stājušies spēkā tieši J5 projekta īstenošanas laikā.

„Mūsu dzīvojamo namu kompleksā J5 ir 41 dzīvoklis: 26 dzīvokļi ir fasādes namos, un 15 – astoņu stāvu namā. Esam pacentušies, lai saviem potenciālajiem pircējiem nodrošinātu pietiekami dažādu dzīvokļu plānojumu spektru: ir pieejami dzīvokļi gan ar vienu, gan ar četrām guļamistabām, arī dzīvokļu platība svārstās no 45 līdz 200 kvadrātmetriem,” žurnālu  un portālu varianti.lv ar piedāvājumiem iepazīstina J5 pārdošanas vadītāja Ilze Zarāne. „Veidojām produktu, kuram ir iespēja pilnībā apmierināt klientu prasības. Tas attiecas gan uz pašu mājokli, gan uz mūsu piedāvātajiem pakalpojumiem. Visi kompleksa dzīvokļi, izņemot tos, kuri atrodas augšējos stāvos, un penthouse dzīvokļus, klientiem ir pieejami ar pilno apdari, kuri veidoti modernā mūsdienu stilistikā. Mūsu piedāvāto interjeru dizainā tiek izmantoti tikai augstākās kvalitātes materiāli un pazīstamu starptautisku zīmolu elementi. Dzīvokļu grīdas segumam izvēlēti divslāņu ozolkoka parketa dēlīši, griestos iemontēts fona LED apgaismojums, logi – ar JNF nerūsējošā tērauda furnitūru un trīskāršu stiklojumu. Vannasistabās ir apsildāmās grīdas, santehnika no Duravit un PAA, ūdens maisītāji – HansGrohe. Lai veidotu komfortablu un mājīgu mikroklimatu, dzīvokļos ir iebūvēti gaisa kondicionieri un tvaika nosūcēji vannasistabās un virtuvēs. Izveidotā Air – fresh sistēma nodrošina nepārtrauktu gaisa plūsmu. Ir pieejami  dzīvokļi, kuros ir iebūvēti kamīni.”

Gandrīz visiem J5 kompleksa dzīvokļiem ir balkoni vai terases. Augstie, lielie logi nodrošina telpas ar dabisku dienas gaismu. Kompleksa teritorija ir pilnībā iežogota, tiek veikta video novērošana. Iekļūt teritorijā ir iespējams ar elektronisko atslēgu.

Visu Rīgas centra iedzīvotāju sasāpējušo jautājumu par automašīnas novietošanu izdevās atrisināt, iekārtojot pazemes autostāvvietu, stāvvieta paredzēta 17 automašīnām. Vēl 12 papildu virszemes autostāvvietas izveidotas kompleksa teritorijā. Pagrabstāvā ir pieejamas speciālas noliktavu telpas iedzīvotāju personīgo mantu glabāšanai.

„Potenciālajiem klientiem ir iespēja iegādāties dzīvokli mūsu kompleksā, kā arī to var iznomāt ar termiņu ilgāku par vienu gadu. Taču ir iespējams arī izmantot īres programmu ar tiesībām izpirkt dzīvokli,” skaidro Ilze Zarāne, parādot lojālu attieksmi pret saviem klientiem.

Ja vērtē no klasiskās pārdošanas principa, tad J5 dzīvokļi tiek piedāvāti par cenu, sākot no 175 000 eiro. Lai vieglāk būtu orientēties, var palīdzēt informācija, ka viena dzīvokļa kvadrātmetra (ar pilno apdari) cena ir sākot no 3 280 eiro. Rezervējot dzīvokli, pirmā iemaksa ir 10% no pilnās dzīvokļa vērtības.

Vasaras sākumā dzīvojamo namu kompleksā J5 vairs nebija pieejami 14 dzīvokļi (iznomāti vai rezervēti pirkšanai), tas ir vairāk nekā viena trešdaļa no visiem dzīvokļiem. Pēc kompleksa īpašnieku teiktā - J5 mājokļus, kā savu privāto dzīvesvietu, ir izvēlējušies ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī īrnieki no vēstniecībām  un starptautisku kompāniju pārstāvji.

Pats dārgākais J5 piedāvājums – pagalma nama penthouse, tā kopējā platība ir lielāka par 281,6 m2. Šis nekustamais īpašums gaida savu pircēju, tā cena ir 1,082 miljoni eiro.