2018. gada 6 mēnešos SEB banka piešķīrusi vairāk nekā 8270 aizdevumus par kopējo sumu 508 miljoni eiro, kas ir par 23% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš. 417 miljoni eiro jeb 82% no piešķirtā finansējuma saņēmuši uzņēmumi, 91 miljonu eiro - privātpersonas. Pirmā pusgadā SEB grupas Latvijā peļņa ir par 33% vairāk nekā 2017. gada attiecīgajā periodā. kopējais kredītportfelis 2018. gada jūnija beigās bija 2,8 miljardi eiro, t.i. par 8% vairāk nekā 2017. gada jūnija beigās.
Ieva Tetere, SEB bankas vadītāja:
"Pirmais pusgads nozarē iezīmējas ar jaunām uzraudzības prasībām, bet, pateicoties SEB stratēģijai fokusēties uz vietējiem Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmumiem, mūsu darbību šīs prasības nav ietekmējušas.
Ekonomikas izaugsmes temps pašreiz ir straujš, kas dažās nozarēs rada izaicinājumus gan darbaspēka pieejamībā, gan atalgojuma pieaugumā. Mēs saglabājam un pieturamies pie atbildīgas kreditēšanas principiem gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Klientu vēlme un spēja aizņemties atspoguļojas mūsu kredītportfelī, kas kopš pagājušā gada jūnija beigām palielinājies par 8 procentiem. To sekmējis jaunizsniegtā finansējuma apjomīgais kāpums par 12 procentiem otrajā ceturksnī un par 23 procentiem, ja salīdzina šī gada pirmo pusgadu ar pagājušā gada pirmo pusgadu. Visbūtiskāko stimulu aktīvākai kreditēšanai ir devis salīdzinoši straujais iedzīvotāju atalgojuma pieaugums un kopējā ekonomiskā noskaņojuma uzlabošanās.
Pirmajā pusgadā uzņēmumi ir uzsākuši lielākus attīstības projektus, kuriem nepieciešams bankas finansējums. Redzam, ka ievērojami attīstās tirdzniecības centri – pagājušā gada decembrī piešķīrām finansējumu daudzfunkcionālā tirdzniecības centra Akropole būvniecībai Rīgā, bet šī gada aprīlī 34 miljonus eiro piešķīrām Linstow grupai tirdzniecības centra Origo paplašināšanai, lai veidotu modernu multifunkcionālo centru. Šādi attīstības plāni, visticamāk, saistāmi ar iedzīvotāju lielāku rocību un vēlmi uzlabot savu dzīves līmeni.”