Vairāk nekā simts − precīzāk, 115 mūsdienīgu dzīvokļu – ar šādu  jaunu un renovētu mājokļu skaitu attīstītāju grupa Baltic Investment Group (BIG) papildinās tuvāko divu gadu laikā Rīgas un Jūrmalas mājokļu tirgu. Šobrīd tā attīsta trīs nekustamo īpašumu projektus un gatavo vēl divus. Intervijā žurnālam  un portālam varianti.lv BIG valdes loceklis Ļevs Golands saka, ka  uzņēmums īstenos arī vēl citus projektus.

Latvijas komerciālo un dzīvojamo nekustamo īpašumu tirgū grupa BIG darbojas kopš 2010.gada. BIG sastāvā bija vairākas kompānijas, kas specializējas jaunu ēku un arī mājokļu un biroju telpu renovācijā. Pirmos darbības gadus uzmanība tika pievērsta projektu portfeļa un efektīvu menedžeru komandas veidošanai. Šodien šis darbs jau nes augļus: BIG struktūras kā pasūtītāji pabeidz vai būvē veselus trīs projektus, kuru mērķa auditorija ir visai plašs pircēju klāsts.

„Patiesībā grupā ir apvienojušās trīs attīstītāju kompānijas. Tieši tām pieder visi mūsu būvējamie nekustamie īpašumi un būvlaukumi,” – stāsta Ļevs Golands, kas piekrita tuvāk iepazīstināt žurnālu    „Kvadrātmetrs” un portālu varianti.lv  ar grupas BIG daudzdzīvokļu piedāvājumu. – Kā pirmo minēšu jauno Jūrmalas daudzdzīvokļu kompleksu Rīgas ielā 51. Tas praktiski ir jau pabeigts, un ekspluatācijā to ceram nodot šopavasar.

Šajā četrstāvu mājā ar mansardu ir 37 divistabu un trīsistabu dzīvokļi . Vienu no tiem – ēkas galā esošos trīs līmeņu apartamentus – mēs savā starpā dēvējam par savrupmāju. Tas ir kompleksa visplašākais mājoklis (platība - 152,5 m2), kas izceļas, salīdzinot ar citiem dzīvokļiem. Pārējiem dzīvokļiem ir kompaktāka un lielākajai daļai pircēju pierastāka platība.”

Dzīvojamais projekts Jūrmalā, Rīgas ielā 51, jau no paša sākuma tika veidots, domājot ne tik daudz par ārzemniekiem, bet galvenokārt par vietējiem klientiem. Tas atspoguļojas dzīvokļu plānojumā. Praktiski visā Eiropā aizvien populārāka kļūst dzīvojamo telpu optimizācija. Mēs šajā mūsu Jūrmalas projektā nolēmām ievērot šādu tendenci: pircēji var izvēlēties dzīvokli ar platību no 49,6 līdz 82,3 kvadrātmetriem un ar vienu vai divām guļamistabām. Pirmo stāvu dzīvokļiem pieguļ atsevišķi zaļi mauriņi. Ceturtā stāva dzīvokļiem ir stiklotas terases, bet pārējiem dzīvokļiem – balkoni.

„Mēs lieliski saprotam, ka Jūrmalā norisinās visai nopietna cīņa par potenciālajiem pircējiem: tirgū tiks ievadīti turpat desmit jauno projektu. Tas – bez jau esošajiem un citos projektos neizpārdotajiem dzīvokļiem. Šajā konkurencē uzvarēs tas, kurš pratīs piedāvāt interesantāku un pievilcīgāku piedāvājumu ar dažādām priekšrocībām un bonusiem. Savu klientu piesaistīšanas stratēģiju mēs veidojam, pamatojoties uz vairākiem fundamentāliem principiem,” par Jūrmalas projekta biznesa loģiku stāsta Ļevs Golands. – Pirmkārt, tā ir ēkas kvalitāte – to patērētājs ar katru gadu ciena aizvien vairāk. Mums nav standarta risinājumu. Mājas publisko un iekšējo telpu apdarē ir izmantots daudz marmora un granīta un tiek akcentēti dabīgie materiāli. Visas durvis ir izgatavotas atbilstoši individuālam pasūtījumam. Esam ieklājuši labu parketu, uzstādījuši kvalitatīvu sanitāro tehniku un no skaņas izolācijas viedokļa labus logus (tiem ir augsti siltuma izolācijas rādītāji). Mājai ir augsts  energoefektivitātes līmenis (pēc energoefektivitātes rādītājiem tas atbilst B klasei).

Otrkārt, visiem piedāvātajiem dzīvokļiem veikta pilnā apdare Tas nodrošina komfortablu dzīvi šajā mājā jau no paša sākuma un nav jāpārdzīvo par iespējamu remontu kaimiņu dzīvokļos.

Treškārt, ir izstrādāta elastīga tirdzniecības stratēģija, kas piedāvā izdevīgākus nosacījumus nekā konkurenti. Mēs piedāvājam dzīvokļus īrēt ar izpirkuma tiesībām palīdzam noformēt nomaksas iespējas (nomaksai ir labi noteikumi, arī ar klasisko banku aizdevumu). Ja pircējs ir ārzemnieks, tad viņam piedāvātais pakalpojums ietver arī termiņuzturēšanās atļaujas noformēšanu. Mūsu resursi ļauj nodrošināt individuālu attieksmi pret katru pircēju. Mēs cenšamies atrast abām pusēm pieņemamu kompromisu.

Februāra sākumā jaunajā projektā Rīgas ielā 51 bija rezervēti četri dzīvokļi, iemaksājot pirmo iemaksu. Daļa potenciālo klientu, izvēlējušies viņiem vēlamo varian-tu, gaidīja kompleksa nodošanu ekspluatācijā, lai pēc tam pieņemtu galīgo finansiālo lēmumu. Pēc BIG vadības vārdiem, dzīvokļu ar pilno apdari vidējās cenas ir no 2 200 līdz 3 000 eiro/m². Tas ir saturīgas sarunas ar klientiem orientieris. Pircējiem tiek piedāvātas arī pilnvērtīgas noliktavu telpas – vienas vienības cena ir 3000 eiro.

Vieta pazemes garāža maksā 15  000 eiro – to pietiek visiem dzīvokļiem. Papildus tam līdzās mājai ir vēl septiņas vietas viesu automobiļiem. Kompleksa teritorija ir norobežota, un tajā ir ierīkots pašiem savs bērnu rotaļlaukums. Komfortablu un mierīgu dzīvi mājas iemītniekiem nodrošina projektā paredzētā diennakts fiziskā apsardze un videonovērošanas sistēma.

 „Otrs mūsu projekts, ar kuru aktīvi nodarbojamies, ir piecstāvu ēka Rīgā, Tallinas ielā 86,” – mūsu sarunu Ļevs Golands ievirza par BIG Rīgas projektiem. Tā ir vēsturiska ēka – XX gadsimta sākuma pazīstamā arhitekta Jāņa Alkšņa darbs. Ēka, pirms to nopirkām izsolē no Valsts nekustamo īpašumu aģentūras, bija bēdīgā stāvoklī. Pus-otru gadu to atdzīvinājām – burtiski iedvesām tajā jaunu dzīvību. Pēc rekonstrukcijas dzīvokļi atbildīs visām mūsdienīga mājokļa prasībām, nezaudējot vēsturiskās mājas šarmu.”

Remontdarbi tiek veikti secīgi; katrs posms tiek saskaņots ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju. Pirmajā posmā vienkāršotas rekonstrukcijas ietvaros tika izremontēts otrais līdz piektais stāvs. Pēc tam saskaņojām un īstenojām fasādes apdares un logu uzstādīšanas projektu, pēc tam uzlikām jaunu jumtu. Pēdējais tika apstiprināts pirmā stāva komerciālo telpu ierīkošanas tehniskais projekts.

„Mūsu attieksmi pret šo projektu raksturo fakts, ka tieši šajā ēkā pēc rekonstrukcijas pabeigšanas BIG plāno izvietot savu galveno biroju. Visu darām kapitāli un skrupulozi. Iekams sākt remontu pilnībā attīrījām visu ēku līdz pat nesošajām konstrukcijām, noņēmām visu apmetumu. Lai atrisinātu vecajām mājām raksturīgās problēmas ar pārsegumiem, izmantojām modernās tehnoloģijas – apsekojām katru siju. Ja bija jāmaina – mainījām. To visu veicām, lai palielinātu pārsegumu nestspēju. Citām vecām mājām raksturīgā grīdu šūpošanās Tallinas ielas 86.namā vairs nav aktuāla. Grīdas ir ideālas. To izlīdzināšanai izmantojām putuplasta granulas, kuras pārklājām ar 40-50 mm biezu materiāla Estrich kārtu. Dzīvokļu jaunās iekšsienas pilda papildu sting-ruma ribu lomu.”

Mājā Tallinas ielā 86 ir izbūvētas jaunas komunikācijas, samontēti jauni koka logi, ievilkta jauna elektroinstalācija, saremontētas fasādes un visas kāpņu telpas. Visi 48 dzīvokļi ir projektēti no jauna. Līdzīgi kā Jūrmalas projektā, tie tiek piedāvāti ar pilno apdari. Interesenti piedāvājuma līmeni un kvalitāti varēs novērtēt, sākot no aprīļa, kad būs pabeigts demonstrācijas dzīvoklis. Māju ekspluatācijā plānots nodot rudens sākumā.

Šī BIG projekta mērķa auditorija ir klienti, kas augstu vērtē iespēju dzīvot galvaspilsētas centrā. Dzīvokļi būs nelieli – to platība ir no 24 līdz 70 kvadrātmetriem. Ņemot vērā pārdošanas cenu – 2000 eiro/m² (neatkarīgi no stāva un platības) –, šāds īpašums investoriem nodrošinās labu izīrēšanas rentabilitāti, un uzņēmēji jau uz to reaģē.

„Trešais projekts, kuru pašlaik īstenojam, ir dzīvojamā māja Stabu ielā 100. Tas ir pašā būvniecības sākumastadijā: februārī uzsākām nulles cikla darbus. Šajā vietā mēs būvējam pilnīgi jaunu septiņstāvu ēku ar 29 dzīvokļiem un divām komerciālajāmtelpām. Dzīvojamo telpu papildinās plati balkoni ar oriģinālām žalūzijām,” BIG valdes priekšsēdētājs raksturo vēl vienu jauno galvaspilsētas projektu. Šajā jaunceltnē piedāvāsim iegādei gan studio tipa dzīvokļus, gan divistabu, trīsistabu un četristabu dzīvokļus. Mazākā dzīvokļa platība ir 43 kvadrātmetri, bet lielākā – 118 kvadrātmetri. Arī šiem dzīvokļiem  ir veikta pilnā apdare, kurā dominēs dabīgie materiāli. Komfortablus dzīves apstākļus un prognozējamus ekspluatācijas izdevumus mājas iemītniekiem nodrošinās elektroniskā komunālo pakalpojumu uzskaites sistēma.”

Projekta labiekārtotajā teritorijā plānots ierīkot bērnu rotaļlaukumu, kā arī automobiļu un velosipēdu novietnes. Dzīvokļu tirdzniecību Stabu ielā 100 BIG plāno uzsākt pavasarī, bet pirmie iedzīvotāji varēs pārcelties uz saviem jaunajiem mājokļiem 2019.gada beigās vai 2020. gada sākumā. Iepriekšpārdošanā mājokļi būs pieejami par 2300 eiro/m².

– Trīs projekti, par kuriem stāstīju,  ir dažādā būvniecības darbu stadijā. Bez tiem mums ir vēl divi objekti , kas pārredzamā nākotnē mūs nodrošinās ar darbu. Pirmkārt, tā ir vecas bāzes (noliktavas) ēka Rīgas centrā. Esam nodomājuši to pārvērst par modernām un laikmetīgām lofta stilā veidotām biroju telpām. Ēka ir ļoti interesanta; centīsimies saglabāt tās arhitektūras un vēsturisko autentiskumu, papildinot to ar mūsdienīgu apjomu. Plānojam šeit iegūt biroju iznomāšanai – kopumā 3000 kvadrātmetrus telpas. Šim projektam mums jau ir gatavs skiču projekts.

Vēl pašlaik ir uzsākta jaunas mājas Tallinas ielā 86a projektēšana. Tā būs mūsdienīga dzīvojamā māja ar, domājams, 23 dzīvokļiem. Tās būvniecību varētu uzsākt 2019.gadā vai mazliet vēlāk. Daudz kas būs atkarīgs no tā, kā sekmēsies tirdzniecība.

– Tas ir, − tuvākajos divos trijos gados BIG grupas kompānijām būs ko attīstīt un tirgot, vai ne?

– Mūsu plāni iesniedzas vēl tālākā nākotnē. Jau minētajiem projektiem sekos citi. Mēs esam optimistiski noskaņoti attiecībā uz Rīgas nekustamo īpašumu tirgus perspektīvām. Par jauniem un renovētiem mājokļiem interese ir ļoti liela, un cenas pakāpeniski aug. Cilvēki par dzīvokļu iegādi mūsu projektos sāk interesēties vēl pirms oficiālās tirdzniecības uzsākšanas. Mūsu iepriekšējā attīstītāju biznesā gūtā pieredze un izjūtas saka, ka saprātīgas intereses par jaunu dzīvokļu iegādi kāpumam var būt ilgstošas tendences raksturs. Un, ja tā, tad mēs turpināsim attīstīt jaunus projektus.

Attīstītāju grupa Baltic Investment Group ( BIG ) darbojas nekustamo dzīvojamo un komercīpašumu tirgū Latvijā kopš 2010 gada. Grupas sastāvā ietilpst kompānijas, kuras specializējAs jaunu dzīvojamo un biroju ēku būvniecībā, kā arī jau esošo objektu renovācijā. Mūsu bizness – tā ir pilna cikla attīstība – sākot no optimālās investīciju stratēģijas noteikšanas līdz veiksmīgai nekustamā īpašuma pārdošanai vai objekta pārvaldīšanai.