Jekaterina Mehtijeva, uzņēmuma River Properties izpildvadītāja

Septembrī Rīgas vēsturiskajā Āgenskalna rajonā tika uzsākta dzīvokļu tirdzniecība unikālā, ekoloģiskā dzīvojamajā projektā – pilnībā atjaunotā un pabeigtā koka mājā Amālijas ielā 5a. Šis komplekss solās būt viens no augstākās kvalitātes mūsdienu koka arhitektūras objektiem. Vienlaikus River Properties turpina attīstīt arī citus savus jaunos projektus un atjaunotos īpašumus - gan dzīvojamās mājas, gan biroju telpas. River Properties arī aicina Latvijas nekustamā īpašuma aģentus aktīvāk sadarboties projektu popularizēšanā.

Centrā - pircēju interese

Nekustamo īpašumu tirgus ir aktīvs neatkarīgi no tā segmentiem. Mēs šo aktivitāti novērojam gan projektos, kurus River Properties pabeidza pagājušajā gadā, gan tajos projektos, kuri atrodas aktīvajā attīstības stadijā. Mūsu piedāvājuma klāstā ir gan budžeta klases, gan premium klases mājokļi. Un pieprasījums ir augsts pilnīgi visiem mājokļiem.
2021. gada sākumā mūsu uzņēmumā noslēdza dzīvokļu pārdošanu renovētajā namīpašumā Stabu ielā 99. Kopumā tajā esošo 17 mājokļu realizācijai bija nepieciešami mazāk par sešiem mēnešiem pēc visu būvdarbu pabeigšanas.
Izremontētajā pagājušā gada otrajā pusgadā vēsturiskajā Rīgas mājā Miera ielā 5 līdz 2021. gada septembrim brīvi bija palikuši tikai astoņi no 33 dzīvokļiem. Un, redzot, kā notiek dzīvokļu prezentācijas, saprotam, ka īpašnieki nebūs jāgaida ilgi, lai arī lielākā daļa no tiem ir plaši iekšpagalma dzīvokļi, ar platību, kas pārsniedz 100 kvadrātmetrus. Miera ielas 5 dzīvokļu tirdzniecību plānojam pabeigt tuvākajā laikā. Dzīvokļu realizāciju veicinās arī mūsu piedāvātā konkurētspējīgā cena, kas dzīvokļiem ar labākajiem atlikušajiem plānojumiem ir 1 400 -1 500 eiro apmērā par kvadrātmetru.
2021. gada pavasarī River Properties tirgū nāca ar spilgtu renovētu un vēsturisku namīpašumu: tas ir premium klases namīpašums K. Barona ielā 6. Vēsturiskajā namā ir 12 dzīvokļi, kuros mēs izmantojām sev jaunas, augstas kvalitātes dizaina un pilnas apdares standartu. Ēkā ir saglabāti un atjaunoti daudzi fasādes un iekšējie vēsturiskie elementi un veidojumi. Izremontēti gadsimtiem vecie kamīni. Tirgū augstu tika novērtēta tik pamatīga un rūpīga pieeja projekta detaļām. Kā arī mūsu piedāvātā cena, sākot no 3200 eiro par kvadrātmetru. Pieprasījumu pēc šāda produkta apliecina fakts, ka pirmie darījumi šajā mājā tika veikti tieši ar plašiem dzīvokļiem, pēc šiem mājokļiem bija vērojams arī augsts ārvalstnieku pieprasījums. Rudens sākumā K. Barona ielā 6 brīvi bija palikuši pēdējie trīs dzīvokļi, kas nākamos īpašniekus iepriecinās ne tikai ar prestižo mājas atrašanās vietu, bet arī ar augstāko iekšējās apdares kvalitāti un lielisko skatu.
"Aizvadītā vasara mums pagāja, veicot remontu pabeigšanu un uzsākot darījumu reģistrēšanu zemesgrāmatā vēl vienā galvaspilsētas rekonstruētajā namīpašuma projektā, – tā ir četrstāvu ēka Zeļļu ielā 3 (Āgenskalnā). Mēs galvaspilsētas tirgum piedāvājām 13 pilnībā atjaunotus dzīvokļus un divas komerctelpas. Visiem dzīvokļiem, kuru rezervācija tika uzsākta pavasara vidū, jaunie īpašnieki jau ir atrasti. Šajā projektā pārdotās dzīvojamās platības vienības vidējā cena bija tuvu 2 200 eiro par kvadrātmetru," piebilst šī projekta vadītājs Sandis Brengulis.

Amālijas iela 5a

River Properties Pārdošanas nodaļa ļauj mums turēt roku uz tirgus pulsa, precīzi nojaust klientu pieprasījumu un operatīvi reaģēt uz viņu vajadzībām. Pēdējā gada laikā mēs vērojam noturīgu interesi par renovētām daudzdzīvokļu mājām labās atrašanās vietās, ar izremontētām kāpņu telpām un labiekārtotiem pagalmiem. Vēlme apmierināt šādu pieprasījumu ir veidojusi mūsu jaunā Rīgas projekta koncepciju: tas ir dzīvojamais namīpašums Amālijas ielā 5a (Āgenskalnā). Mūsu piedāvājumu sarakstā projekts ir unikāls ar to, ka tā ir koka ēka, ko mēs ne tikai atjaunojam, bet arī piebūvējam trešo, mansarda, stāvu. Šo profesionālā ziņā sarežģīto darbu veikšanai ir pieaicināti Latvijas vadošie kokizstrādājumu meistari. Pēc būvniecības procesa pabeigšanas, kas paredzēts 2022. gada pavasarī, māja Amālijas ielā 5a kļūs par vienu no kvalitatīvākajām koka mājām Rīgā, par to ir pārliecināti arhitekti, būvnieki un visi tie, kuri ir iesaistīti šajā projektā.
Māja Amālijas ielā 5a būs atbilstoša šodienas prasībām. Tā ir mazstāvu māja ar četrām ieejām, 32 dzīvokļiem, no kuriem četri ir divu līmeņu dzīvokļi. Reaģējot uz pēcpandēmijas pieprasījumu, mēs saviem klientiem piedāvājam plašākus plānojumus. Ir palielināts trīsistabu un četristabu dzīvokļu skaits. Dzīvokļi klasiskajā versijā ir no 21 līdz nedaudz vairāk par 100 kvadrātmetriem. Tomēr līdz rudens beigām, kamēr būvniecība ir agrīnā stadijā, uzņēmums River Properties ir gatavs operatīvi reaģēt uz klientu vēlmēm, kuriem nepieciešami piecistabu dzīvokļi, – pastāv iespēja apvienot blakus esošos dzīvokļus. Dzīvokļos ar divām un vairākām guļamistabām, kur vien tas ir iespējams, tiks aprīkotas ar atsevišķām ģērbtuvēm, redzam, ka klienti tos ļoti novērtē. Kā arī dzīvokļi, kuru platība ir lielāka par 65 kvadrātmetriem, tiks aprīkoti ar diviem sanitārajiem mezgliem.
Projekts ir ekoloģisks un videi draudzīgs, tas ir elpojošs. Fasāde ir nosiltināta un pārklāta ar lineļļas krāsu, kurai ir lieliskas ekspluatācijas īpašības. Griestu augstums Amālijas ielas 5a pirmā stāvā dzīvokļos būs 2,85 metri, otrā stāva dzīvokļiem – 2,75 metri, bet trešā stāva (bēniņu) – 3,8 metri.
Dzīvokļos uzstādīti trīskameru koka stikla pakešu logi ar zemu siltumvadītspējas koeficientu. Tie ir plaši un saulainā laikā piepildīs dzīvokļu iekštelpas ar dienasgaismu. Dzīvokļu plānojums ir veidots tā, lai logi pēc iespējas būtu vērsti gan uz ielu, gan pagalmu.
Pircējiem visi dzīvokļi būs pieejami ar augstu kvalitatīvu pilno apdari neatkarīgi no ēkas stāva, un tā būs augstāka nekā citos jaunajos tirgū piedāvātajos projektos. Grīdas segumam mēs izmantojam masīvos parketa dēļus, sanitārajos mezglos tiks ieklātas mūsu partnera – uzņēmuma Trentini– keramikas flīzes, kas liecina par augstu kvalitāti. Sanitārajos mezglos tiks izmantota pazīstamā latviešu ražotāja Casa Di Vanna produkcija, vācu Grohe ražotie jaucējkrāni un aksesuāri, kas pazīstami to pierādītās kvalitātes dēļ.
Papildus dzīvokļiem nākamajiem īpašniekiem tiek piedāvāts iegādāties mantu glabāšanas telpas, kas atrodas pagrabstāvā, kopā pieejamas būs divdesmit telpas. Rūpējoties par iedzīvotāju komfortu, iekšpagalmā piedāvājam 12 autostāvvietas. Lielākā teritorijas daļa tiek atvēlēta labiekārtotam pagalmam ar bērnu rotaļu laukumu un atpūtas vietām iedzīvotājiem.
Dzīvokļu pārdošana Amālijas ielā 5a tika uzsākta no septembra, cenas sākas no 2 000 eiro par kvadrātmetru. Nekustamā īpašuma mākleriem varētu būt interesanti, ka, lai arī River Properties ir sava Pārdošanas nodaļa, visos mūsu projektos mēs aktīvi sadarbojamies ar starpniekiem no citiem uzņēmumiem. Mūsu dzīvokļus un komerctelpas saviem klientiem veiksmīgi piedāvā tādu uzņēmumu pārstāvji kā Latio, Latvia Sothby`s International Realty, HomeRiga, Starlex un Kivi. Mēs esam atvērti abpusēji izdevīgām biznesa attiecībām arī ar citiem tirgus dalībniekiem.

Jaunas nišas

Visa dzīve ir nemitīga kustība. River Properties biznesa attīstības stratēģija paredz arī jaunu darbības nišu apgūšanu. Jāatzīmē, ka kopš šī gada pavasara pēc ilgstošām saskaņošanas procedūrām ir uzsākta jauna septiņu stāvu A klases biroju kompleksa būvniecība Rīgas centrā, K. Barona un Pērses ielas krustojumā. Abu māju teritorija ir gandrīz 7 500 kvadrātmetri, un tās atrodas K. Barona ielā 30a un Pērses ielā 2a. Pirmie īrnieki kompleksā varēs iekārtoties nākamā gada rudens beigās.
Par nākotnes klientiem mēs redzam Latvijā strādājošus starptautiskus uzņēmumus, kuri vēlas pārcelties no vecām ēkām Rīgas centrā uz energoefektīvākām un modernākām telpām. Mūsu projektā mēs nodrošināsim viņiem mūsdienīgu darba vidi, lielisku transporta satiksmi un atrisināsim stāvvietu problēmas – zem ēkas ir plaša pazemes autostāvvieta.
Vēl viens River Properties jaunums – 2022. gadā Rīgā, K. Barona ielā 73, tiks uzsākta jauna daudzdzīvokļu īres nama būvniecība. Pašlaik notiek pēdējie saskaņošanas darbi. Sīkāku informāciju par šo kompleksu varēsim paziņot vēlāk: šī gada beigās vai nākamā gada sākumā. Kā arī informēsim tirgu par mūsu jaunajiem nākotnes projektiem, kurus mūsu uzņēmuma darbinieki nepārtraukti meklē.