Gaidas ir attaisnojušās – tā starptautiskās kompānijas AFI Europe vadība ir novērtējusi būvējamā jaunā kvartāla Trebū Home pirmo divu māju dzīvokļu tirdzniecības rezultātus. Ir dots starts projekta nākamās kārtas attīstīšanai, tā sastāvēs no četrām dzīvojamām mājām. Vēl trīs mājas ir projektēšanas stadijā.
Trebū Home ir viens no Rīgas vērienīgākajiem projektiem, ko īstenos tuvākajos gados. Apbūvētāja AFI Europe iecere: desmit gadu laikā no būvniecības uzsākšanas dienas Pļavniekos teritorijā starp Lubānas, Salnas un Kupriču ielām tiks uzbūvēts ne mazāk par 25 dzīvojamajām mājām ar kopumā 1500 dzīvokļiem un komerciālajām platībām. Projekta īstenošanai nepieciešamo investīciju apmērs tiek lēsts 150 milj. eiro apmērā. Šī summa ietver ne tikai dzīvojamo objektu būvniecību, bet arī visas vairāk nekā 10 hektāru plašās piegulošās teritorijas labiekārtošanu.
Projekts tika uzsākts 2017.gadā ar divām piecstāvu dzīvojamajām mājām. 2018. gada decembrī tās tika nodotas ekspluatācijā, papildinot Rīgas mājokļu fondu ar 108 dzīvokļiem. Piedāvājums ietvēra pilnu klāstu no studio tipa līdz četristabu dzīvokļiem. Šodien, kad pēc šo māju uzbūvēšanas ir pagājis nepilns gads, ir pārdoti gandrīz 90 % dzīvokļu.

Trebū Home Kvartāla jaunās kārtas ietvaros tiks uzbūvētas vēl četras daudzdzīvokļu mājas. Tās visas plānots uzbūvēt līdz 2020.gada beigām, papildinot Rīgas dzīvojamo fondu ar 178 jauniem dzīvokļiem. „Mūsu gaidas saistībā ar tirdzniecības tempiem attaisnojās,” stāsta Trebū Home tirdzniecības vadītāja Marina Šablovska. „Tas ļauj runāt par to, ka mums ir izdevies uztaustīt to pieprasījumu, kuru šobrīd veido vietējie klienti. Praktiski visi Trebū Home pircēji ir vietējās jaunās ģimenes ar bērniem un arī jaunie speciālisti. Lielākā daļa klientu dzīvokļu pirkšanas darījumus kārto, piesaistot valsts atbalsta programmu, kuru īsteno valsts finanšu institūcija Altum. Izvēloties mājokli, cilvēki to dara pamatīgi un bez steigas. Klienti atzīst, ka mūsu projektā viņiem patīk tādi budžeta klases jauno projektu reti parametri kā augsti griesti (mums to augstums ir līdz 2,9 metriem), plašas ieejas halles, pārdomāts plānojums, labiekārtota teritorija, laba skaņas izolācija, augsta energoefektivitāte."
Kvartāla jaunās kārtas ietvaros tiks uzbūvētas vēl četras daudzdzīvokļu mājas: divas piecstāvu un divas sešstāvu. Tās visas plānots uzbūvēt līdz 2020.gada beigām. Šo jauno ēku kopējā platība pārsniegs 14 000 m², un papildinās Rīgas dzīvojamo fondu ar 178 jauniem dzīvokļiem. Dzīvokļu piedāvājuma formāts paliks tāds pats kā pirmajās mājās: studio tipa dzīvokļi un dzīvokļi ar vienu, divām un trim guļamistabām.
Vispopulārākie ir dzīvokļi ar divām un trim guļamistabām. Pirmā stāva dzīvokļiem, līdzīgi kā pirmās kārtas dzīvokļiem, būs katram sava terase, bet pārējo stāvu dzīvokļiem – balkoni ar platību 5,3 − 6,4 m².
„Ņemot vērā lielo pieprasījumu, mēs, sākot otrās kārtas būvniecību, uzsākām tirdzniecību divās no četrām būvējamajām mājām,” par jaunumiem stāsta Marina Šablovska. – Pirmajā mājā Kupriču ielā 1B sešos stāvos būs 35 dzīvokļi. Plašākais no tiem būs četristabu dzīvoklis – tā platība kopā ar terasi būs 106 m². Tas būs arī visdārgākais – 157 700 eiro. Vislētākais no brīvajiem dzīvokļiem maksā 89 200 eiro. Pirmajā tirdzniecības mēnesī jau ir rezervēti trīs dzīvokļi. Otrajai mājai ir pieci stāvi, divas kāpņu telpas un kopumā 54 dzīvokļi. Tās adrese ir Kupriču 1G. Šeit pircēju izvēlei ir gan studio tipa dzīvokļi (34,9 m², cena 66 000 eiro), gan arī četristabu dzīvokļi ar 106 m² platību, tostarp 38,5 m² lielu terasi. Šādu dzīvokļu cena ir 132 500 eiro. Piebilde: šis dārgākais piedāvājums (147 500 eiro) jau ir rezervēts. Šobrīd ir rezervēti jau pieci dzīvokļi.
Uzsākot projekta otro kārtu, AFI Europe turpina ievērot savu ilgtermiņa kvartāla attīstīšanas stratēģiju. Pašlaik arhitekti un projektētāji izstrādā jaunā dzīvojamā kvartāla nākamo trīs māju projektus. Plānots, ka visa nepieciešamā dokumentācija būs gatava 2020.gadā un to būvniecības darbus apbūvētājs sāks 2021.-2022.gadam.