Galvaspilsētas Elizabetes ielas un Vecrīgas elites mājokļu segmentu ir papildinājuši jauni piedāvājumi: projektu Elizabetes Rezidences un Vilhelma nami 33 dzīvokļi. Abi projekti ir pilnībā pabeigti, un pagājušajā vasarā apbūvētājs Luxury Living Latvia pabeidza to iekšējo piepildījumu. Tagad dzīvokļi gaida savus pircējus.
Vilhelma nami
Mēģinot noteikt, kuram no Luxury Living Latvia diviem jaunajiem projektiem ir augstāks statuss, jāatzīst, ka tas ir projekts Vilhelma nami. Tas atrodas pašā galvaspilsētas sirdī – Vecrīgā –, turklāt arī vēstures šleife tam ir iespaidīgāka. „Vilhelma nami, ko veido Miesnieku ielā 13., 15. un 17.nams, ir XVII un XVIII gadsimtā būvētu ēku arhitektūras ansamblis. Ilgais un rūpīgais remonts, restaurācija un statusa mainīšana mums deva iespēju iegūt mūsdienīgu elites klases dzīvojamo kompleksu ar vēsturiskām fasādēm un unikālu auru, kas ļauj šo kompleksu uzskatīt par unikālu un noturīgu pret jebkādām nekustamo īpašumu tirgus pārmaiņām,” ir pārliecināts kompānijas Luxury Living Latvia vadītājs Vladimirs Skļarovs.
Miesnieku ielas 13., 15. un 17.nama komplekss ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Šī iemesla dēļ būvniecības darbi tika veikti, ņemot vērā nepieciešamību saglabāt ēku unikālo vēsturisko mantojumu. Fasādes, masīvās koka sijas, senais apmetums, divi simtgadīgi lifti, kas savulaik tika izmantoti mēbeļu pacelšanai, no viduslaikiem mantotas dažādas tehnoloģijas, kas ēkām nodrošināja papildu stabilitāti, kalumus un daudz ko citu – viss, ko varēja atjaunot, tika atjaunots, piesaistot Latvijas vadošos attiecīgo jomu speciālistus. Neapstrādātās akmens un mūra virsmas, izmantojot dizaineru radošos risinājumus, izdevās organiski iekļaut jauno dzīvojamo telpu interjeros.
Kā jau pienākas vēsturiskam objektam, Vilhelma namu ēkām ir divas ieejas: parādes ieeja un ieeja no sētas puses. Uzreiz aiz parādes durvīm paveras vestibils, kuru, tā kā tās aizmugurē ir stikla siena, piepilda dabīgs apgaismojums. Plašais vestibils ir iecerēts kā vieta, kur satikties un kopīgi pavadīt laiku. Šeit ir radīti komfortabli apstākļi kinofilmu skatīšanai, sporta pasākumu un koncertu rīkošanai, savukārt intelektuālu azartspēļu cienītājiem iepatiksies profesionālais pokera galds. Nākamajiem Vilhelma namu iemītniekiem būs pieejams arī kompleksa kreisajā pusē izvietotais restorāns Piazza Italiana, kas savas gadu ilgās darbības laikā jau ir paguvis iegūt popularitāti. Savukārt projekta cokola daļā, no Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcas puses, ir izveidots mājīgs iekšpagalmiņš.
Projektā Vilhelma nami ir pavisam 12 oriģinālu dzīvokļu ar citam no cita atšķirīgu plānojumu. To platība 75–180 m². Tas – gadījumā, ja tiek pirkta tikai viena dzīvojamā vienība. Pastāv arī iespēja apvienot vairākus dzīvokļus. Plašākajos no tiem – divu līmeņu dzīvokļos – ir uzstādīti klusi lifti, kas dzīvokļu iemītniekiem nodrošinās papildu komfortu.
Miesnieku ielas 13., 15. un 17.nama komplekss ir izremontēts un ir gatavs uzņemt iemītniekus. Dominējošā krāsa ir baltā. Absolūti visi dzīvokļi ir gatavi uzņemt jaunos īpašniekus jau tūlīt pēc pirkšanas formalitāšu nokārtošanas. Iekšējās dzīvojamās telpas iepriecina ar kompānijas Leicht virtuvēm (tās izstrādātas pēc individuāla pasūtījuma un aprīkotas ar Kuppersbusch un Miele iebūvētu tehniku, sanitārajiem mezgliem, kuros atspulgus met vadošo itāļu ražotāju zīmolu santehnikas izstrādājumi. Kopējo iespaidu papildina dizaineru izstrādātais istabu mēbelējums, kurā izmantoti vācu un itāļu zīmolu Hulsta, Bonaldo, Paltrona Frau un Flou izstrādājumi, savdabīgi iebūvētie skapji, eleganti biezie un plānie aizkari un arī mūsdienīgi apgaismojuma risinājumi. Papildu mājīgumu katrā dzīvoklī rada Francijas ražotāja Focus kamīns un individuāli regulējama ventilācijas un apkures sistēma ar gaisa kondicionēšanas funkciju. Informāciju par temperatūras režīmiem, kā arī daudziem citiem dzīvokļa parametriem un to regulēšanu var saņemt, izmantojot gudrās mājas sistēmu. Visās virtuvēs un vannasistabās ir siltās grīdas. Dzīvokļos ir arī ugunsdzēsības un apsardzes signalizācija, videonovērošanas sistēma, ir pievadīts ātrs internets un televīzija.
Apbūvētāja īpaša lepnuma avots šajā projektā ir mini spa centrs. Tajā lāvas telpa apvienota ar īpaši apstrādātu termodēli, nelielu peldbaseinu ar ūdens lielgabaliem divās pusēs un baļļu, kurā esošo ūdeni var atdzesēt līdz +4 °C. Turpat netālu iedzīvotājus veselīgam dzīvesveidam aicina pievērsties vairāki ekotrenažieri un hanteles, kuru daļas ir izgatavotas no dabiska koka un simbolizē saudzīgu attieksmi pret dabu.
2019.gada vasaras beigās projektā Vilhelma nami no 12 tajā esošajiem dzīvokļiem brīvi pieejami bija 10. Cenas šajā ekskluzīvajā nekustamajā īpašumā, kas atrodas galvaspilsētas vēsturiskajā sirdī, ir aptuveni 6500 eiro/m² – ja dzīvoklim ir veikta pilnā apdare, tas ir mēbelēts un visu piepildījumu. Pirkuma cenā kā bonuss ir iekļautas pagraba telpas (katra 8–12 m²) personīgo mantu glabāšanai.
Elizabetes Rezidences
Otrs kompānijas Luxury Living Latvia jaunais Rīgas projekts ir kapitāli izremontēta sešstāvu ēka Elizabetes ielā 18. Projekta nosaukums − Elizabetes Rezidences. Ēka ir slavena tādēļ, ka tās autors ir latviešu nacionālās arhitektūras pamatlicējs Jānis Baumanis. Padomju ēras beigās un pirmajos gadu desmitos pēc neatkarības atjaunošanas šis slavenā meistara rokudarbs bija visai viduvējā tehniskā stāvoklī, līdz to nopirka tās pašreizējais īpašnieks. Tieši Luxury Living Latvia, atjaunojot pat fasādes oriģinālo rozā krāsu, nodrošināja arhitektūras šedevram tā cienīgu spožumu– tādu, kāds tas bija pirms vairāk nekā 120 gadiem. Vienlaikus, saglabājis savu ārējo veidolu un ieguvis jaunus nesošos pārsegumus, Elizabetes ielas 18.nams ieguva arī jaunu piepildījumu, kas tam nodrošina izsmalcināta un visām mūsdienu prasībām atbilstoša mājokļa statusu. Elizabetes Rezidences pirmajā fasādes stāvā ir izvietotas divas plašas komerciālās telpas (180 un 150 m²), kurās tiks izvietoti veikali un respektabli biroji. Dzīvokļi ir izvietoti, sākot no otrā stāva. Pavisam ir 21 dzīvoklis, un to platība ir no 59 līdz 145 m². Visplašākie ir divu līmeņu dzīvokļi – tādu ir trīs.
Absolūti visi Elizabetes ielas 18.nama dzīvokļi jau ir gatavi. To apdare ir veidota vairākos stilistiskos virzienos. Nemainīgi šajā namā ir tas, ka apdarē ir izmantoti luksusa materiāli: grīdas istabās ir no masīvkoka, vannasistabās un priekšnamos – izmantots dabiskais akmens vai marmors. Visa apdare ir veikta visaugstākajā līmenī. Keramikas sanitārā tehnika – Falper, Zucchetti, Teuco un Bisazza, Tubes radiatori, vācu firmas Jung sienas kontakti un slēdži. Dzīvokļos ir uzstādītas ventilācijas un gudrās mājas sistēma, ir uzbūvēti īsti kamīni. Tiesa, Elizabetes ielas 18.namā atšķirībā no Luxury Living Latvia otra projekta, aktīvi piedaloties dizaineriem, ne visi ir mēbelēti, bet tikai astoņi dzīvokļi. Pārējo dzīvokļu pircēji var paši izvēlēties mēbelējumu vai arī izmantot apbūvētāja uzņēmuma dizaineru pakalpojumus.
Dzīvokļos šī kompleksa iedzīvotāji nokļūs, izejot caur halli, kuras grīdas un arī visu kāpņu telpu un kāpņu laukumiņu grīdas klāj marmors vai mīkstais grīdas segums. Tas ir harmoniski saskaņots ar dabisko apgaismojumu, kas ieplūst cauri augšā esošajai ātrijai.
Atšķirībā no daudzām citām Rīgas centra vēsturiskajām ēkām Elizabetes ielas 18.namā ir pazemes garāža. Tajā gan vieta ir tikai astoņiem automobiļiem, kas uz savām stāvvietām tiek nogādāti automātiski. Taču pagalmā ir vēl piecas vietas, kur automobiļus var atstāt pa nakti. Papildus tam visiem dzīvokļiem ir boksi personīgo mantu glabāšanai – to platība ir 3–9,9 m².
– Vasaras beigās projektā Elizabetes Rezidences tika noslēgti divi darījumi, – paskaidro Vladimirs Skļarovs. – Abos projektos esam pabeiguši vispārēju uzkopšanu un augusta beigās sāksim tos virzīt tirgū. Projekta Elizabetes Rezidences brīvos dzīvokļus tirgojam vidēji par 5500 eiro/m². Tā ir cena ar visu mēbelējumu un interjeru.
– Kāda, jūsuprāt, varētu būt Rīgas centra elites mājokļu segmenta nākotne? – vaicā žurnāls M2 un portāls varianti.lv.
– Mēs, Luxury Living Latvia, esam dziļi pārliecināti, ka superekskluzīvo mājokļu segments būs pieprasīts vienmēr un ka pieprasījums pēc šī segmenta mājokļiem ir un būs noturīgs. To spilgti apstiprina Jūrmalā vērojamā situācija. Tur klienti labi pērk vai nu mājokļus budžeta klases jaunajos projektos par 1500-2000 eiro/m², vai arī visdārgākos mājokļus. Analoģiska aina ir vērojama arī Rīgā. Tā ir raksturīga jebkādam tirgus stāvoklim. Vienīgi jāpatur prātā, ka piesātināta piedāvājuma apstākļos klienti izvēlas cenas un kvalitātes attiecības ziņā vislabākos produktus. Ar to projektos Elizabetes Rezidences un Vilhelma nami viss ir lieliskā kārtībā. Mēs šajos projektos esam ieguldījuši milzīgu darbu. Savus projektus mēs orientējam uz tiem bagātajiem klientiem, kam ir svarīgs noteikts dzīves stils un kas ir gatavi maksāt par viņu mājokļa atbilstību šīm prasībām. Atzīmēšu, ka abiem mūsu kompleksiem esam noslēguši līgumus ar pieczvaigžņu viesnīcām par konsjerža pakalpojumu nodrošināšanu. Mēs lieliski saprotam, ka gada laikā savus dzīvokļus nepārdosim, taču par to, ka lielākā to daļa savus īpašniekus iegūs tuvāko divu triju gadu laikā, mums šaubu nav.