"Swedbank" arī šogad hipotekārajiem kredītņēmējiem piedāvās 0% bankas pievienoto likmi uz gadu no aizdevuma izsniegšanas brīža, aģentūru LETA informēja bankas pārstāvji. "Swedbank" dati par izsniegtajiem aizdevumiem 2023.gadā liecina, ka pieprasījums pēc dzīvokļu iegādes A klases energoefektīvos mājokļos, kas celti pēdējo triju gadu laikā, audzis par 40%, savukārt privātmāju iegādes un būvniecības - vairāk nekā divas reizes, salīdzinot ar 2022.gadu. "Swedbank" Privātpersonu pārvaldes vadītāja Karīna Kulberga informē, ka, ņemot vērā nenoteiktos ekonomikas apstākļus un augstās EURIBOR procentu likmes, jau pērn banka klientiem piedāvāja 0% bankas pievienoto likmi energoefektīviem mājokļu kredītiem, tādējādi sekmējot pāreju uz "zaļākiem" mājokļiem. Kopumā ar 0% bankas pievienot likmi pagājušajā gadā kredītos izsniegti 90 miljoni eiro. Šo piedāvājumu izmantoja 640 ģimeņu.

Kopumā pērn no visiem izsniegtajiem hipotekārajiem kredītiem 38% bija mājokļu iegādei, kas celti pēdējo triju gadu laikā, kamēr 21% - mājokļiem, kas būvēti no 2000. līdz 2020.gadam. Vidējā aizdevuma summa dzīvokļa iegādei A klases energoefektīvā ēkā pērn bija 120 000 eiro, savukārt energoefektīvas privātmājas būvniecībai vai iegādei - vidēji 165 500 eiro.

Energoefektīvus mājokļus visbiežāk iegādājas iedzīvotāji vecumā no 33 līdz 35 gadiem, kuru mājsaimniecības kopējie ienākumi ir virs 3000 eiro. Dzīvokļus biežāk izvēlas iegādāties Rīgā - tuvāk darba vietai vai studijām, un tie pārsvarā ir jaunie speciālisti, kuriem pagaidām nav bērnu (60%). Savukārt privātmājas biežāk iegādājas Pierīgā - pārsvarā ģimenes, kurās aug bērni (74%).