Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu vidējā cena šogad oktobrī salīdzinājumā ar septembri samazinājusies par 1,6%, bet kopš šā gada sākuma dzīvokļu cenas sarukušas par 7%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā. 2023.gada oktobrī sērijveida dzīvokļu vidējā cena Rīgā bija 852 eiro par kvadrātmetru, kas ir par par 47% mazāka nekā 2007.gada 1.jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi - 1620 eiro par kvadrātmetru. Kopš 2023.gada sākuma dzīvokļu cenas samazinājušās visos Rīgas lielākajos mikrorajonos. Lielākais cenu samazinājums kopš gada sākuma novērots Zolitūdē - par 10%, kamēr citos lielākajos Rīgas mikrorajonos cenas attiecīgajā periodā saruka 3-8% robežās.

Arī oktobrī, salīdzinot ar septembri, visos lielākajos Rīgas mikrorajonos novērots izteikts cenu samazinājums, tostarp atsevišķos mikrorajonos cenas samazinājās par 3%. Oktobrī konstatēts arī lielākais dzīvokļu vidējais cenu kritums šogad, teikts pārskatā. Oktobrī salīdzinājumā ar septembri būtiskākais cenu samazinājums bija Zolitūdē un Āgenskalnā, kur cenas mēneša laikā saruka par 3%. Vienlaikus mazākais cenas samazinājums oktobrī bija Rīgas dārgākajā mikrorajonā - Teikā, kur sērijveida dzīvokļu cenas pēdējā mēneša laikā saruka par 0,7%.

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas oktobrī saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena mēneša laikā samazinājās līdz 1069 eiro par kvadrātmetru. Savukārt zemākā viena kvadrātmetra vidējā cena oktobrī bija Bolderājā - 653 eiro par kvadrātmetru, kas oktobrī arī samazinājās.

Oktobrī dārgākie dzīvokļi joprojām bija 119. un 104. sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 51 000 līdz 55 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt lētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 30 000 līdz 41 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kurās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 27 000 līdz 43 000 eiro atkarībā no mikrorajona.