Rīgā sērijveida dzīvokļu cenas šogad deviņos mēnešos sarukušas par 5,5%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā. Tajā minēts, ka septembrī sērijveida dzīvokļu vidējā cena samazinājās līdz 866 eiro par kvadrātmetru. Vienlaikus sērijveida dzīvokļu vidējā cena šogad septembrī bija par 47% zemāka nekā 2007.gada 1.septembrī, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi - 1620 eiro par kvadrātmetru.

Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu vidējā cena septembrī salīdzinājumā ar augustu samazinājās par 1,4%. 2023.gada septembrī visos lielākajos mikrorajonos tika novērots izteikts cenu samazinājums, turklāt tieši septembrī novērots lielākais cenu kritums kopš šā gada sākuma, teikts pārskatā. Lielākais cenu samazinājums kopš gada sākuma Rīgas mikrorajonos novērots Zolitūdē (-7,3%), kamēr citos Rīgas lielākajos mikrorajonos cenas šogad samazinājās 2-7% robežās. Septembrī sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena vienistabu dzīvokļiem samazinājās 1,5%, divistabu - par 1,7%, trīsistabu - par 1,3% un četristabu dzīvokļiem - par 1%. Septembrī visos Rīgas lielākajos mikrorajonos tika novērots cenu samazinājums. Būtiskākais cenu samazinājums novērots Mežciemā, kur cenas mēneša laikā samazinājās par 2,8%. Mazākais cenu samazinājums septembrī novērots Rīgas dārgākajā mikrorajonā - Teikā. Tur sērijveida dzīvokļu cenas pēdējā mēneša laikā saruka par 0,6%.

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas septembrī saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena mēneša laikā samazinājās līdz 1076 eiro par kvadrātmetru. Viena kvadrātmetra zemākā vidējā cena septembrī bija Bolderājā - 665 eiro par kvadrātmetru, kas septembrī arī samazinājās. Septembrī dārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 51 000 līdz 55 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt lētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 31 000 līdz 43 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kurās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 28 000 līdz 43 000 eiro atkarībā no mikrorajona.