VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) rīkos izsoli nekustamajam īpašumam ar komerciālas darbības potenciālu Skārņu ielā, Rīgas vēsturiskajā centrā pie Svētā Pētera baznīcas, aģentūru LETA informēja VNĪ pārstāvji. Izsolē nekustamā īpašuma sākumcena ir noteikta 519 000 eiro apmērā. Izsoles solis ir 5000 eiro.
 
VNĪ norāda, ka izsolē pieejamā ēka atrodas uz vienas no Vecrīgas senākajām ielām - Skārņu ielas - kura izveidota 13.gadsimta sākumā kā vācu apmetnes centrālā iela. Nams Skārņu ielā 4 celts 15.gadsimtā, un tā pārbūve pēc Bīriņu muižas pils arhitekta Frīdriha Vilhelma Hesa projekta sākta 1875.gadā. Ēka ekspluatācijā nodota 1886.gadā. Fasādes atjaunošanas darbi veikti 2018.gadā. Nams ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa "Dzīvojamo ēku komplekss" sastāvdaļa.
 
Attiecīgais nekustamais īpašums ietver zemesgabalu 250 kvadrātmetru platībā un ēku ar komerciālas izmantošanas potenciālu, kuras kopējā platība ir 538,9 kvadrātmetri. Ēkai ir četri stāvi un pagrabs. Tehniskais stāvoklis ir apmierinošs, un kopējais nesošo konstrukciju nolietojums ir 37,5% apmērā. 
 
Nekustamajam īpašumam piederošajā zemes gabalā atrodas AS "Rīgas siltums" siltumtrase, uz zemes gabala ir arī betonēts pagalms un žogs. Ēkā atsevišķās vietās ir saglabājušies vēsturiskie sienas gleznojumi. Potenciālajiem investoriem jāņem vērā, ka ēkas virszemes stāvi pašlaik netiek izmantoti, un telpas nesenajā pagātnē nav tikušas renovētas, tāpēc ir nepieciešams veikt kapitālo remontu, norāda VNĪ pārstāvji.
 
Apkārtējā infrastruktūra ietver daudzstāvu dzīvojamās mājas ar komerciāla rakstura telpām ēku pirmajos stāvos, kā arī izglītības, viesmīlības un kultūras iestādes.
 
Nekustamā īpašuma Skārņu ielā 4 izsole notiks no 29.septembra līdz 30.oktobrim, un investoriem būs iespēja tai pieteikties līdz 19.oktobrim.