Jau šī gada beigās -- 2024. gada sākumā prestižais Rīgas Klusais centrs tiks papildināts ar jaunu, pilnvērtīgu daudzdzīvokļu māju, kas piedāvās elitārus īres dzīvokļus. Māja, kas atrodas Vīlandes ielā 11, ir viena no pirmajām jūgendstila ēkām Rīgā. Kā vēsta portāls "Delfi", Vīlandes 11 īstenotajā projektā tiks apvienots kapitāli rekonstruēts 1899. gadā būvēts vēsturisks namīpašums (kuram faktiski palikusi tikai fasāde, bet visi pārējie elementi nomainīti) un jauna pagalma ēka. Tirgū tiks piedāvāts 41 dzīvoklis, no kuriem 15 atrodas ēkas jaunajā daļā. Mājokļu platība svārstās no 80 līdz 240 kvadrātmetriem (ar terasi 310 kv.m).

Vēsturiskās ēkas fasādes daļas pirmajā un otrajā stāvā ir divlīmeņu dzīvokļi, kuru pirmajā stāvā iespējams veikt uzņēmējdarbību: šāda formāta mājokļiem ir sava ieeja no Vīlandes ielas. Attīstītājs plāno apmēbelēt gandrīz visus dzīvokļus, nodrošinot iebūvētās virtuves ar visu sadzīves tehniku, piedāvājot iebūvētos skapjus, gatavas saimniecības telpas... Precīzas īres cenas šobrīd netiek publiskotas, taču paredzams, ka tās būs tuvu 20 eiro par kvadrātmetru. Ja būs pieprasījums, Vīlandes ielas 11 kompleksa īpašnieki ir gatavi individuāli izskatīt jautājumu par mājokļa iegādi projektā. Piemēram, ja interese radīsies par plašo divu līmeņu penthausu.

Lai optimizētu komunālos maksājumus nākamajiem projekta iedzīvotājiem Vīlandes ielā 11, uz jaunbūves jumta notiek saules paneļu uzstādīšana, un būvniecības laikā tika izmantoti arī citi energoefektīvi risinājumi. Kompleksā paredzētas 16 autostāvvietas, no kurām piecas paredzētas elektromobiļu uzlādei. Atsevišķās telpās tiks ierīkota trenažieru zāle, kuru varēs apmeklēt visi projekta iedzīvotāji.