Rīgā tuvāko septiņu gadu laikā būtu jānosiltina ap 2000 ēku, otrdien Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē sprieda deputāti. Šāds mērķis esot noteikts Rīgas pilsētas ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānā.

Savukārt pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš komitejas sēdē atzina, ka RNP vērtē, cik daudz daudzdzīvokļu māju uzņēmums varētu nosiltināt, lai iekļautos šajā plānā. Viņš atzina, ka pašlaik nevar pateikt, kāds būs siltināto māju skaits, jo tas atkarīgs no daudziem faktoriem, taču viņam esot apņēmība, ka pašreizējā darbu intensitāte jākāpina desmitkārt. Ozoliņš arī minēja, ka pašvaldība var veicināt iedzīvotāju aktivitāti lēmumu pieņemšanā par māju siltināšanu. Viņš minēja citu pašvaldību pieredzi, kur, pieņemot lēmumu ar mājas siltināšanu, pašvaldība apņemas izremontēt kāpņutelpas.

Vēl viena iespēja, kā veicināt iedzīvotāju aktivitāti, iesaistoties māju siltināšanā, esot procentu maksājumu segšana. Ņemot vērā ēdējā laikā pieredzēto Eiribor likmes kāpšanu, kas sadārdzina kredītus, pašvaldība varētu lemt par palīdzību procentu maksājumu segšanai, ja procentu likmes pārsniedz kādu vēsturisko vidējo līmeni. Šādi risinājumi neprasītu no pašvaldības milzu fiinansējumu, bet varētu veicināt iedzīvotāju aktivitāti, lemjot par māju siltināšanu. Runājot par dzīvojamā fonda atjaunošanu un ēku renovāciju, RNP vadītājs uzsvēra, ka ir dažādas atbalsta programmas, bet primāri iedzīvotājiem ir jāsaprot, ka tas ir viņu, nevis pašvaldības īpašums, un līdz ar to ir svarīgi līdzdarboties šajā procesā.

SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" ir 100% Rīgas domei piederošs uzņēmums. Tā pārvaldīšanā ir vairāk nekā 3800 dzīvojamo māju un būvju ar kopējo platību vairāk nekā 7,5 miljoni kvadrātmetru. Uzņēmums 2022.gadā strādāja ar 61,973 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,6% vairāk nekā iepriekšējā gadā, kamēr kompānijas peļņa pieauga par 7,4% un bija 4,535 miljoni eiro.