Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju gaida turpmāku mājokļu cenu pieaugumu. Saskaņā ar SEB bankas pasūtīto aptauju šādu scenāriju prognozē 61,8% respondentu, starp citu pavasarī par to runāja tikai 42,6%.
Savukārt gaidāmajai mājokļu cenu samazināšanai 2021. gada rudenī tic tikai 5,9% aptaujāto. Vēl 17,8% uzskata, ka nākamajā gadā cenas paliks nemainīgas, savukārt 14,5% aptaujāto nebija skaidra viedokļa par iespējamo cenu dinamiku. Vairāk nekā citi mājokļu cenu pieaugumu prognozē Vidzemes iedzīvotāji - 74,5% respondentu un Kurzemē - 73,8%. Rīgā turpmāku mājokļa sadārdzināšanos par ticamāko attīstības variantu uzskata 57,6% tās iedzīvotāju.
Dainis Gašpuitis, SEB bankas ekonomists, komentējot aptaujas rezultātus, minēja, ka cenu un izmaksu pieaugums vēl nav sasniedzis savu kulmināciju. Tas nozīmē, ka pavasarī var sagaidīt turpmāku cenu pieaugumu. Viņaprāt, nav pamata uzskatīt, ka tuvākajā laikā Latvijas ekonomikā notiks kādas izmaiņas, kas pielīdzināmas pirmās globālās finanšu krīzes periodam. Vienlaikus SEB ekonomists tiem, kuri domā par nekustamā īpašuma iegādi, iesaka pareizi novērtēt tā nepieciešamību, savu vēlmi un finansiālās iespējas. Kā nekā riski nākotnē joprojām pieaugs.