Iemūrē kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm 10 dzīvokļu ēkas “Renaissance”, kas apvieno Rīgas centra šarmu un mūsdienīgu funkcionalitāti, pamatos

Nekustamo īpašumu attīstītājs uzņēmums SIA “LNK Properties”, ievērojot būvniecības tradīcijas, būvdarbu gaitā daudzīvokļu dzīvojamās mājas “Renaissance” Vesetas ielā 6, Rīgā pamatos iemūrē kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Uz pilsētas vēsturiskā centra un modernās Skanstes robežas – vietas, kurā satiekas Rīgas centra šarms un mūsdienīga funkcionalitāte – tiek
radīta septiņstāvīga 10 dzīvokļu ēka, kas savā arhitektoniskajā tēlā atspoguļo šīs atrašanās vietas unikālo raksturu. Arhitektūras un iekštelpu dizaina autori ir birojs “Sarma Norde”, savukārt būvdarbus veic viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā AS“LNK Industries”.

Iemūrējot kapsulu “Renaissance” pamatos, savu gandarījumu par projekta realizācijas gaitu pauž SIA “LNK Properties” valdes locekle, dzīvojamo nekustamo īpašumu departamenta vadītāja Aleksandra Strode, uzsverot, ka: „Vesetas 6 nams ir modernās pasaules uztveres kvintesence – „Renaissance” projekts sevī ietver infrastruktūras iespējas, ko sniedz tā apkārtne – veloceliņus, sabiedriskos pakalpojumus un komercfunkcijas; iekļauj sevī ilgtspējīgus inženiertehniskos risinājumus telpu komforta nodrošināšanā, kā arī, rūpējoties par ēkas iedzīvotāju ērtībām, paredz „gudrās mājas” risinājumus, klusus liftus, attālinātu skaitītāju nolasīšanu, elektroauto uzlādes vietas un daudzus citas mūsdienīgai ēkai raksturīgas sistēmas. “Renaissance” ir izcils piemērs kvalitatīvai arhitektūrai un ilgtspējīgai būvniecībai visā ciklā – šāda pieeja raksturīga ikvienam LNK PROPERTIES projektam.”

„Mēs esam pārliecināti, ka “Renaissance” izcili papildinās Rīgas centra ainavu ar mūsdienīgu, kvalitatīvu arhitektūru, kuras veidols sakņojas klasiski harmonisku proporciju meklējumos un izsvērtā, mierpilnā ritma progresijā ēkas apjomā, kas pausta mūsdienīgā, lakoniskā materialitātē. Mēs ticam, ka esam devuši savu artavu galvaspilsētas arhitektonisko vaibstu pilnveidošanā, veidojot kvalitatīvu un ilgtspējīgu vidi!”, turpina A. Strode

Projekts “Renaissance” ir askētisks tā izteiksmē, harmonisks Renesanses iedvesmotajās proporcijās un konceptuāli unikāls Rīgas centra vidē piedāvātās dzīves telpas ziņā. Ēkas unikalitātes pamatā ir izpratne par to, ka pilsētas centra dinamiskā ainava nav nodalāma no pilsētnieka dzīves telpas, un projekts izaicina ierasto izpratni par privātumu kā vizuālu nošķirtību no ielas telpas. Ēkas tēls un funkcionālais plānojums ir rūpīgi pārdomāts, lai katrs dzīvoklis apjomā tiktu uzsvērts kā individuāla dzīvojamā vienība un iekštelpas un ārtelpas būtu pilnībā norobežotas no citu dzīvokļu telpām, sniedzot netraucētu privātuma sajūtu. Tanī pat laikā plašie skati ļauj ieplūst pilsētas ainavai, tai šķērsojot un līdz ar sevi interjerā ienesot monumentālās fasādes kolonnas - mentālo robežu starp pilsētas un privāto dzīvojamo telpu.

Arhitektu birojs “Sarma Norde” caur savu vēstījumu nākotnes sabiedrībai vēlas paust, ka ēkas radīšana ir bijis unikāls un radošu izaicinājumu pilns process, kura rezultātā radītās vērtības, domājams, iegūs un saglabās savu nozīmīgumu kā pilsētas, tā pašu ēkas iemītnieku acīs, sniedzot iespēju aizvadīt vērā ņemamu dzīves daļu un harmoniskus tās brīžus dzīves telpā, pie kuras tapšanas procesā iesaistītie tik mērķtiecīgi ir darbojušies.

Jaubūvējumā ēka atrodas Rīgas modernajā centrā, kur apkaimes centrālo satiksmes artēriju veido Skanstes iela. Vesetas iela 6 ir kvalitatīva dzīves telpa Rīgas modernajā centrā, kur blakus esošajam Rīgas pilsētas vēsturiskajam un klusajam centram, veidojas mūsdienīga un augstvērtīga apbūve. Ēkas būvniecību AS “LNK Industries”, uzsākta pagājušā gada decembrī, un patlaban tiek veikta 2. un 3. stāva ārējo eksponēto kolonnu, 4. stāva sienu un kolonnu betonēšana, uzsākti sienu un starpsienu mūrēšanas darbi, kā arī notiek lietus ūdens kanalizācijas tīklu izbūve. Pavisam drīz tiks uzsākta 4. stāva pārseguma stiegrošana. Projekta būvniecību plānots pabeigt 2022. gada pavasarī. Kopējās projekta investīcijas ieskaitot zemes iegādi mērojamas 5,5 milj. EUR apmērā.