Pašlaik daudz laika pavadām mājās un arvien vairāk uzmanības pievēršam mājas iekārtojumam un kopējai atmosfērai tajā. Līdz ar pavasari izjūtam vēlmi svaigas vēsmas ienest arī iekštelpās. Lai šīs pārmaiņas ieviestu vienkārši un bez lieliem finanšu ieguldījumiem, "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības" ir sagatavojuši Jums piecus padomus, kuri palīdzēs atrast piemērotāko veidu vēlamā efekta panākšanai.

1. Esiet drosmīgi – ietērpiet māju skaistu krāsu buķetē
Krāsu izvēle, iespējams, ir viens no sarežģītākajiem, taču tai pat laikā rentablākajiem lēmumiem, labiekārtojot un dekorējot savas ģimenes ligzdiņu. Lai atvieglotu grūto izvēli, ir svarīgi nonākt pie vienotas krāsu shēmas, kuras pamatā ir trīs krāsas. Dominējošā krāsa sienām, sekundārā – lielajiem telpas elementiem, piemēram, dīvānam vai krēsliem, kā arī akcenta krāsa, kas parādīsies mazākos dizaina elementos, piemēram, spilvenos vai glītos gaismas slēdžos. Slēdžu ietvari visgarlaicīgāko sienu var padarīt interesantu.
Rūpējoties par detaļām un svaigām notīm uz katras mājas sienas, dizaina gaismas slēdžu ražotājs “JUNG” piedāvā slēdžus visdažādākajās krāsās - no klasiskiem, matētiem, baltiem līdz pat ekskluzīvai 64 toņu izlasei – “JUNG” krāsu kolekcija Les Couleurs Le Corbusier nodrošina izvēles iespējas un galvu reibinošus, krāšņus toņus jebkurai gaumei un telpai. Krāsām bagātie slēdži, rozetes un citi elektropārvaldības elementi telpai piešķirs unikalitāti, kas lieliski integrēsies kopā ar citiem dizaina elementiem mājā. 

2. Laime slēpjas mazajās lietās – pievērsiet uzmanību detaļām
Labiekārtojot savas mājas, vienmēr ir svarīgi pievērst uzmanību detaļām, jo tieši tās vietai piešķir raksturu un padara tās par mājām. Akcentu pievienošana ir lielisks dizaina risinājums, ko var izmantot, lai uzlabotu mājas kopskatu un piešķirtu tai pabeigtības un pārdomātības sajūtu.
Ne vienmēr mājas labiekārtošanā jāiegulda lieli līdzekļi, dažkārt pietiek vien ar minimāliem izdevumiem, lai radītu īsto atmosfēru. Lai izveidotu patiesi unikālu izskatu, iegādājieties dizaina elementus, kuri mijiedarbojas savā starpā, piemēram, tumšas mīkstās mēbeles atsvaidzinot ar krāsainiem spilveniem, plauktus ar vienotas krāsas bilžu rāmjiem un fotoalbumiem, savukārt uz ledusskapja kārtojiet mīlīgus magnētiņus un vēstījumus mājiniekiem. Jebkurš mazais pieskāriens, kas nāks no sirds, padarīs mājas interjeru personīgāku. Nebaidieties pieļaut kļūdas, ģimeniskās detaļas ir burvība, kas mums liek justies kā mājās.

3. Sniedziet savām mājām spožu personību
Apgaismojumam telpā ir ļoti liela loma – ar to jūs mājvietā varat ienest sajūtu un atmosfēras dažādību. Pareizais apgaismojums patiesi var radīt lielu atšķirību, padarot vistumšāko istabas stūri par mīlīgu un siltu atpūtas vietu. Teju ikviena telpa var kļūt par konfekti acij, ja lietā tiek likti moderni un vizuāli estētiski gaismas objekti, piemēram, čaukstīgās lustras, lodveida kupoli vai spuldzīšu virtene virs ēdamgalda.
Veicot izvēli, esiet uzmanīgi ar jaudīgajām un spožajām spuldzēm, kas mēdz apžilbināt. Spuldzes ar augstāku Kelvina rādītāju sniegs vēsāku toni, kas noderīgs birojiem, savukārt zemāks Kelvina rādītājs nodrošinās siltāku un omulīgāku toni guļamistabās un atpūtas zonās. Telpu apgaismojuma un atmosfēras pielāgošanai pieejami visdažādākie risinājumi, piemēram, aptumšošanas slēdžu risinājumi, kas sniegs iespēju regulēt apgaismojumu. 

4. Piešķiriet lietām otro elpu
Labs veids, kā neiztērēt daudz, veidojot vai papildinot mājas interjeru, ir ar “otrās elpas” precēm. Šāds lēmums nāks par labu ne tikai jūsu makam, bet arī videi. Apdomājiet iespēju jau esošo dīvānu un krēslus apvilkt ar jaunu un modīgu audumu, atsvaidziniet sienas ar trafaretu krāsojumiem. Dažādi raksti un zīmējumi uz sienām telpai piedos unikālu skanējumu.
Pēdējos gados par populāru izvēli kļuvušas pērļu medības “otrās elpas” veikalos un krāmu tirdziņos. Dodieties uz turieni, lai atrastu skaistus pītos grozus, rakstainus audumus, unikālus abažūrus esošajām lampām vai “vintage” stila paklāju viesistabai. Jūs būsiet pārsteigti, cik daudz skaistu un modīgu lietu varēsiet atrast. Nebaidieties iegādāties lietotu – tas ļaus radoši izpausties, atjaunojot antīkos labumus kopā ar mājiniekiem. Viss jaunais ir sen aizmirsts vecais. 

5. Ienesiet mājās dzīvību
Neatkarīgi no tā, vai vēlaties aizpildīt tukšu stūri vai izdaiļot ēdamgaldu, istabas augi piešķir dziļumu un raksturu jebkurai telpai. Augi un dažādi dabas elementi telpā ienes dzīvīgumu. Pievienojot ziedu kompozīcijas, istabas augus un dabiskus priekšmetus, piemēram, gliemežvākus vai akmeņu vāzes, kopējā mājas atmosfēra kļūs harmoniskāka, brīvāka un lieliski papildinās mājas interjera dizainu. Iegādājieties svaigus garšaugu podiņus virtuvei, palodžu puķu kastēs sastādiet savus mīļākos pavasara ziedus, bet viesistabas kafijas galdiņa vidū nosēdiniet kaktusu asumam.
Ir daudzi viegli kopjami augi, kurus jūs varat iegādāties savai mājai un kuri priecēs ilgus gadus, ja tos pareizi kops. Mēģiniet izvairīties no mākslīgajiem augiem un piestrādājiet pie rūpēm par īstajiem, ja tas līdz šim nav izdevies.
Esiet radoši un nāciet klajā ar jaunām idejām. Mājas interjera iedvesmu varat smelties dažādi, piesaistot profesionāli vai paša spēkiem, veicot izpēti tīmeklī. Omulība un labsajūta mājās ir ļoti svarīga, lai ikviens no mums justos ērti un patīkami vidē sev apkārt, tāpēc rūpējieties par to. Izmantojiet šos padomus un ķerieties klāt savas mājas labiekārtošanai!