Vispieprasītākie Rīgas centra nomalēs ir divistabu un trīsistabu dzīvokļi ar platību līdz 70 m², to cenas nepārsniedz 130 000 eiro. Ar šādiem saviem tirgus iespaidiem iepazīstina kompānijas Immostate speciāliste Aija Staļūne. Pēc viņas vārdiem, vieni no aktīvākajiem nekustamo īpašumu pircējiem Rīgas centra nomalēs ir jaunās ģimenes un vientuļi cilvēki. Viņus galvenokārt interesē kompakti piedāvājumi. Pieaug pieprasījums pēc trīsistabu un četristabu dzīvokļiem. Tomēr labas kvalitātes piedāvājumu par saprātīgām cenām nepietiek. Pozitīvs piemērs: jaunais projekts Vēžu ielā 14, kurā tiek piedāvāts plašs četristabu un piecistabu dzīvokļu klāsts.

Tiek atzīmēts, ka neatkarīgi no vēlamā istabu skaita absolūti visi pircēji priekšroku dod laba plānojuma mājokļiem, kas atrodas vietās ar pārdomātu infrastruktūru, līdzās izglītības iestādēm vai parku zonām.

Analizējot tirgu, kompānijas Immostate pārstāve norāda uz pieaugošo vēsturisko namīpašumu rekonstrukcijas projektu skaitu. Uz to bāzes tiek veidoti jauni mājokļi, apgūtas novārtā pamestas vietas, kas tiek pārvērstas pievilcīgā vidē. Šādu piemēru kļūst aizvien vairāk. Tāds ir gan projekts gan Matīsa ielā 52, gan Krāsotāju ielā 11, gan Silmaču ielā 7 un Miera ielā 105. Pēdējā no minētajiem ēkas atjaunošanas pirmajā posmā tika pārdoti 95 % esošo dzīvokļu. „Kamēr vietējais klients turpinās noteikt toni un Rīgas tālīnā centra tirgus saglabās pievilcību, apbūvētāji arī turpmāk īstenos daudzdzīvokļu māju projektus. Tas iepriecina, jo šajā Rīgas daļā ir daudz skaistu simtgadīgu ēku, kas nepelnīti pamestas novārtā. Taču pieaugošā pieprasījuma ietekmē tās ne tikai iegūst jaunu izskatu, bet arī atradīs jaunus īpašniekus,” pavērušās perspektīvas pozitīvi novērtē Immostate speciāliste.