Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) fonda dibinātāji Ernests Bernis, Oļegs Fiļs, kā arī Ināra un Boriss Teterevi vienojušies, ka neskatoties uz Berņa un Fiļa bankas "ABLV Bank" pašlikvidāciju, tiks pabeigta LLMM projektēšana, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "1 pret 1" sacīja Bernis. Bernis uzsvēra, ka līdzšinējie fonda mecenāti nodrošinās, ka starptautiskā mēroga projektēšanas darbi tiek pabeigti. Pēc tam tikšot domāts, ko darīt tālāk, piemēram, vai atrast jaunus investorus. Kā ziņots, "ABLV Bank" likvidācijas dēļ tika apturētas 186,7 miljonu eiro investīcijas "Pillar" grupas attīstības projektos. "New Hanza" kvartālā plānotas biroju un dzīvojamās ēkas, plašizklaides centrs "Hanzas perons", parks "Hanzas dārzs", bērnudārzs, skola un LLMM būvniecība.

LLMM fonda pārstāve Inga Vasiļjeva jūnija sākumā informēja, ka mecenāti un LLMM fonda dibinātāji nolēmuši piešķirt muzeja projektam papildu finansējumu viena miljona eiro vērtībā. Līdz šim projekta attīstībā ieguldīti aptuveni 3,5 miljoni eiro. "Līdz ar papildu piešķirtajiem līdzekļiem muzeja fondam būs iespēja pabeigt un saskaņot valsts un pašvaldības institūcijās LLMM būvniecības projektu, sagatavojot to līdz būvniecības uzsākšanas stadijai," norādīja Vasiļjeva.

Muzeja projektēšanas darbā piedalās vairāk nekā 30 uzņēmumu un ekspertu no Latvijas, kā arī Somijas, Lielbritānijas un Nīderlandes. Ārvalstu speciālisti piesaistīti jomās, kurās nepieciešamas specifiskas, ar starptautiskie standartiem muzeju jomā saistītas zināšanas un pieredze, piemēram, izstāžu zāļu apgaismojums, muzeju drošība, mākslas loģistika u.c. Starptautisko labās prakses normu izpilde ļautu jaunajam muzejam veiksmīgi strādāt ar pasaules prasīgākajiem māksliniekiem, kolekcionāriem un mākslas institūcijām.