Ieguldot Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja (LLMM) projektā papildu vienu miljonu eiro, LLMM fonds cer tā būvniecības projektu saskaņot šī gada laikā, aģentūru LETA informēja fonda pārstāve Inga Vasiļjeva. Viņa skaidroja, ka, neraugoties uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lēmumu par noguldījumu nepieejamību "ABLV Bank", mecenāti un LLMM fonda dibinātāji Ināra un Boriss Teterevi, Ernests Bernis un Oļegs Fiļs nolēmuši piešķirt muzeja projektam papildu finansējumu viena miljona eiro vērtībā. Līdz šim projekta attīstībā ieguldīti aptuveni 3,5 miljoni eiro. "Līdz ar papildu piešķirtajiem līdzekļiem muzeja fondam būs iespēja pabeigt un saskaņot valsts un pašvaldības institūcijās LLMM būvniecības projektu, sagatavojot to līdz būvniecības uzsākšanas stadijai," norādīja Vasiļjeva.

Saskaņā ar 2014.gadā noslēgto nodomu protokolu, muzeja fondam un Kultūras ministrijai (KM) vienojoties par sadarbības principiem LLMM ieceres īstenošanai, KM apņēmās ilgtermiņā deponēt valsts īpašumā esošos laikmetīgās mākslas muzeja krājuma darbus LLMM ekspozīcijas veidošanai un publiskai pieejamībai.

Pagājušā gada augustā noslēdzās LLMM ēkas skiču projekta izstrāde, un, līdz ar būvatļaujas saņemšanu sākās otrais un pēdējais muzeja ēkas projektēšanas posms, kas plānots līdz šī gada vidum. Muzeja tapšanā izvēlēta starptautiskā metu konkursa uzvarētāja - arhitektu biroja "Adjaye Associates" (Lielbritānija) un AB3D (Latvija) skice.

Jau vēstīts, ka "ABLV Bank" likvidācijas dēļ tika apturētas 186,7 miljonu eiro investīcijas "Pillar" grupas attīstības projektos. Kvartālā plānotas biroju un dzīvojamās ēkas, plašizklaides centrs "Hanzas perons", parks "Hanzas dārzs", bērnudārzs, skola un LLMM būvniecība.