Rīga, 27.maijs, LETA. Šā gada aprīlī ir palielinājušās sērijveida dzīvokļu cenas Ogrē, Jelgavā, Salaspilī un Jūrmalā, Kauguros, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Aprīlī Ogres sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās par 1,2%, dzīvokļu vidējai cenai sasniedzot 586 eiro par kvadrātmetru pozīciju. 2017.gadā dzīvokļu cenas Ogrē kopumā pieauga par 17%, bet kopš šī gada sākuma tās palielinājās jau par 5%. Ogrē arī 2018.gadā saglabājās mazs dzīvokļu piedāvājumu skaits, kas bija viens no galvenajiem cenu pieauguma iemesliem, norādīts pārskatā.

Kauguros 2018.gada aprīlī sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās par 2,1% un dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena sasniedza 562 eiro par kvadrātmetru pozīciju. Kopš 2018.gada sākuma dzīvokļu cenas Kauguros kopumā pieauga par 7,4%. Dzīvokļu cenas Kauguros, salīdzinot ar citām vietām Rīgas apkārtnē, līdz šim pieauga vislēnāk, tomēr šī gada sākumā cenu pieauguma temps palielinājās.

Šā gada aprīlī Salaspilī dzīvokļu cenas pieauga par 0,9% un sērijveida dzīvokļu vidējā cena palielinājās līdz 636 eiro par kvadrātmetru. Kopš 2018.gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas Salaspilī kopumā pieauga par 4,2%. Līdzīgi kā lielākajos Rīgas mikrorajonos, Salaspilī dzīvokļu cenas šogad turpināja palielināties.

Aprīlī Jelgavas dzīvokļu cenas palielinājās par 0,6%, sērijveida dzīvokļu vidējai cenai pakāpjoties līdz 496 eiro par kvadrātmetru pozīcijai. Kopš 2018.gada sākuma Jelgavā sērijveida dzīvokļu cenas pieauga par 3,5%.