Tiem, kuri nav paspējuši iegādāties dzīvokli pirmajās divās galvaspilsētas projekta Deglava Gleznotāju rezidence mājās, ir iespēja iegādāties dzīvokli otrās kārtas ietvaros – rezervācijas ir atvērtas kopš maija. To žurnālam m2 un portālam varianti.lv pastāsta projekta vecākā pārdošanas vadītāja Žanete Balode.
Īstenojot projekta Deglava Gleznotāju rezidence otro kārtu, līdzīgi kā pirmās kārtas ietvaros, tiks uzbūvētas divas desmitstāvu mājas, kas šoreiz nodēvētas mākslinieku Degā un Renuāra vārdā. Mājas būs gandrīz identiskas pirmajām divām – van Goga un Monē mājām. Nebūtiskas atšķirības ir tikai plānojumos – palielināsies četristabu dzīvokļu skaits. “Pārdošana pirmās kārtas mājās ir parādījusi, kā ir mainījušās patērētāju preferences. Pirms gada vislielākais pieprasījums bija pēc divistabu dzīvokļiem, turpretī šobrīd interese galvenokārt ir par trīsistabu un četristabu dzīvokļiem. Tas nozīmē, ka par galvenajiem pircējiem kļuvušas tās ģimenes ar bērniem, kuras vēlas uzlabot savus dzīves apstākļus. Praktiski visi darījumi notiek ar tās bankas piesaisti, kas maksimāli finansē pirkumu,” stāsta Žanete Balode. “Katrā otrās kārtas mājā atbilstoši projektam paredzēts 71 dzīvoklis, kopā abās - 142. Pirmajās divās projekta jaunbūvēs bija par desmit dzīvokļiem vairāk - 152.“
Vasarā paredzēts nodot ekspluatācijā pirmās divas projekta Deglava Gleznotāju rezidence mājas. Gaidāms, ka iedzīvotāji tajās varēs sākt iekārtoties pirms septembra: pilnīgi visi dzīvokļi ir pārdoti. Pašlaik potenciālajiem pircējiem rezervācijai ir pieejami otrās kārtas piedāvājumi, tās būvniecību uzsāks decembrī. Kompleksa trešajā un ceturtajā mājā pircēji var izvēlēties sev piemērotāko variantu no 11 dzīvokļu plānojumiem, piedāvājumā ir vienistabas, divistabu, trīsistabu un četristabu dzīvokļi. Visplašākā ir trīsistabu dzīvokļu izvēle, tos piedāvā piecos dažādos variantos. Divistabu dzīvokļiem ir trīs plānojumi, četristabu dzīvokļiem – divi. Savukārt otrās kārtas kompaktākais piedāvājums ir vienistabas studijas tipa dzīvoklis ar platību 33 kvadrātmetri, kļūt par tā īpašnieku var, samaksājot sākuma cenu no 61 207 eiro. Pārējo dzīvokļu cenas sākas no 87 704 eiro par divistabu dzīvokli, no 123 748 eiro sākas cenas par trīsistabu dzīvokli, un no 162 844 eiro sākas cenas par četr-istabu dzīvokli. Plašāko dzīvokļu (trīs-istabu un četristabu dzīvokļu) pircējiem tiek dota iespēja iegādāties pirmajā stāvā esošās noliktavas telpas (to cenas sākas no 4 500 eiro) un atklātās āra autostāvvietas (to cenas sākas no 7 500 eiro) kompleksa teritorijā.
“Tuvojamies otrās kārtas projektēšanas noslēgumam. Mums ir saliekamo māju būvniecība: galvenie elementi top rūpnīcās, bet montēti būvlaukumā, tas ietaupa laiku un līdzekļus. Tāpēc atliek tikai gaidīt darbu uzsākšanu. Otrās kārtas dzīvokļu rezervācijas ir jau atvērtas. Un lai gan cenas tām dabisku un no mums neatkarīgu globālu iemeslu dēļ ir par aptuveni 15% augstākas nekā pirmajās ēkās, pārdošana norit labi. Pirmajā pārdošanas mēnesī rezervāciju skaits tuvojas otrajam desmitam,” pārdošanas uzsākšanas jaunos rezultātus publisko projekta Deglava Gleznotāju rezidence pārdošanas vadītāja, būdama pārliecināta par piedāvātā dzīvojamā projekta veiksmīgu turpinājumu.
Deglava Gleznotāju rezidence savā pabeigtajā veidolā apvienos sešas desmitstāvu mājas, kas nosauktas izcilu pagātnes mākslinieku - Rembranta, Degā, Renuāra, Dalī, Monē un van Goga - vārdā. Visām mājām būs A klases energoefektivitātes sertifikāts. Daļa pirmo stāvu telpu tiks atvēlēta komerciālām vajadzībām.