"Darīt laimīgus citus – lūk, visdrošākais veids,

 kā kļūt laimīgam šajā pasaulē."

                                        /Pols Anrī Holbahs

Jau nākamā gada vasarā Rīgā ir jābūt pabeigtai jauna daudzstāvu dzīvojamā kompleksa Filozofu rezidence būvniecībai. Tas, būdams pozicionēts kā biznesa klases projekts, sola noteikt savam segmentam jaunus kvalitātes standartus. Tā dzīvokļi ir aprīkoti ar daudziem luksusa klases mājokļiem atbilstošiem atribūtiem un tiek tirgoti par cenām, sākot no 1900 eiro/m². Par to, kāds ir projekts un ar ko tā pasūtītājs un idejiskais iedvesmotājs R.EVOLUTION ir nodomājis pārsteigt pircējus, žurnālam m2 un portālam varianti.lv stāsta šī uzņēmuma R.EVOLUTION mārketinga direktore Ilga Gabrāne.

Pēdējo pusotra desmita gadu laikā uzņēmums R.EVOLUTION ir nopelnījis viena no Latvijas radošākā apbūvētāja reputāciju. Katrs tā projekts ir radošs stāsts ar dziļi filozofisku piepildījumu un nemainīgi spilgtu arhitektonisko izpausmi. To uzskatāmi apstiprina dažādas arhitektūras balvas ieguvušais Jūrmalas dzīvojamais kvartāls Legend un Rīgas projekts TAL Residence. Kaut gan patiesībā R.EVOLUTION koncepciju unikalitāte izpaužas visos R.EVOLUTION projektos, tostarp arī Rīgas projektā Filozofu rezidence – projektā, kura aktīva būvniecība ir uzsākta šā gada sākumā. Šis projekts sola cienīgi papildināt Latvijas augstceltņu būvniecības šedevru kolekciju. Septembrī tajā tika uzsākta dzīvokļu tirdzniecība. Tieši šis pasākums ir iemesls žurnāla  un portāla varanti.lv sarunai ar Ilzi Gabrāni.

– Filozofu rezidence ir dzīvojamais kvartāls, kas sastāv no divām 22 un 23 stāvus (ieskaitot penthausu terases) augstām ēkām, kas tiek būvētas Daugavas kreisajā krastā. No šejienes līdz Vecrīgai kājām var aiziet 15 minūtēs, – mūs ar projektu iepazīstina R.EVOLUTION mārketinga direktore. – Mums jaunais projekts ir interesants: esam ķērušies klāt pie dzīvojamo platību projektu attīstīšanas cenu segmentā no 2000 – 4000 eiro/m2, lai arī pēdējos gados savu profesionālo reputāciju esam veidojuši un nopelnījuši pirmkārt kā ekskluzīvu mājokļu projektu izstrādātāji un veidotāji. Uzņēmuma darbības 15 gadu laikā ir izveidojies īpašs projektu īstenošanas ceļš – sava veida R.EVOLUTION rokraksts. Katru jauno projektu uztveram kā dzīvu būtni, kuru veido pie tā strādājošo cilvēku enerģija. Šeit svarīgs ir viss. Iesākumā formulējam koncepciju un izvēlamies nosaukumu. Projektējot lielu uzmanību veltām nākamo mājokļu estētikai un komfortam, būvniecības un apdares posmā – kvalitātei un detaļām. Izstrādājot interjerus hallēm, darbā iesaistām visas savas maņas. Filozofu rezidence savā cenu segmentā (un tas ir, sākot no 1900 eiro/m²) būs pirmais projekts, kurā izmantots risinājums, ko esam izstrādājuši augstākas cenu kategorijas segmentos – 5000 eiro/m² un vairāk. Izjūtam gandarījumu, ka pēdējos desmit gados Filozofu rezidence būvē pirmās augstceltnes, kuru būvniecība notiek no nulles un kas ir projektētas kā mājokļi – ar plašiem balkoniem un visenergoefektīvākajiem un kvalitatīvākajiem logiem.

– Nedaudz sīkāk aplūkosim jūsu projekta koncepciju: kas ir noteicis tā nosaukuma un vizuālā veidola izvēli?

– Projekta Filozofu rezidence adrese ir Raņķa dambis 34. Ideju nosaukuma izvēlei pateica priekšā vieta: tieši šeit XVIII gadsimta beigās bija muiža, kurā dzīvoja pazīstamie vācu filozofi Johans Georgs Hāmanis un Johans Gotfrīds fon Herders. Viņi abi bija iesaistījušies slavenā vācu filozofa Gētes līdzdomātāju grupā, kas vēsturē ir zināma ar nosaukumu Vētra un dziņas. Šī virziena pārstāvju centrālā ideja bija humānisms un nepieciešamība veidot domājošu un radošu jaunu cilvēku paaudzi. Šāda nostādne atbilst un ir tuva arī mūsu uzņēmuma filozofijai. Zemesgabala, kur tiek būvēts projekts, vēsture pamudināja mūs dot tam nosaukumu Filozofu rezidence, savukārt, godinot divus zināmus vācu filozofus, torņiem izvēlēties vārdus Herder un Hamann. Uzskatām, ka ir svarīgi saglabāt viņu vēsturisko saikni ar mūsu mīļoto pilsētu.

Respektējot vietas vēsturi un vēsturiskās personas, izmantojām to kā savas koncepcijas sākuma punktu, attīstījām ideju, paplašinājām tās fokusu un vērsāmies pie nākamajiem Filozofu rezidences iemītniekiem – savas dzīves filozofiem.

Kas ļāva nodot filozofisko domu dziļumu no paaudzes paaudzē daudzus gadsimtus un veidot cilvēku pasaules uzskatu? Protams, grāmatas! To radītais tēls iedvesmoja Latvijas Arhitektu savienības prezidentu Andri Kronbergu izveidot augstceltņu siluetus, kas atgādina citu uz citas saliktas grāmatu kaudzītes. Katrs stāvs – jauna grāmata, bet pārsegumu līnijas – grāmatiņu muguriņas. Šo balkonu un terašu dažādais lielums un to novietojuma virziens ir ļāvuši arhitektam atrisināt sarežģīto uzdevumu vizualizēt iecerēto tēlu. Tika pieņemts, ka arhitektūras koncepcijas gaismas risinājuma pamatā tiek izmantots grāmatu kaudzītes melnbaltās fotogrāfijas negatīvs.

Filozofu rezidences abu ēku arhitektūrai unikalitāti stiprina arī tas, ka pirmie dzīvojamie stāvi ir 14 (!) metru augstumā no zemes. Balstu kolonnas un ēkas konstrukcijas rada iespaidu, ka mājas it kā lidinās gaisā. Abus torņus savieno pazemes stāvs – tur ir izvietota pazemes garāža, jo kvartāla teritorijā automobiļi nevar iekļūt. Turklāt katram dzīvoklim ir paredzēta garāžā vieta diviem automobiļiem.

Iekļūšana mājās tiks nodrošināta caur plašām hallēm, kurās griestu augstums būs 12 metru. Haļļu interjeros tiks saglabāta projekta kopējā stilistika, kā arī īstenots jēdzieniskais un idejas nodoms – piemēram, pat konsjeržu statņi atgādinās bibliotekāra galdu. Ieejot galvenajā hallē, ieraugāt griestos izzūdošas atvērtas grāmatas lapas, kuras centrā atrodas četrmetrīgas durvis, kas ved uz liftu hallēm. Telpā starp pārējām lapām izvietoti grāmatu plaukti ar dzīvām grāmatām – īsta bibliotēka, kurā būs dažādu žanru un novirzienu grāmatas no klasikas līdz mūsdienu autoru darbiem.

Foajē būs mēbeļu grupa ar mīkstiem un plašiem dīvāniem, par tā akcentu kļūs milzīgs pie griestiem piekārts gaismas mākslas objekts. Arhitekte Zane Tetere, pie kuras mēs vērsāmies ar lūgumu izstrādāt telpas dizainu, ir izdarījusi visu iespējamo, lai radītu mājīguma noskaņu publiskajās ieejas un kāpņu hallēs.

– Kāda dzīvokļu izvēle būs pieejama potenciāliem pircējiem?

– Ir plānots, ka abās augstceltnēs kopumā ir 115 dzīvokļu ar platību no 37 līdz 160 m², un ir paredzēta iespēja tos apvienot. Katram dzīvoklim būs balkons vai terase ar platību no 5,5 līdz 100 m². Dzīvokļu plānojuma ziņā Filozofu rezidencē dominē trīsistabu dzīvokļi ar divām guļamistabām. Dažādās dzīvokļu variācijās būs no vienas līdz piecām guļamistabām. Līdz pat 14.stāvam griestu augstums būs 2,91 metrs, augstāk par 14.stāvu – 3,11 metru, penthausos – 3,20 metru. Līdz 2018.gada februārim mēs varēsim piedāvāt lielisku iespēju – apvienot divus penthausu līmeņus un šādā mājoklī ierīkot viesistabu ar sešus metrus augstiem griestiem.

Filozofu rezidences īpašais piedāvājums būs trīs līmeņu penthausi ar savām jumta terasēm. Terases no vēja aizsargās pa perimetru iekārtots divmetrīgs stikla nožogojums. No pent-hausu logiem pavērsies Rīgas panorāmas skats. Atgādinājums: ēku neparastās konstrukcijas dēļ pat pirmā stāva iemītnieki varēs redzēt Vecpilsētas panorāmu.

Kompleksa dzīvokļus esam sākuši tirgot septembrī. Pagaidām, neizvēršot reklāmu plašsaziņas līdzekļos, no pirmās ēkas 63 dzīvokļiem (ar pilno apdari) ir rezervēti 12. Visus potenciālos pircējus orientējam uz sākumcenu – sākot no 1900 eiro/m² ar augsti kvalitatīvi veiktu pilno apdari.


– Jūsu kompānijas iepriekšējie projekti parādīja, ka R.EVOLUTION uzmanīgi seko būvniecības nozares jaunumiem un tendencēm un tie operatīvi tiek ieviesti objektos.

– Mūsu būvniecības inženieri apgalvo, ka abu augstceltņu aprēķinātā izturība ir viena no vislielākajām starp šāda veida augstceltnēm Latvijā. Augstceltnes ir projektētas tā, ka pat 20 % konstrukciju atteice nepasliktina to noturību.

Karkass ir monolīts. Ventilējamo fasādi no ārpuses nosegs Vācijā ražotas reljefas keramikas plāksnes. Pirmkārt, tās lieliski izskatās. Otrkārt, lietus laikā tās aizsargā pašas sevi. Un, treškārt, tās pilda arī ekoloģisku funkciju – saules ietekmē izdala skābekli. Kā norādīts šīs fasādes sistēmas anotācijās, 1000 kvadrātmetru šādas fasādes ģenerē tikpat daudz skābekļa, cik neliela lapu koku birzs.

Ārējās logu ailes (tās vairumā gadījumu sniegsies no grīdas līdz griestiem)  aizpildīsim ar 94 mm bieziem koka rāmjiem ar alumīnija ārējām uzlikām un trīskārtējām stiklu paketēm ar ļoti lielisku trokšņu izolāciju (koeficients 0,8).

Arī dzīvokļu ieejas durvis raksturo lieliski skaņu izolācijas un drošības rādītāji. Tās ir izgatavotas pēc speciāla pasūtījuma un spēj izturēt 30(!) minūšu ilgu, tiešu uguns iedarbību. Vēloties nodrošināt iemītniekiem viskomfortablākos apstākļus, mēs arī dzīvokļu starpsienas pārklājam ar skaņu izolācijas materiāla papildu slāni.

Līdzīgi kā savos elites projektos, arī Filozofu rezidencē mēs pievēršam uzmanību absolūti visām detaļām – pat kompleksa klusajiem ātrgaitas liftiem KONE būs savs īpaši mūsu projektam izstrādāts autora dizains! Pilnu drošību iemītniekiem nodrošinās pa kvartāla perimetru izvietotās videonovērošanas kameras, mājruņi, piekļuves kartes ar mikroshēmām, automātiskās barjeras, kuras atver, izmantojot tālvadības pulti.

– Kad ir plānots iekārtot kvartāla infrastruktūru?

– Zemesgabala, uz kura izvietots projekts, platība ir 4200 m². Atpūtas un brīvā laika pavadīšanas vietas esam paplašinājuši, izveidojot papildu virszemes līmeni, kur var pavadīt laiku pie kafijas tases vai spēlējot galda spēles. Kompleksā tiks izveidots labiekārtots bērnu rotaļlaukums, kurā būs sena kuģa rotaļu makets, vairāki ielas basketbola laukumi, konstrukcija ar šūpolēm, līdztekām un virvēm. Būs arī vairāki galda tenisa galdi un ielas sporta trenažieri, izveidosim Rietumeiropā un Dienvideiropā populārās spēles boče laukumu, ierīkosim vietas velosipēdu novietošanai. Nu, bet, ja ievajadzēsies citas izklaides, arī tās ir burtiski pa rokai. Kvartāls ir vietā ar labu infrastruktūru un lielisku piekļuvi transportam.

– Kad plānojat uzņemt pirmos iemītniekus-filozofus?

– Ar ģenerāluzņēmēju VELVE noslēgtais līgums nosaka, ka mājām jābūt gatavām 2018.gada vasarā.

Papildu informāciju par projektu skatiet tīmekļvietnē phresidence.lv.