Aizvien lielāku popularitāti Rīgā gūst to jauno projektu dzīvokļu iegāde, kuri vēl notiek būvniecības darbi. Iedzīvotāji veic priekšapmaksu robežās no 5 līdz 15%, tā ir atkarīga no projekta, tad tiek gaidīta būvniecības dabu pabeigšana. un tikai pēc tam jāveic apmaksa pilnā apmērā. Kādas ir priekšrocības un kas jāņem vērā, veicot šādus darījumus? Uzdodot līdzīgus jautājumus, kompānija YIT Latvija mājas lapā ir ievietojusi savu redzējumu un atbildes uz šiem jautājumiem. Mēs piedāvājam nelielu papildu informāciju. Viena no projekta priekšrocībām: pircējam, redzot projektu agrīnā stadijā, ir iespēja iegādāties labāko no piedāvātajiem dzīvokļiem. Tas attiecas arī uz vietas izvēli autostāvvietā un palīgtelpās (to skaits jaunajos projektos ir ierobežots).

Veicot rezervāciju, klientam ir iespēja izteikt savas vēlmes attiecībā uz dzīvokļa iekšējo apdari un plānošanu, - ja vien, protams, viņa ieceres nav pretrunā ar būvnormatīviem. Ir iespējams runāt arī par vairāku dzīvokļu apvienošanu, ja projektā nav klienta vajadzībām atbilstošas platības dzīvokļa. Iepazīstot dzīvokli jaunbūvē vēl agrīnā stadijā, kā plusu var minēt iespēju mierīgi un bez steigas meklēt un pasūtīt dzīvoklim mēbeles; tā kā visi plāni ir zināmi, atbilstoši tiem var veidot dzīvokļa interjeru. Turklāt var nedomāt par drošību. YIT Latvija iesaka vairāk uzzināt par attīstītāja reputāciju un būvniecības kvalitāti, kuru tā nodrošina savos projektos. Visvienkāršāk to var veikt, iepazīstoties ar kompānijas iepriekš realizētajiem projektiem. Un pēdējais faktors, kas jāņem vērā, – kā turpmāk tiks attīstīta gan būvējamā nama teritorija (bērnu rotaļu laukumi, pastaigu zonas, atpūtas soliņi), gan tam pieguļošā teritorija. Ir svarīgi, lai tā ainava, kas bija viens no darījuma slēgšanas iemesliem, arī nākotnē nemainītos.

YIT Latvija galīgais secinājums: pērkot dzīvokli būvniecības stadijā, ir iespējams ne tikai iegādāties labu dzīvokli par atbilstošu cenu, bet arī izvēlēties no plašā dzīvokļu klāsta sev vispiemērotāko.