Kompānija-izstrādātājs „R.Evolution City” informējusi par daudzfunkcionālā dzīvojamā kvartāla Lofts&Rosegold „nulles cikla” pabeigšanu un pārdošanas sākumu, kvartāls sastāv no restaurējamā arhitektūras pieminekļa neorenesanses stilā un jaunās daudzdzīvokļu ēkas.

Manēžas vēsturiskā ēka Strēlnieku ielā tiks saudzīgi atjaunota, savukārt blakus tiks uzcelta jauna daudzdzīvokļu ēka, kopā tās sastādīs dzīvojamu kvartālu Lofts&Rosegold. Piektdien, 21.septembrī plkst. 12 Strēlnieku ielā 8, piedaloties projekta autoriem, apbūvētājiem un investoriem dzīvojamā kvartālā „Lofts&Rosegold” notika kapsulas ielikšanas svinīgā ceremonija. Projekta ģenerāluzņēmējs ir A/S “LNK Industries”, ar projekta attīstību nodarbojas kompānija „R.Evolution City”, kura pasludināja par pārdošanu uzsākšanu.

Projekts Lofts&Rosegold atrodas Strēlnieku ielā 8, labiekārtotā teritorijā, kuras platība ir 3955 kvadrātmetri, un sastāv no divām ēkām – jaunās 7 stāvu daudzdzīvokļu ēkas un 4 stāvu arhitektūras pieminekļa. Jaunajā ēkā ir 75 dzīvokļi ar platību no 50,2 m2 līdz 171,4 m2, kuri atrodas 2.-7.stāvā. Ēkas 1.stāvā atradīsies komerciālās platības. Vēsturiskajā ēkā tiek paredzētas vairākas telpu izmantošanas koncepcijas: Loft tipa dzīvokļi vai komerciālās platības.
Investīcijas Lofts&Rosegold projektā sastāda 19 miljonus EUR. Šobrīd tiek prognozēts, ka projekts tiks nodots ekspluatācijā jau 2020.gada sākumā. Projektu izstrādāja SIA „Arhis arhitekti” slavenā arhitekta Andra Kronberga vadībā.
Izstrādātāja kompānijas "R.Evolution City" valdes priekšsēdētājs Aleksejs Zagrebeļnijs uzsver, ka kompānija izstrādāja savu pieeju projektu izveidošanai: apvienojot pārdomātu koncepciju, bezkompromisa attieksmi pret tehniskiem risinājumiem un īpašu uzmanību pret iedzīvotāju vajadzībām komforta un miera ziņā. Apbūvētājs atzīmē, ka visi „Lofts&Rosegold” projekta tehniskie parametri, siltuma un energoefektivitātes risinājumi pārspēj Eiropas Savienības būvniecības normas un atbilst augstākām drošības prasībām. Piemēram, jaunās ēkas fasādei ir izvēlēts īpaši izturīgs keramikas materiāls, kuram piemīt pašattīrīšanās īpašības.

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold - ir spilgts divu dažādu laikmetu arhitektūras mākslas mijiedarbības piemērs, kurā vēsturiskai ēkai tiek atvēlēta dārgakmeņu loma, bet jaunajai – greznā, Lofts skaistumu izceļošā „rozā zelta” ietvara loma. Kvartāls, kur dzīves stils ir noteicošs, kur forma spilgti atspoguļo saturu.
„Veidojot mūsdienu arhitektūras tēlus, kuri nākotnē var kļūt par 21.gadsimta mākslas pieminekļiem, mēs saudzīgi izturamies pret pilsētas vēsturi, tāpēc tika pieņemts lēmums saglabāt Lofts vēsturiskās ēkas sākotnējo izskatu, kura ir ierakstīta Unesco mantojuma reģistrā. Lofts ēka ar ķieģeļa fasādi, kura ir apgreznota ar pilastriem, pusapaļiem arku logiem no grīdas līdz griestiem un dekoratīvām nišām, ar griestu augstumu apartamentos 5 un 6 metri, kļūs par Rīgas klusā centra vienīgajām dzīvošanas vietām „loft” stilā tā tīrajā izskatā. Savukārt ietvaram – jaunajai dzīvojamai ēkai Rosegold, kura turpina „hygge” dzīves stila filozofijas tēmu, mēs izvēlējāmies siltu rozā zeltu, kurš ļauj atklāt akmens mistiskās īpašības, ar kuru tas ir apvienots” – atklāj projekta koncepciju arhitekts Andris Kronbergs.

Par uzņēmumu
Kopējo Lofts&Rosegold projekta vadību īsteno kompānija "R.Evolution City", kura specializējas uz projektu vadības un attīstības Latvijas nekustamā īpašuma tirgū. „R.Evolution City” realizēto projektu vidū ir ēkas “CityZEN”, „Šokolāde”, „Tal Residence”, „LEGEND.”, „The Home” un daudzas citas.
Lielāko daļu kompānijas realizēto projektu atzīmēja ar Latvijas arhitektūras balvām - "CityZen" komplekss uzvarēja nominācijā "Labākā māja 2005", daudzdzīvokļu dzīvojamā māja "Šokolāde" ieguva speciālu balvu "Par labāko arhitektūru” un statusu "Labākā māja 2006", objekts "Saules republika" ir atzīts par labāko 2007.gada projektu, ēka "Backstage" ("Aizkulises") 2007.gadā uzvarēja nominācijā "Labākais elitārs projekts", dzīvojamā māja „TheHome” 2012.gadā kļuva par ikgadējā Latvijas celtnieku asociācijas konkursa „Gada labākā celtne” laureātu, bet 2013.gadā ieguva Latvijas dizaineru asociācijas balvas uzreiz divās kategorijās: „Vides dizains” un „Fasādes dizains”.
2013.gadā TAL RESIDENCE un LEGEND tika pagodināti ar ikgadēju balvu „SPEAR`S Russia Wealth Management Awards” kā labākie investīcijas projekti Rīgā un Jūrmalā, bet 2014.gadā starptautiskajā konkursā “Luxury Lifestyle Awards” LEGEND kvartāls kļuva par uzvarētāju nominācijā “Residential Real Estate”, savukārt TAL RESIDENCE – nominācijā “National Brand”, kā arī projekts LEGEND ieguva balvu par Labāko Arhitektūru pasaulē starptautiskajā konkursā International Property Awards (Dubaijā).