„Nekustamo īpašumu konsultāciju maratons”, kas tradicionāli visas dienas garumā notiek tirdzniecības centrā Spice, kārtējo reizi aktualizējis jautājumu par pieredzējuša nekustamo īpašumu (NĪ) speciālista nepieciešamību īpašumu darījumu kārtošanā, jo klientiem, kas vērsās pie NĪ aģentiem pēc bezmaksas konsultācijām, bija ļoti dažādi jautājumi, un tos atrisināt var tikai zinošs eksperts.

Cilvēku lielā interese par tirdzniecības centrā Spice notikušo konsultāciju maratonu apliecinājusi to, ka mūsu valsts tautsaimniecības pozitīvās attīstības ietekmē NĪ tirgus ir kļuvis ļoti aktīvs, un daudzus interesē NĪ darījumi: pirkt vai pārdot, ieguldīt naudu īpašumos kā investīciju atdeves instrumentos.

Šis bija jau trešais gads, kopš Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA un tās partneris – Luminor pavasarī un rudenī, visas dienas garumā tirdzniecības centrā Spice sniedz bezmaksas konsultācijas nekustamo īpašumu un finanšu jomas jautājumos. Asociācija LANĪDA cenšas nodrošināt sabiedrību ar patiesu, operatīvu un noderīgu informāciju, vienlaikus parādot sertificēta NĪ aģenta nepieciešamību veiksmīga un droša īpašumu darījuma norisē.

Normunds Rudzītis, Luminor Privātpersonu apkalpošanas vadītājs: “Priecājamies redzēt, ka Klientu konsultāciju maratons kļūst aktuālāks arvien vairāk interesentiem. Klientiem, galvenokārt, ir aktuāli jautājumi saistībā ar nekustamā īpašuma būvniecību, iegādi, finansēšanu. Lielu uzmanību klienti veltīja arī Altum atbalsta programmai jaunajiem speciālistiem. Esam gandarīti, ka varējām dalīties ar savu pieredzi un palīdzēt klientiem noskaidrot viņus interesējošus jautājumus.”

Edgars Švecs, Riga home solutions vadītājs, kurš šādā projektā piedalās regulāri, informēja, ka iepriekšējais maratons noslēdzās ar konkrētiem darījumiem un tas sniedz gandarījumu, jo „apliecina, ka varam klientiem palīdzēt ne tikai ar padomu, bet arī, kārtojot un pabeidzot darījumus”.
„Protams, tradicionāli daudz jautājumu bija par īpašumu pirkšanu un pārdošanu. Tas apliecina, ka NĪ tirgus ir kļuvis ļoti aktīvs un arī „veselīgs”. Daudzi klienti bija lasījuši presē par iespējamo krīzi tirgū, tādēļ sniedzām skaidrojumu, ka vismaz tuvākajā laikā nav nekāda pamata runāt par iespējamu krīzi. Pēc konsultāciju saņemšanas varēja redzēt, ka cilvēki bija ļoti apmierināti un pozitīvi noskaņoti.

Kārlis Knēziņš, RBA realty vadītājs novēroja, ka 50% interesentu vēlējušies iegādāties īpašumu (gan dzīvokļus, gan privātmājas) galvenokārt Rīgā, bet otra puse interesējās, kā sakārtot īpašumu jautājumus.

Kristīne Dakule, Baltic States ģenerāldirektore šoreiz vairāk konsultēja tos, kas vēlas īpašumu pārdot, bijuši arī konkrēti jautājumi, piemēram, kāds bija iecerējis transformēt lauksaimniecības zemi uz apbūves funkciju, bet kopā ar klientu izpētot robežplānus u.c. dokumentus, izrādījies, ka diemžēl to nevarēs izdarīt, jo īpašumam ir apgrūtinājumi. „Saņemot konsultāciju no profesionāļa, cilvēks ietaupīja savu laiku un papildus izdevumus, tā apliecinot, cik nepieciešams īpašumu darījumos ir speciālista padoms un zināšanas.
Šīs konsultācijas kārtējo reizi aktualizēja jautājumu par to, cik plašas zināšanas un bagātīga pieredze nepieciešama NĪ aģentam, jo ir jāpārzina ļoti plašs informācijas kopums un daudzas jomas: juridiskās nianses, arī banku politika. Tas nozīmē, ka mūsdienās aģentam ir jābūt ļoti vispusīgam, ar labām, padziļinātām zināšanām,” atzina K. Dakule.

Asociācija turpinās organizēt tradicionālās NĪ aģentu konsultāciju dienas arī turpmāk, jo cilvēku lielā interese un aktīvs NĪ tirgus pieprasa vispusīgu, objektīvu un kvalitatīvu informāciju.