Jauns daudzdzīvokļu projekts dinamiskas pilsētas centrā, kas rada pārliecinošu sajūtu, ka dzīvojat ārpilsētā – klusā un mierīgā vietā… Ar savu svešām acīm paslēptu dārzu, iespēju novietot automobiļus un Latvijas galvaspilsētas centram unikāliem nekustamajiem īpašumiem … Tas viss ir Magdelēnas kvartāls, kura viena no devīzēm ir „Vienlīdz lielisks gan no ārpuses, gan iekšpusē!”

Projektu Magdelēnas kvartāls nekustamo īpašumu speciālisti un potenciālie pircēji gaidīja ar nepacietību. Viens no iemesliem bija apbūvētāja nosaukums – kompānija Vastint Latvia. Tieši šis uzņēmums 2012.gadā Rīgas Klusajā centrā, Antonijas ielā 16a, uzbūvēja kompleksu Futuris. Būdams visai izteiksmīgs, ar 60 dzīvokļiem, tas kļuva par vienu no tolaik vissekmīgāk izpārdotajiem daudzdzīvokļu projektiem. Visi minēja, kāds būs turpinājums.
Un, lūk, pēc turpat sešiem gadiem – šā gada pavasarī – kompānija Vastint Latvia pabeidza sava jaunā kompleksa – projekta Magdelēnas kvartāls – pirmo kārtu. Tas atrodas vien dažu desmitu metru attālumā no jau pieminētā projekta Futuris – Antonijas ielas otrā pusē. „Aprīlī pabeidzām visus darbus un komisija ēku pieņēma ekspluatācijā. Maijā formējām dokumentus – sadalījām māju dzīvokļu īpašumos. Pašlaik reģistrējam pirmo pircēju īpašumtiesības un sākam aktīvu kompleksa virzīšanas tirgū kampaņu,” – notikumu dinamiku īsumā raksturo kompleksa Magdelēnas kvartāls Pārdošanas vadītāja Svetlana Lehnoviča.
Kompānijas Vastint Latvia tirdz-niecības stratēģijas veidošanas principiālās pozīcijas būtība: dzīvokļus savos projektos tā piedāvā tirgum tikai pēc visu būvniecības darbu pabeigšanas, lai potenciālie klienti viņus interesējošos dzīvokļus varētu apskatīt savām acīm, ne tikai uz papīra. Tā tas ir organizēts arī kompleksā Magdelēnas kvartāls, kas publiskai apskatei ir pieejams kopš pavasara beigām. Šo iespēju izmantoja arī žurnāls un portāls varianti.lv un kādā saulainā jūnija dienā devās ekskursijā uz kompleksu.
Jaunais daudzdzīvokļu projekts mūs sagaida ar ideālu, spilgti zaļu mauriņu – publisko atpūtas zonu. Tieši aiz tās sākas pats Magdelēnas kvartāls, kura autors ir viens no šobrīd vispieprasītākajiem Latvijas arhitektiem – Gatis Didrihsons no arhitektu biroja Didrihsons arhitekti. Perpendikulāri Antonijas ielai projektēto kompleksu veido divas sešstāvu ēkas, kuras apvieno tehniskais stāvs.

Magdelēnas kvartāla pirmo dzīvojamo ēku projekts 2017.gadā biedrības Building Design and Construction Council organizētajā konkursā Latvijas Ilgstspējīgākais projekts 2017 ieguva nomināciju Labākais komerciālais objekts.


Lakoniskas fasādes formas, lieli logi, jumtu līnijas, kas ideāli atkārto un papildina blakus esošo ēku jumtu līnijas, krāsu gamma, kas sasaucas ar citām šeit esošajām ēkām – tas viss ir ļāvis Magdelēnas kvartālam harmoniski iekļauties apkārtējā vēsturiskajā vidē un kļūt par vienu no galvenajiem un tagad jau neatņemamiem piegulošā dzīvojamā kvartāla arhitektūras ansambļa elementiem.
Sausi skaitļi liecina, ka Magdelēnas kvartāls ir projekts ar 116 dzīvokļiem un komerciālajiem objektiem. Pirmās fasādes ēkas promenādē mūs sagaida trīs komerciālās telpas. Vienā no tām ir izvietota neliela mājīga kafejnīca, kurā norisinās gatavošanās tās atvēršanai. Arī pārējām divām telpām jau ir parādījušies to potenciālie nomnieki.
Tālāk no Antonijas ielas ir izvietots Rīgas centram unikāls nekustamais īpašums – dzīvo-strādā (live-work) formātā veidota divstāvu telpa. Tās būtība ir vienkārša: šādu dzīvokļu pirmais stāvs tiek atdots komerciālajiem mērķiem un uzņēmējdarbībai; otrais stāvs ir paredzēts dzīvošanai. Turklāt pirmo stāvu var iznomāt absolūti patstāvīgi, tā teikt, autonomi no dzīvojamās daļas. Šis Latvijai jaunais, bet Rietumos ļoti populārais produkts ātri vien piesaistīja Latvijas pircēju uzmanību: vasaras sākumā no septiņiem dzīvo-strādā formāta nekustamajiem īpašumiem bija nopirkti jau trīs.
Ieejas kāpņu telpās (tādu kompleksā Magdelēnas kvartāls ir desmit) nodrošina divus drošības līmeņus. Vispirms apmeklētājus sagaida kalti dekoratīvie vārti, kas pilda oriģināla ārējā dizaina elementa lomu. Pie pašas ieejas kāpņu telpā ir uzstādīts moderns iebūvētais videonamrunis un elektroniskās piekļuves sistēma, kas atver ieeju ar mikročipa palīdzību.
Viena otrai pretī izvietotajām kompleksa ēkām ir seši stāvi. Dzīvokļi tajās ir izvietoti, sākot ar augsto otro stāvu. Pirmais stāvs ir atdots tikai tām funkcijām, kas nav paredzētas dzīvošanai. Iekšpusē viss ir ļoti lakonisks un funkcionāls. Pirmajā stāvā ir izvietotas koplietošanas ratiņu telpas. Tā ir ērtība, kuru novērtēs ģimenes, kurās aug mazi bērni. Visās kāpņu telpās uzstādītie mūsdienīgie lifti atrisina visas problēmas, kas saistītas ar komfortablu pārvietošanos no stāva uz stāvu, ja nevēlaties iet kājām.
Atsevišķa pirmā stāva ieeja ved uz individuālām mantu noliktavām, un tas ir īpaši patīkami nākamajiem iemītniekiem. Iedzīvotāju ērtībām šādas individuālas 3-5 kv.m lielas noliktavu telpas ietilpst dzīvokļu cenā. Noliktavas no iekšpuses ir apšūtas ar koka dēļiem! Šeit koncepcija par vienotību ar dabu komfortablā pilsētas vidē izpaužas pat sīkumos.
Tehnisko pirmo stāvu turpina plaša, segta garāža, kas aizņem telpu zem visa kompleksa un ļauj izvietot 73 automobiļus. Šeit pat ir izvietoti arī seši atsevišķi garāžu nodalījumi ar atsevišķiem vārtiem. Iebraukšana garāžā un izbraukšana no tās ir ierīkota kompleksa galā no Antonijas ielas puses. Magdelēnas kvartāls ir novatorisks un atbilstoši laika garam veidots projekts. Automobiļu novietnes gadījumā tas izpaužas kā tehniska iespēja uzstādīt elektroauto uzlādes sistēmas, kas aizvien plašāk ienāk mūsu ikdienā. Garāžā ir atrisināts arī sociālais aspekts – invalīdu automobiļiem ir paredzētas īpašas vietas. Katrai novietnei garāžā ir sava zemesgrāmata, tā ir noformēta kā novietnes platības ideālā daļa. Pērkot četristabu dzīvokli, viena vieta auto novietnē ir iekļauta dzīvokļa cenā. Pārējos gadījumos auto novietnes cena ir 36 300 eiro.

Projekta Magdelēnas kvartāls dzīvokļu cenu diapazons ir tikpat plašs kā dzīvokļu plānojumu izvēle: pircēji var iegādāties dzīvokļus par cenām sākot no 150 000 eiro.

Pēc tehniskā stāva apskatīšanas atgriežamies kāpņu telpā un dodamies augstāk – uz otro stāvu. Šeit mūs sagaida krāšņs iekšējais dārzs. Oriģinālā māju konfigurācija un arhitekta spilgtā iecere ir ļāvusi Rīgas centra dzīvojamajā kompleksā izveidot unikālu un svešām acīm paslēptu dabas zonu ar bagātīgiem un daudzveidīgiem stādījumiem. Dzīvajā kolekcijā ir daudz augu sugu. Dārza platība ir turpat 2000 kvadrātmetru. „Mūsu dārzs ir viena no projekta daudzajām rozīnītēm un vienlaikus visspilgtākais akcents. Šeit ir iestādīti augļu koki un ogulāji, ir daudz krūmu un zālāju, ābeles, ceriņi un lavanda… Šādas dziļi pārdomātas un rūpīgi atlasītas dabas krāsu daudzveidības uzdevums ir radīt iekšpagalma teritorijā estētiski patīkamu vidi un īpašu mikroklimatu. Dārza galvenais uzdevums ir kļūt par vietu, kas spēj dāvāt ārpilsētas sajūtu, lai arī komplekss atrodas pašā Rīgas centrā. Tieši šeit kompleksa iemītnieki un viesi var izbaudīt mieru un atbrīvoties no ikdienas rūpēm, stresa un nesamērīgās spriedzes, kas mūs pavada ikdienā. Dārzā var atslābināties, pasēdēt un padomāt par daiļo un izbaudīt konkrēto mūsu dzīves mirkli!” dārza koncepciju paskaidro Svetlana Lehnoviča.
Lai nokļūtu dārzā, nav obligāti jāiet caur kāpņu telpu. No Antonijas ielas puses uz to ved skaistas kāpnes. Ieeju uz tām, protams, sargā elektroniska piekļuves kontroles sistēma. Līdzās ir arī īpašs lifts, kas atvieglo nokļūšanu dārzā cilvēkiem ar kustības traucējumiem. Jāatzīmē, ka kompleksa iekšpagalmā ir atradusies vieta arī bērnu rotaļlaukumam un ielu vingrošanas stienim.
Tagad pievērsīsimies dzīvokļiem. To plānojuma piedāvājums sniedzas no dzīvokļiem ar vienu guļamistabu līdz plašam mājoklim ar trim guļamistabām un pilnvērtīgu atsevišķu virtuvi. Visi dzīvokļi veidoti atbilstoši mūsdienīgas un aizvien izteiktākās dzīvojamās telpas ergonomiskuma un funkcionalitātes tendencēm. Magdelēnas kvartāla piedāvāto mājokļu platība sniedzas robežās no 46 līdz 130 kvadrātmetriem. Par uzskatāmu lieliskas funkcionalitātes piemēru var kalpot dzīvoklis ar 118,2 m² lielu platību, kurā ir gan plaša viesistaba ar virtuvi, gan trīs guļamistabas un trīs sanitāri tehniskie mezgli, gan arī garderobes istaba. Saulaina terase šim dzīvoklim dod vēl papildu platību − 22 kvadrātmetrus. Pateicoties lieliskām proporcijām un ergonomiskiem risinājumiem, pat nelielie projekta dzīvokļi izskatās plaši un pašpietiekami.
Komplekss Magdelēnas kvartāls izceļas savas racionalitātes ziņā: ir labi atrisināta iekštelpu insolācijas (t.i., dabīgā apgaismojuma) problēma. Gandrīz visu guļamistabu logi ir vērsti uz austrumiem vai ziemeļaustrumiem, bet viesistabu logi – uz dienvidiem un dienvidrietumiem. Šādi orientēti ir lielākā daļa dzīvokļu. Otrā stāva dzīvokļu bonuss ir terases. Katra no tām ir autentiska un nav līdzīga citām. Dzīvokļiem, sākot no trešā stāva, ir balkoni. Tie ir orientēti uz dienvidiem un dienvidrietumiem, ļoti plati (6-9 m²) un tā veidoti, ka pat saulainā vasaras dienā tajos ir gan saules apspīdēta zona, gan vieta, kur atpūsties ēnā.
Absolūti visi kompleksa dzīvokļi ir pieejami ar pilno iekšējo apdari, kurā dominē izsmalcināts skandināvu stils. Sienas ir nokrāsotas neitrālos un mierīgos toņos, grīdas klāj trīsslāņu ozolkoka parkets, panorāmas logu ailas ir aizpildītas ar trīskārtīgām stikla paketēm koka rāmjos. Arī durvis ir izgatavotas no koka, ievērojot individuālo pasūtījumu. Izmantota Laufen, Kaldewei un Grohe zīmolu santehnika, Cordivari Adresia apkures radiatori, Siemens slēdži un rozetes. Kvalitāte ir jūtama visās apdares detaļās un to izpildījumā. Visos dzīvokļos ir ieplūstošā gaisa vārsti, siltuma regulēšanas sistēma, sanitārtehniskajos mezglos – siltās grīdas. Guļamistabās un viesistabās ir 2,95 metrus augsti griesti. Īpašas pieminēšanas vērta ir apkalpošanas maksa – 0,8 eiro/m² (ar PVN), kas ir viena no demokrātiskākajām Rīgas centra mājās.
Jūnija beigās kompleksā Magdelēnas kvartāls bija pārdoti vai rezervēti 22 dzīvokļi. „Vērojot, kā sokas dzīvokļu demonstrēšana un tirgošana, pārliecināmies, ka Vastint Latvia ir izveidojusi pareizu un klientiem absolūti saprotamu dzīvojamo produktu. Tas pievērš uzmanību un atbilst lielākajai daļai prasību, ko pircēji izvirza dzīvokļiem Rīgas centrā. Mūs iepriecina, – ekskursijas nobeigumā atzina Magdelēnas kvartāla pārdošanas vadītāja, – ka pircēji no dažādām valstīm augsti novērtē projektu. Viņiem patīk gan mūsu kvalitāte, gan vieta, gan arī pārdomātais dizains un iespēja izvēlēties tieši savu dzīvokļa variantu, kas maksimāli atbilstu viņu vēlmēm. Projekts labi saskaņojas ar izpratni par komfortu un privātumu, jo lielākajā daļā kāpņu laukumiņu ir izvietoti tikai divi dzīvokļi. Mēs esam pacentušies, lai viss maksimāli atbilst vienai no mūsu devīzēm: „Vienlīdz lielisks gan no ārpuses, gan iekšpusē!”

Vairāk par projektā Magdelēnas kvartāls aktualitātēm var interesēties, zvanot +371 2000 5959 vai rakstot svetlana.lehnovica@colliers.com