Hanzas ielā 3b, Rīgas Klusajā centrā, kas pēdējos gados nav piesātināts ar dzīvojamām jaunbūvēm, tiek īstenots jauns projekts, kas ieguvis nosaukumu Heart of Hansa (Hanzas sirds). Mūsdienīgajā 7-stāvu ēkā ir 127 biznesa klases dzīvokļi, kā arī komerctelpas. Šis ir viens no lielākajiem dzīvojamajiem projektiem Rīgas centrā un nozīmīgākais LNK Properties portfelī. Jau pirmajā pārdošanas mēnesī Heart of Hansa rezervēto dzīvokļu skaits pārsniedza 10 %.

“Pastāv dažādi uzskati par nekustamā īpašuma projekta veiksmes faktoriem. Klasiskākais no tiem ir “vieta, vieta un vēlreiz vieta”. Mēs esam pārliecināti, ka šis apgalvojums ir pareizs. LNK Properties padziļināti un daudzpusīgi pievēršas jaunu dzīvojamo ēku projektēšanai un būvniecībai. Mēs esam 100% Latvijas uzņēmums, mēs mīlam Rīgu un mums ir svarīga gan uzņēmuma reputācija, gan objekti, ko atstājam pilsētai. Mēs šeit dzīvojam! Tāpēc ikviena mūsu projekta priekšnoteikumi, līdztekus izdevīgai atrašanās vietai, ir tā arhitektoniskā pievilcība, augsta būvdarbu un izmantoto būvmateriālu kvalitāte, kā arī rūpes par apkārtējo vidi,” savos profesionālajos novērojumos ar žurnālu m2 un portālu varianti.lv dalās LNK Properties valdes locekle un Dzīvojamo īpašumu nodaļas vadītāja Aleksandra Strode. Viņa skaidro: “Pieprasījums pēc kvalitatīviem mājokļiem Rīgas vēsturiskajā centrā ir lielāks nekā piedāvājums. Par to nesen pārliecinājāmies premium klases dzīvokļu projektā Renaissance, Vesetas ielā 6. No desmit dzīvokļiem, deviņi tika pārdoti nekavējoies, un vidējā darījuma summa pārsniedza 550 tūkstošus eiro. Iedvesmojoties no šiem panākumiem, LNK šobrīd starp kluso centru un biznesa kvartāliem būvē vēl vienu jaunu projektu – Heart of Hansa, kas ir lielākais projekts LNK Properties vēsturē.”

Nulles cikla darbi Heart of Hansa ir sākti salīdzinoši nesen, bet pamatus plānots pabeigt jau līdz pavasara beigām. Tam sekos ēkas karkass, kas tiks uzcelts, izmantojot monolītās betonēšanas metodi, kas nodrošina perfektu ēkas stabilitāti un ilgmūžību. Plānots, ka septiņstāvu ēkas būvniecība tiks pilnībā pabeigta 2026. gada sākumā. Kopējās investīcijas projektā pārsniedz 35 miljonus eiro.

Heart of Hansa arhitektonisko izskatu (autori – arhitekts Juris Mitenbergs un viņa birojs AB3D) un saturu ir noteikusi tā atrašanās vieta un apkārtējā vide: tiešā tuvumā atrodas Rīgas vēsturiskie kvartāli ar unikālo jūgendstila apbūvi un tādiem mūsdienīgiem kvartāliem kā Skanstes, New Hanza, Sporta 2 un Kimmel. Tā ir pati Rīgas sirds (!), kur mēs veidojam unikālu un modernu dzīvojamo vidi,” turpina Aleksandra Strode. – Projekta ēka veidos vienotu 7 stāvu apjomu, kas stiepsies gar Hanzas ielu. Tā tiks veidota četrās krāsu gammās, katrai ieejai sava. Ēkas iekšpagalms būs slēgts nepiederošiem – drošs, labiekārtots ar mūsdienīgākajiem risinājumiem un elementiem un papildus bagātīgi apzaļumots. Automašīnām nebūs piekļuves iekšējai teritorijai: pazemes garāžā paredzētas 125 autostāvvietas. Visas autostāvvietas ir pielāgotas elektromobiļu uzlādei. 

Ēkas pirmais stāvs paredzēts komerctelpām – domājams, tādām, kas kalpos iedzīvotāju vajadzību apmierināšanai. Tur varētu būt neliels veikals, kafejnīca un dažādi sadzīves pakalpojumi. Dzīvokļi būs no otrā līdz septītajam stāvam, kopā 127, ar platību no 45 līdz 350 kvadrātmetriem. Mazākajos dzīvokļos būs viena guļamistaba, plašākajos – četras. Vienlaikus projekta attīstītāji ir paredzējuši iespēju dažus blakus esošos dzīvokļus apvienot vienā, ja pircējam būs nepieciešams vairāk vietas nekā standarta variantā.

Būvniecībā izmantoti labākie tehniskie risinājumi. Sākot no monolītā dzelzsbetona konstrukcijas, logiem ar trīsslāņu alumīnija profiliem ar lielisku trokšņu izolāciju un minimālu siltuma vadītspēju, skandināvu gaisa rekuperācijas sistēmu utt. Projekta unikalitāte ir tā, ka lielākajai daļai dzīvokļu ir logi uz 2 vai 3 debess pusēm, un plašākajos dzīvokļos ir telpas ar logiem gan uz dienvidiem, gan ziemeļiem.  Griestu augstums pārsniedz 2,80 metrus. Pilnīgi visiem dzīvokļiem būs balkoni vai terases. Rīgas centram tas ir liels retums un papildu konkurences priekšrocība. Kā arī tas, ka mums ir diezgan daudz dzīvokļu ar divām un trim guļamistabām. Tas piesaistīs ģimenes ar bērniem – arvien pieaug viņu pieprasījums pēc jauniem un kvalitatīviem mājokļiem Rīgas centrā. Rūpējoties par mazo iedzīvotāju un viņu vecāku atpūtu, kompleksa iekšpagalmā izvietosim rotaļu laukumus un atpūtas zonas – miera un privātuma stūrīšus visai nemierīgajā pilsētas centrā. Mēs cenšamies nodrošināt iedzīvotājiem drošu un ekoloģiski tīru zaļo vidi.

– Kā būs ar ēkas energoefektivitāti?

– Tas ir kas tāds, bez kā mūsdienu apstākļos nav iespējams realizēt nevienu projektu, ja vēlaties, lai tas būtu pieprasīts no pircēju puses. Mēs būvējam tikai energoefektīvas un komfortablas ēkas – tas ir uzņēmuma DNS, LNK holdinga dibinātāju iedzīvinātā ideja. Monolītā konstrukcija ar modernu siltumizolāciju, kvalitatīvu logu un durvju izvēle, katrā dzīvoklī uzstādītas autonomās ventilācijas sistēmas ar siltuma rekuperācijas funkciju, kā arī citi inženiertehniskie risinājumi nodrošinās ēkai Hanzas ielā 3b A klases energoefektivitāti.

LNK Properties tradicionāli izvirza augstākus standartus nekā konkurenti. Šādu pieeju izmantojam arī projektā Heart of Hansa, piepildot to ar detaļām, kas to veiksmīgi atšķir no citiem. Topošajiem šī nama iedzīvotājiem, piemēram, nebūs jālauza galva, kā nogādāt mēbeles uz augšējiem stāviem vai kā tur nokļūt ar dvīņu ratiņiem: katrā trepju telpā ir paredzēti plaši un klusi lifti. Iedzīvotāju ērtībām pazemes stāvā būs noliktavas telpas un vietas elektrisko skrejriteņu glabāšanai un uzlādei.

– Kādā apdares stadijā piedāvājat dzīvokļus?

– Sagatavotus fināla remontam. Tas ir, ar izbūvētām iekšējām starpsienām, izlīdzinātām grīdām, sienām un griestiem, ar ierīkotām inženierkomunikācijām, iebūvētu gaisa rekuperācijas sistēmu, gatavu apkures sistēmu ar modernām sildiekārtām... Šobrīd piedāvājam dzīvokļus tieši šādā komplektācijā. No pieredzes zinām, ka jauno biznesa klases mājokļu pircēji Rīgas centrā bieži vien dod priekšroku individuāliem dizaina risinājumiem un cenšas izveidot dzīvokļus pēc savām vēlmēm. Tāpēc katram pircējam ir iespēja izveidot individuālu projektu, par kuru būs jāmaksā atsevišķi. Par papildu samaksu piedāvāsim arī standarta apdari – katram dzīvoklim jau esam izstrādājuši individuālu interjeru.

– Par kādām cenām tirgojat Heart of Hansa?

– Minimālā cena ir 3 200 eiro par kvadrātmetru. Jau pirmajā projekta pārdošanas mēnesī ir rezervēti 10 % dzīvokļu. Tas apliecina, ka pieprasījums pēc mūsu projektiem ir liels. Tuvāko pāris gadu laikā mēs sagaidām vēl lielāku pieprasījumu pēc mūsdienīgiem dzīvokļiem Rīgas centrā un ar nepacietību gaidām projekta nodošanu ekspluatācijā.  

– Aktuālajā LNK Properties dzīvojamo projektu portfelī ir vēl divi objekti. Pastāstiet arī par tiem.

– Sākotnējā attīstības stadijā ir restaurācijas projekts vēsturiskajai ēkai Vecrīgā, Audēju ielā 7. Šo jūgendstila meistardarbu, kas ir pirmais šī arhitektūras stila nams Rīgā, LNK Properties savā īpašumā ieguva 2023. gada otrajā pusē. Ēkas kopējā platība ir 2 206,8 kvadrātmetri. Ir sagatavotas skices, kā nams izskatīsies nākotnē, esam izlēmuši par darba apjomu un virzienu. Pirmie divi stāvi vēsturiski ir atvēlēti komerctelpām, un tās tur arī paliks. No trešā līdz septītajam stāvam būs dzīvokļi, par kuru detalizētu plānojumu lemsim nedaudz vēlāk. Tagad izstrādājam nākamās restaurācijas detaļas. Visticamāk, būvniecību sāksim ne agrāk kā 2025. gadā.

Mēs arī attīstām teritoriju pie jūras Skultes apkaimē. Tur top ciemata projekts Tūjas pie jūras, kas sastāv no 37 zemes gabaliem ar platību no 1 300 līdz 1 700 kvadrātmetriem. Esam pabeiguši izbūvēt vienu no ielām: pieslēguši visas komunikācijas, labiekārtojuši, ierīkojuši apgaismojumu, saimniecības telpas un uzstādījuši dzīvošanai gatavas MyCabin ražotās moduļu mājas. Ir parakstīti arī pirmie pirkuma līgumi.

Tūjas pie jūras ir ideāla vieta, lai izveidotu saikni ar dabu un pavadītu šeit ne tikai brīvdienas un darba dienas, bet arī izbaudītu mazpilsētas šarmu un tās nesteidzīgo dzīves ritmu. Līdz šim neesam bijuši pārstāvēti ciematu segmentā, tāpēc esam patīkami pārsteigti par fenomenālo interesi par šo projektu. Pieprasījumi nāk gan no rīdziniekiem, gan no tiem, kas devušies strādāt uz ārzemēm. Bieži vien pircēji vēlas iegādāties nelielu ekonomisku māju ar zemes gabalu saviem vecākiem.

Pašlaik gatavojam dokumentāciju, lai ierīkotu un pievienotu komunikācijas pārējām ciemata ielām, no kurām trijās tiks izvietotas MyCabin mājas. Vēl divās ielās esošie zemes gabali ir pieejami pircējiem bez ēkām: tur varēs būvēt māju, ko paši iecerējuši. Pavasarī plānota liela Tūjas pie jūras reklāmas kampaņa. Neapbūvētu zemes gabalu cenas ir no 36 904 līdz 45 948 eiro, savukārt ar gatavajām mājiņām cenas (atkarībā no to lieluma) svārstās no 90 000 līdz 135 000 eiro. Veiksmīgu pārdošanu veicina arī jau lejupslīdošās finansēšanas kredītlikmes. Ja pārdošana turpināsies kā plānots, mums ir vēl viens liels zemes gabals tajā pašā Vidzemes piekrastes reģionā, kuram varam attīstīt līdzīgu ciematu. Moderno brīvdienu māju formāts nepārprotami kļūst arvien populārāks, un šādu māju iegādei, pircējiem ir iespēja izmantot banku piedāvātos kredītus. Un svarīgi, ka modernas šādu ciematu mājas neprasa lielus izdevumus to uzturēšanai ziemas periodā. Klientus tas priecē un iedvesmo!

P.S. LNK Properties jau vairāk nekā 30 gadus attīsta savus dzīvokļu un ciematu projektus, kā arī komercobjektus. Uzņēmums ir veiksmīgi uzbūvējis vai renovējis vairāk nekā divus desmitus audzdzīvokļu ēku, biznesa centru un biroju kompleksu.