Nekustamā īpašuma attīstītājs Kaamos uzsācis otras daudzdzīvokļu projekta Moho Garden deviņstāvu ēkas būvniecību Mežaparkā, Mežezera ielā 8. Jaunajā A energoefektivitātes klases namā tāpat taps 64 skandināvu dizaina mājokļi 40 – 110 kvadrātmetru platībā. Tā būvniecību veic Kaamos grupas Latvijā dibinātais uzņēmums Kaamos Construction, un ēku plānots pabeigt nākamajā ziemā, projektā kopumā investējot vairāk nekā 17 miljonus eiro.

„Lai arī pēdējo divu gadu laikā piedzīvotā inflācija kombinācijā ar Euribor likmju dinamiku ir būtiski ietekmējusi jauno mājokļu meklētēju spēju uzņemties jaunas saistības, redzam, ka interese par Kaamos projektiem Mežaparkā nav mazinājusies. Vairāk nekā ceturtā daļa no Moho Garden pirmās deviņstāvu ēkas dzīvokļiem ir jau pārdoti, un to īpašnieku vidū ir gan jaunās ģimenes, cilvēki, kuri pēc daudziem privātmājā pavadītiem gadiem vēlas vecumdienās mājot komfortablā un energoefektīvā dzīvoklī, gan arī mazie investori,” norāda Kaamos vadītājs Latvijā Guntars Cauna. Viņš skaidro, ka šobrīd pakārtoti patērētāju aktivitātes kritumam ir mazinājies arī jauno mājokļu būvniecības uzsākšanas apjoms. Tādējādi jau tuvākajā nākotnē var veidoties jauno dzīvokļu projektu piedāvājuma trūkums.

Projekta Moho Garden būvniecību 12,5 miljonu eiro apmērā finansē Bigbank. “Lai arī pēc bankas ekonomistu prognozēm Euribor likme visticamāk sāks samazināties šī gada beigās vai nākamā gada sākumā, tomēr Latvijas mājokļu tirgu pozitīvi varētu ietekmēt nule Latvijas likumdevēja pieņemtais lēmums atļaut finanšu iestādēm reklamēt hipotekāros kredītus. Manā ieskatā tam ir jāveicina konkurenci, un tā ir laba ziņa patērētājiem, jo informācija kļūs pieejamāka un vieglāk salīdzināma, bankām būs vairāk jāstrādā ar cenas un citu papildu ieguvumu piedāvājumu,” stāsta Bigbank Latvijas filiāles korporatīvo darījumu nodaļas vadītājs Mareks Grodskis.

Projekta Moho Garden otrajā deviņstāvu ēkā līdzīgi kā pirmajā ietverti gan mūsdienīgi būvniecības, arhitektūras un tehnoloģiju risinājumi, gan atjaunojamās enerģijas izmantošana un bagātīgi apstādījumi, tā iemītniekiem nodrošinot ne tikai komfortu, bet arī visaugstāko energoefektivitāti.

Katrā no Moho Garden modernajiem un ilgtspējīgajiem divu līdz četru istabu mājokļiem būs zemgrīdas apkure ar iespēju individuāli regulēt gaisa temperatūru telpās, logi ar trīskāršo stiklu, kā arī iedzīvotājiem pašiem kontrolējamas ventilācijas iekārtas ar rekuperāciju, nodrošinot zemākus komunālos maksājumus. Plašuma sajūtu dzīvokļos nodrošinās 2,7 metrus augstie griesti, un katrā no tiem būs arī ērti izmantojams balkons vai terase. Uz jumta izvietotie saules paneļi nodrošinās koplietošanas telpu elektroapgādi.

Jaunās un ilgtspējīgās ēkas ārtelpa būs nožogota un labiekārtota ar bērnu rotaļu laukumu, āra trenažieriem, autostāvvietām un velosipēdu novietnēm zem nojumēm, kā arī īpašiem ainavu arhitektu veidotiem reljefa risinājumiem. Katrā mājoklī būs pilna iekšējā apdare ar iespēju dzīvokļu īpašniekiem izvēlēties vienu no četrām apdares kolekcijām.