Bankā "Citadele" hipotekāro kredītu vidējā summa pagājušajā gadā bija gandrīz 79 000 eiro, aģentūru LETA informēja bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz apkopotajiem hipotekārās kreditēšanas datiem. Kopumā lielākā daļa jeb aptuveni 75% pērn izsniegto mājokļu kredītu bija līdz 100 000 eiro. No visiem izsniegtajiem hipotekārajiem kredītiem aptuveni piektā daļa piešķirta privātmāju iegādei, savukārt gandrīz 80% veidoja dzīvokļu iegādes darījumi. Vidējais atmaksas termiņš vairumā gadījumu bija 21 gads.

Sērijveida dzīvokļu kategorijā Rīgā lielākā interese bija par dzīvokļiem "lietuviešu projektos", 602. sērijas namos un Hruščova laika ēkās. Tikmēr mazāks darījumu skaits, taču par augstākām cenām bija 119. un 104. sērijas namos. Visbiežāk hipotekārie kredīti dzīvokļu vai privātmāju iegādei ārpus Rīgas teritorijas pērn izsniegti Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā un Mārupē. Bankas dati liecina, ka reģionu pilsētās visbiežāk kreditētais sērijveida projekts bijis 103. sērijas nami. Bankā norāda, ka darījumiem reģionos novērotas arī izteiktas cenu un darījumu summas atšķirības. Piemēram, mazajās reģionu pilsētās veikti darījumi ar sērijveida dzīvokļiem par 400 eiro par kvadrātmetru, turpretim, piemēram, Liepājā vai Valmierā labs dzīvoklis sērijveida ēkā nereti maksājis virs 1000 eiro par kvadrātmetru, pārsniedzot cenas atsevišķās Rīgas apkaimēs. Pērn visbiežāk mājokļa kredīts izsniegts iedzīvotājiem vecumā no 35 līdz 45 gadiem, ar laulāto vai dzīvesbiedru, ienākumiem virs 1200 eiro pēc nodokļu nomaksas un ar augstāko izglītību.

Bankas "Citadele" sadarbības partneru darījumu vadītājs Artis Zeiļa skaidro, lai gan darījumu skaits 2023.gadā bija mazāks nekā gadu iepriekš, kopumā pagājušais gads nekustamo īpašumu nozarē bija labāks, nekā to varēja gaidīt. Vidējās sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā nedaudz pazeminājās, kas, iespējams, veicināja salīdzinoši lielo darījumu skaitu. Tāpat nozīmīgu ieguldījumu deva jauno projektu attīstītāji, kuri 2023.gadā nodeva ekspluatācijā vairākus apjomīgus daudzdzīvokļu projektus