Baltijas nozīmīgākajā nekustamā īpašuma forumā "BREL" š.g. 12.oktobrī, Rīgā, Hanzas Peronā, nozares eksperti apspriedīs izmaiņas Baltijas investīciju tirgū un to ietekmi uz investoru lēmumiem attīstīt nekustamos īpašumus. Tiks diskutēs arī par komunikācijas ietekmi uz projektu īstenošanu un sniegs padomus, kā atrast līdzsvaru starp gaidām un realitāti, lai nodrošinātu veiksmīgu finanšu plūsmu un investīciju piesaisti. Foruma dalībniekus sveiks Rīgas mērs Vilnis Ķirsis.

Nozares eksperti no Baltijas valstīm, Polijas un Vācijas forumā diskutēs un dalīsies pieredzē par Baltijas investīciju vides izmaiņām un to ietekmi uz investīciju plūsmu. Paneļdiskusijās tiks apspriesta arī ekonomikas lejupslīde, ārkārtas situāciju un citu ārējo faktoru ietekme uz lēmumu investēt. Diskusiju dalībnieki dalīsies savā pieredzē, kā komunikācijas kļūdas un iekšējie strīdi starp projektu īstenotājiem, piemēram, būvkomersantiem, arhitektiem un varas pārstāvjiem, var novest pie projektu pārtraukšanas un, kā no tām izvairīties nākotnē. Foruma laikā diskutēs arī par iespējām līdzsvarot investīciju piesaisti, tās pasargāt, nākotnes ieguvumiem un investoru gaidām attiecībā uz finanšu plūsmu.

Forums ir sadalīts trīs tematiskajās sesijās. Pirmā veltīta Baltijas reģiona attīstības nākotnei. Foruma dalībniekiem būs iespēja dzirdēt Luminor Lietuva vadošo ekonomistu, ISM universitātes vadības un ekonomikas pasniedzēju un aktīvu investoru Zygimantas Mauricas diskusijā par jaunākajām prognozēm saistībā ar "lētās naudas" plūsmas atgriešanos investīciju tirgū. Savukārt Rīgas pilsētas arhitekts ar vairāku desmitgažu pieredzi arhitektūrā tādās pilsētās kā Ņujorka un Šanhaja, Pēteris Ratas dalīsies ar idejām, kā sniegt jaunu elpu Latvijas galvaspilsētai. Savukārt kopuzņēmuma RB Rail AS Latvijas filiāles vadītāja Kitija Gruškevica atklās, ar kādiem izaicinājumiem un iespējām saskārusies, vadot Baltijā lielāko infrastruktūras elektrifikācijas projektu Rail Baltica.

Otrajā sesijā tiks apspriestas investīciju apjoma palielināšanas un nosargāšanas iespējas. KPMG Vācija Nekustamo īpašumu izpētes vadītāja Christine Reitsamer prezentēs jaunākos makroekonomikas datus, sniegs ieskatu nākotnes attīstības atslēgā, kā arī atklās jaunāko nozares tendenču ietekmi uz nomniekiem, investoriem un īpašumu novērtējumiem un ļaus ieskatīties Eiropas investīciju tirgus attīstībā. Savukārt Colliers Investīciju departamenta asociētā direktora Rolanda Bogdanova vadībā norisināsies paneļdiskusija par to, kā pārvarēt izaicinājumus un saskatīt jaunas iespējas nākotnē. Paneļdiskusijā piedalīsies vadošie nekustamā īpašuma jomas pārstāvji - Aivaras Abromavicius, Viljar Arakas, Kestutis Sasnauskas un Andris Kovaļčuks.

Foruma noslēdzošajā sadaļā kopā ar ekspertiem tiks apspriestas idejas, kā nodrošināt nozares nākotnes attīstību. Nekustamo īpašumu inovāciju eksperte un akreditētā profesore Renata Hartle no Polijas pastāstīs par faktoriem, kas nosaka, vai īpašums ir "gudrā māja", dalīsies ar informāciju, kā mākslīgais intelekts izmainīs nekustamo īpašumu tirgu un kā nodrošināt īpašuma nākotni. Par to, kā izmainīsies patērētājs tuvāko desmit gadu laikā un, kā paradumu izmaiņas ietekmēs dzīves, darba un tirdzniecības vidi runās Humanising Brands Ltd dibinātāja, vadošā patērētāju psiholoģe un zīmolu stratēģe Kate Nightingale. Savukārt Hickey & Associates Location & Incentives Strategy EMEA direktors Jan Kamoji-Czapinski dalīsies ar informāciju, kā pasaules notikumi ietekmē ikvienu no mums, kā piesaistīt investīcijas un, kā Baltijas valstis darīt pievilcīgas ārvalstu investoriem. Noslēdzošā būs nozares ekspertu diskusija par kļūdām nekustamā īpašuma pārvaldībā un gūtajām mācībām. Diskusijā piedalīties vietējie un starptautiskie nekustamā īpašuma eksperti - Gabriele Gegeviciute, Ivars Pommers Partner, Ursel Velve un Giovanni Dalla Zonca.