Viens no lielākajiem industriālo nekustamo īpašumu attīstītājiem Baltijas valstīs UAB „Sirin Development” uzvarēja Rīgas pašvaldības rīkotajā izsolē un noslēdza pirkšanas-pārdošanas līgumu par 39 ha teritorijas iegādi par 5,6 milj. eiro blakus galvaspilsētas starptautiskajai lidostai – šeit tiek plānots modernu noliktavu komplekss 180 000 m² platībā par vairāk nekā 100 milj. eiro.
Izsolē uzvarējušā uzņēmuma „Sirin Development” izpilddirektors Laurīns Kuzavs pastāstīja, ka uzņēmums jau vairāk nekā 15 gadus specializējas industriālo nekustamo īpašumu attīstībā un pārvaldīšanā. Kopumā savas pastāvēšanas laikā tas attīstījis aptuveni 500 000 m² noliktavas platību un pašlaik pārvalda 240 000 m² telpu. „Sirin Development” ir vienīgais uzņēmums Baltijas valstīs, kas iekļauts „PropertyEU Magazine” sastādītajā Eiropas lielāko loģistikas nekustamo īpašumu attīstītāju reitingā. Rīgā uzņēmums šobrīd attīsta un pārvalda loģistikas parku „Rumbula” gandrīz 55 000 m² platībā un ir attīstījis loģistikas centru „Olaine” 37 000 m² platībā.
„Plānojot jaunas investīcijas Rīgā, esam apņēmības pilni piesaistīt pazīstamus starptautiskus arhitektus un iesaistīt vietējos uzņēmējus. Ceram arī uz aktīvu sadarbību ar pašvaldības un valdības pārstāvjiem. Esam pārliecināti, ka jaunais projekts ne tikai apmierinās klientu augošās vajadzības un radīs labvēlīgus apstākļus uzņēmējdarbībai loģistikas un noliktavu nozarē, bet arī spēs būtiski veicināt teritorijas un tās infrastruktūras attīstību, kas balstīta uz augstākajiem standartiem,” stāsta L. Kuzavs.
„Modernas un ilgtspējīgas infrastruktūras attīstība ir galvenais elements, lai Rīga kļūtu par starptautiski atzītu Ziemeļeiropas metropoli. Priecājos, ka, pateicoties izsolei, Mūkupurva teritorijas attīstībai ir piesaistīts pieredzējis investors, kura vērtības sakrīt ar mūsējām. Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra ir gatava arī turpmāk sniegt pašvaldībai nepieciešamo atbalstu šīs teritorijas, kas ir stratēģiski ļoti nozīmīga vieta ar lielu potenciālu, mūsdienīgai attīstībai,” uzsver Mārtiņš Kokalis, Rīgas investīciju un tūrisma aģentūras Investīciju piesaistes nodaļas vadītājs.